За така наречената култура на движението.

  • 3 062
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 903
Нека да  всеки да сяда зад волана с мисълта да стигне там за където е тръгнал а не за колко време ще пристигне. ПАЗЕТЕ НАШИТЕ ДЕЦА ХОРА!!!!!

В тази връзка - моят инструктор ( Лека му пръст) казваше така: "Не бързай. По-добре да стигнем късно, отколкото никога".  И е точно така. Сега винаги като видя някой да кара с бясна скорост и се сещам за неговите думи. Жалко, че много малко хора ги проумяват.

# 16
Нека да  всеки да сяда зад волана с мисълта да стигне там за където е тръгнал а не за колко време ще пристигне. ПАЗЕТЕ НАШИТЕ ДЕЦА ХОРА!!!!!

В тази връзка - моят инструктор ( Лека му пръст) казваше така: "Не бързай. По-добре да стигнем късно, отколкото никога".  И е точно така. Сега винаги като видя някой да кара с бясна скорост и се сещам за неговите думи. Жалко, че много малко хора ги проумяват.

В петък мой приятел както си стои на светофара на голямо кръстовище, така този който идва отдясно и прави ляв завой му отнася цялата предница. Не го бил видял?!!! Няма да правя реклама пак на колата че се дъвчем на тази тема но ето ти пример как и с 0км/ч могат да те отнесат без никои да е карал с превишена скорост. И пак ще се повторя че мисленето трябва да се промени... мисленето на обществото, и предлагам да престанем да търсим извинение само във превишената скорост. Това е предпоставка за ПТП и в дълбочина погледнат проблема е пак в съзнанието и ценностната ни система. Като проумее евтиното тунинг-кисело газарче че е тряя се изфука пред поредната кифличка, ама не на улицата а на пистата пригодена за това тогава може да има промяна. За тия които пак са си купили книжките изобщо не искам да коментирам. Поне да си направят труда и да порешават листовки в нет-а и известно време да покарат с някой друг. Ма тз. Направо има купуват кола и ги хвърлят в хауса. И двата пъти такива ме удрят и чак ми се карат къде съм гледал. Естествено едната мислех да я дам на съд че беше много нагла. Е за т'ва почнах да си ходя пеша в София!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 903
в дълбочина погледнат проблема е пак в съзнанието и ценностната ни система. Като проумее евтиното тунинг-кисело газарче че е тряя се изфука пред поредната кифличка, ама не на улицата а на пистата пригодена за това тогава може да има промяна. За тия които пак са си купили книжките изобщо не искам да коментирам. Поне да си направят труда и да порешават листовки в нет-а и известно време да покарат с някой друг. Ма тз. Направо има купуват кола и ги хвърлят в хауса.

Един път и аз да съм съгласна с теб.  Peace За жалост както се казва " и куцо , и сакато" всички са се качили на коли и си мислят, че са хванали "Бога за шлифера".

# 18
в дълбочина погледнат проблема е пак в съзнанието и ценностната ни система. Като проумее евтиното тунинг-кисело газарче че е тряя се изфука пред поредната кифличка, ама не на улицата а на пистата пригодена за това тогава може да има промяна. За тия които пак са си купили книжките изобщо не искам да коментирам. Поне да си направят труда и да порешават листовки в нет-а и известно време да покарат с някой друг. Ма тз. Направо има купуват кола и ги хвърлят в хауса.

Един път и аз да съм съгласна с теб.  Peace За жалост както се казва " и куцо , и сакато" всички са се качили на коли и си мислят, че са хванали "Бога за шлифера".

бих прибавил и кьораво... (и такъв екземпляр познавам) той един полицай го спрял и го питал вижда ли изобщо нещо щото моя човек му се подписал почти на средата на акта (преди това спукал гума и докато сменявал си счупил очилата, едвам се беше довлякъл до Стара Загора)

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Като си говорим за култура на движението прави ли Ви впечатление , че когато сме зад волана мислим по един начин , а когато сме пешеходци по коренно различен!  Thinking А , че всички карат като луди е факт!   Twisted Evil     За къде бързат и те незнаят!   newsm78

# 20
Като си говорим за култура на движението прави ли Ви впечатление , че когато сме зад волана мислим по един начин , а когато сме пешеходци по коренно различен!  Thinking А , че всички карат като луди е факт!   Twisted Evil     За къде бързат и те незнаят!   newsm78

За себе си смея да твърдя че нямам разлика в мисленето (освен ако имаш предвид чисто психични отклонения, да тичам по платното и да си бръмча с уста  когато не съм с кола Mr. Green). Винаги мисля по един и същи начин. И точно за това когато съм зад волана познавам кои пешеходци са шофьори и кои не. Замисляли ли сте се случайно над този въпрос или "пешеходец като ппешеходец"? Примерно Вие сте последна кола в колона която се движи относително бързо, на пътеката стои пешеходец. По правилник трябва да спрете. В единия случай ако не спрете пешеходеца ви наругава... в другия Ви махва с ръка да не спирате (просто защото след Вас няма други коли) ?

По повод на карането като луди пък ми прави впечатление, че и доста се влачат като охлюви не където трябва, също е факт.

Общи условия

Активация на акаунт