Профилактика за Дирофилариоза при кучета

  • 1 527
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте,в сряда водих кучо на ветеринар за годишната ваксина и му направиха тест за Дирофилариоза,защото до сега не съм го предпазвала от тази болест, тъй като в близките няколко месеца се информирах колко е опасна и т.н..Тестът беше отрицателен,взех му Милпразон и трябва да му го дам след около 5 дни.Прочетох обаче,че тестът може да бъде фалшиво отрицателен и малко се притесних.Сега се чудя дали да му давам Милпразона или да ходя до клиниката да му правят още един тест или направо да му пуснат микроскопско изследване за микрофиларии.

# 1
  • Мнения: 2 658
Всяка година зимата правя почивка и не обезпаразитявам от Ноември до Март.Преди да започна с обезпаразитяването,правим тест.Никога тестове не са излизали фалшиво отрицателни.Ако се притеснявате,направете още един за ваше успокоение,но мисля,че няма нужда.

# 2
  • Мнения: 6
Да,  Дирофилариозата е опасна! Ари е Кавалерче и изненадващо преди 5 години излезе на тест положителен. Излекуваха го и от тогава всеки летен сезон е на Некс Гард Спектра. Всеки път правим тест преди да започнем. В интерес на истината - не съм се замисляла колко е достоверен теста. То ако започна така да мисля - правя тестове и на децата/за други неща/ и на себе си...Всичко по 2 пъти ще ми дойде в повече.

# 3
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 439
Тестът е достоверен. Правете го поне веднъж годишно. Ние също така правим и 4Д изследване за най-разпространените кърлежови заболявания.
Аз започвам да давам хапчетата още от Февруари тъй като вече температурите от доста рано започват да се повишават и съм виждала комари , зимите не са това, което бяха. Почивката е от Ноември до Февруари.

# 4
  • Мнения: 1 318
Моето куче повръща от хапчетата за вътрешно обезпаразитяване. Има ли хапчета за чувствителни коремчета?
Давам според килограмите, 3 кг е, чихуахуа.

# 5
  • Мнения: 295
На нашето куче профилактично му капя Адвокейт против Дирофилария. Той беше и болен, но слава Богу успешно преболедува Дирофилариозата и това беше част от терапията. Вече е здрав, но продължавам с Адвокейта. Май за кърлежи не помага обаче.

Последна редакция: ср, 11 май 2022, 19:49 от Tortilla Flat

# 6
  • Мнения: 1 755
Защо правите почивка от Милпразон? Ветеринарят ми обясни да давам постоянно на 30-40 дни.

# 7
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 439
Защо правите почивка от Милпразон? Ветеринарят ми обясни да давам постоянно на 30-40 дни.
Защото няма смисъл да товаря черния дроб на животното в зимните месеци, когато няма комари Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 755
Аз попитах същото няколко ветеринари, отговориха ми, че нямало данни тези хапчета да вредят на черния дроб и че ползата била по-голяма от вредата. Все се намирал по някой комар.
След това, през пролетта правите ли тест, преди да започнете с Милпразона?
Аз, миналата година давах Диронет или Цестал, в периода от октомври/ноември до март/април.

# 9
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 439
Да , всяка година правя тест.
Аз давам Диронет или Милпразон през топлите месеци, зимата Дронтал само за вътрешни паразити
Капя с Адвантикс цялата година и през зимата, той би трябвало да пази от комари ако случайно има такива

Общи условия

Активация на акаунт