Център за асистирана репродукция (ЦАР) тема 37

  • 44 149
  • 783
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 223
Здравейте, ще кандидатстваме с мъжки фактор по фонда - имаме 2 спермограми, които са разстояние малко повече от 1 месец от две лаборатории. Не ми стана ясно обаче аз кога трябва да пусна АМХ за да бъде приложен към документите - пускала съм последно на 21.03 в лаборатория Синево, мога ли да приложа този резултат към документите. Има ли срок на валидност на направеното изследване?
АМХ е валиден 6 месеца Simple Smile
Успех!

# 721
  • Мнения: 32
Здравейте, ще кандидатстваме с мъжки фактор по фонда - имаме 2 спермограми, които са разстояние малко повече от 1 месец от две лаборатории. Не ми стана ясно обаче аз кога трябва да пусна АМХ за да бъде приложен към документите - пускала съм последно на 21.03 в лаборатория Синево, мога ли да приложа този резултат към документите. Има ли срок на валидност на направеното изследване?
Всяко изследване е с валидност 6 месеца, а спермограмите трябва да са от репродуктивни клиники и да са разширени.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 26
Здравейте, ще кандидатстваме с мъжки фактор по фонда - имаме 2 спермограми, които са разстояние малко повече от 1 месец от две лаборатории. Не ми стана ясно обаче аз кога трябва да пусна АМХ за да бъде приложен към документите - пускала съм последно на 21.03 в лаборатория Синево, мога ли да приложа този резултат към документите. Има ли срок на валидност на направеното изследване?
Всяко изследване е с валидност 6 месеца, а спермограмите трябва да са от репродуктивни клиники и да са разширени.

Да, благодаря Ви, спермограмите са ни от репродуктивни клиники и отговарят на критериите изцяло, просто аз пропуснах да попитам за валидността на амх. Сърдечно Ви благодаря за бързите отговори.

# 723
  • Мнения: 204
Здравейте, ще кандидатстваме с мъжки фактор по фонда - имаме 2 спермограми, които са разстояние малко повече от 1 месец от две лаборатории. Не ми стана ясно обаче аз кога трябва да пусна АМХ за да бъде приложен към документите - пускала съм последно на 21.03 в лаборатория Синево, мога ли да приложа този резултат към документите. Има ли срок на валидност на направеното изследване?
Здравейте, може да използвате този АМХ който имате. Срока му е 6 месеца. Ще ви трябва и становище от уролог, за него не знам дали има някаква валидност, но аз съм подавала с два месеца по старо и са ни одобрявали. Успех

# 724
  • Мнения: 166
Здравейте, ще кандидатстваме с мъжки фактор по фонда - имаме 2 спермограми, които са разстояние малко повече от 1 месец от две лаборатории. Не ми стана ясно обаче аз кога трябва да пусна АМХ за да бъде приложен към документите - пускала съм последно на 21.03 в лаборатория Синево, мога ли да приложа този резултат към документите. Има ли срок на валидност на направеното изследване?
Здравейте, може да използвате този АМХ който имате. Срока му е 6 месеца. Ще ви трябва и становище от уролог, за него не знам дали има някаква валидност, но аз съм подавала с два месеца по старо и са ни одобрявали. Успех
Здравейте, становището от уролог трябва да е най много 6 месеца от датата на кандидатстване.

# 725
  • Мнения: 1 000
Здравейте,

Имам следния въпрос - юли 2021 г получихме заповед от ЦАР и през месец август 2021 забременях от свеж транфер, но за съжаление бременността завърши с мисед в 18 г.с. Остана ни едно замразено ембрионче, което преместихме в друга клиника. Знам, че ЦАР покрива един свеж и един ЗЕТ от една стимулация, но при положение, че след свежия трансфер съм изгубила бременността, а ЗЕТ още не е имало, важи ли тази заповед за ЗЕТ и има ли "срок на годност". Т.е. ако е минала повече от една година от датата на издаване важи ли заповедта?

# 726
  • Мнения: 204
Здравейте,

Имам следния въпрос - юли 2021 г получихме заповед от ЦАР и през месец август 2021 забременях от свеж транфер, но за съжаление бременността завърши с мисед в 18 г.с. Остана ни едно замразено ембрионче, което преместихме в друга клиника. Знам, че ЦАР покрива един свеж и един ЗЕТ от една стимулация, но при положение, че след свежия трансфер съм изгубила бременността, а ЗЕТ още не е имало, важи ли тази заповед за ЗЕТ и има ли "срок на годност". Т.е. ако е минала повече от една година от датата на издаване важи ли заповедта?
Успешен опит е при живо родено дете. А срока за свеж и ЗЕТ по една и съща заповед е една година от датата на издаване.

# 727
  • Мнения: 49
Момичета, някой знае ли на коя дата ще е следващата комисия в ЦАР?

# 728
  • Мнения: 32
Момичета, някой знае ли на коя дата ще е следващата комисия в ЦАР?

Средата на месеца е винаги, 10-15 някъде.

# 729
  • Мнения: 67
Здравейте,

Имам следния въпрос - юли 2021 г получихме заповед от ЦАР и през месец август 2021 забременях от свеж транфер, но за съжаление бременността завърши с мисед в 18 г.с. Остана ни едно замразено ембрионче, което преместихме в друга клиника. Знам, че ЦАР покрива един свеж и един ЗЕТ от една стимулация, но при положение, че след свежия трансфер съм изгубила бременността, а ЗЕТ още не е имало, важи ли тази заповед за ЗЕТ и има ли "срок на годност". Т.е. ако е минала повече от една година от датата на издаване важи ли заповедта?
Можете да подадете документи - да кандидатствате за трансфер на замразения ембрион, в новата клиника, като тогава новата заповед ще Ви е валидна за нови 6 месеца.

# 730
  • Мнения: 49
Момичета, някой знае ли на коя дата ще е следващата комисия в ЦАР?

Средата на месеца е винаги, 10-15 някъде.
Мисля, че няма да е тогава, защото мартенската беше в началото на месеца, а сега и са празници доста дни, може би ще го изместят седмицата, която идва.

# 731
  • София
  • Мнения: 1 486
Подадох преди седмица документите и ми казаха, че ще се опитат преди Великден да дадат становище.
В системата нашето заявление не е заведено все още. Пише, че след 16.03. подадени са със статус "приет".  Да видим дали ще ни одобрят със ЛУФ.

(Като взех документите от Надежда веднага писах по месинджър на мъжа ми да му споделя, че кандидатстваме с ЛУФ, но заради аутокоректа: кандидатстваме с ЛУД и ме попита как така.. Grinning Та аз със сигурност полудях от прегледи и следене.)

# 732
  • Мнения: 38
Здравейте, ние сега кандидатстваме,от Бургас сме и сме пациенти в УМБАЛ Бургас.
Искаме да правим инвитро в София в Щерев.Никога не съм била там на преглед.Нужно ли е преди да кандидатстваме да    ходим на преглед или изобщо да се свързваме с тях?

# 733
  • Мнения: 2 695
Отивате в избраната болница и те ви изготвят документите за кандидатстване към фонда. Обикновено има такса в размер на 60лв., но може и да е повече.

# 734
  • Мнения: 38
Отивате в избраната болница и те ви изготвят документите за кандидатстване към фонда. Обикновено има такса в размер на 60лв., но може и да е повече.


Ама на мен документите са ми готови и ще ги пускам,просто искам да пиша като избрана болница-Щерев.Може ли така?Или трябва да бием път до София - и защо,щом просто си пишем имената  и се подписваме на 10 листа?Останалите документи като становище от уролог ,лични карти и анти-мюлеров хормон вече си ги имаме?

Общи условия

Активация на акаунт