Не мога да избера име

  • 4 852
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Не мога да избера име за бебето. Трябва да е с буквата В. Единствените имена ,които ми харесват са Весела , Виляна и Виолета ( но така се казва и свекърва ми, честно казано това име най-ми харесва сякаш , но и ми се струва странно да я кръстя така).

Последна редакция: пт, 06 май 2022, 20:22 от bubanka

# 1
  • Мнения: 2 761
От трите най-много харесвам Весела. Виолета също ми допада. Виляна - не, по-скоро Велина.

# 2
  • Мнения: X
Виолета е хубаво име, има си и имен ден.

Весела не ми харесва, предпочитам Веселина.

Виляна ми е измислено. Помислете за Велислава или Велина - празнуват на Великден.

# 3
  • Мнения: 513
Весела ми харесва. Виолета не ми е на сърце, но принципно е хубаво име. Виляна ми е измислено и изобщо не ми харесва.
ПП: В началното училище имах съученичка Вилиана/Вилияна/Виляна не знам как се е пишело. И тогава не разбирах името. Все си мислят, че е Дияна, ама сгрешено

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 09:29 от the_bug_lady

# 4
  • Мнения: 1 998
Бих предложила Веселина или Виолина вместо Весела и Виляна.

# 5
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 931
От мен Вяра, Велина, Вероника, Василена.

# 6
  • nowhere
  • Мнения: 304
Според мен Виола, Вяра и Виктория са красиви имена с тази буква. От трите предложени гласувах за Виолета, а Виляна ми звучи абсурдно.

# 7
  • Мнения: 462
Вилияна познавам,но не и Вилянa.Не е лошо името ,по -рядко срещано е .Весела също става,но краткото не ми допада -Веси

# 8
  • Мнения: 3 568
Аз харесвам Веляна (познавам Велян и оттам).

# 9
  • Мнения: 3
Ще ви помоля да се придържаме към имената ,които съм написала само , други имена не ми харесват по една или друга причина Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 568
Ще ви помоля да се придържаме към имената ,които съм написала само , други имена не ми харесват по една или друга причина Simple Smile

И трите, които сте посочила не ми харесват Simple Smile

Позволих си да посоча име, което харесвам и разликата е само в една буквичка, извинете ме.

# 11
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 931
Ще ви помоля да се придържаме към имената ,които съм написала само , други имена не ми харесват по една или друга причина Simple Smile
Това обаче не става ясно от първия пост...

# 12
  • Мнения: 3 034
Нито едно от трите не ми харесва, но ако все пак трябва да посоча едно, което ми е най-приемливо, то избирам Виолета.
На мнение съм, че има по-хубави имена с буквата "В".

# 13
  • Мнения: 410
Виолета е много красиво име. Гласувах за него! ❤️

# 14
  • София
  • Мнения: 3 017
От трите най- много и единствено ми харесва Виолета.

# 15
  • Мнения: 3
Ще ви помоля да се придържаме към имената ,които съм написала само , други имена не ми харесват по една или друга причина Simple Smile
Това обаче не става ясно от първия пост...

Как не става ясно като съм написала , че тези три единствени имена ми харесват. Grin

# 16
  • София
  • Мнения: 514
Весела и Виолета ми харесват, Виляна - не.

# 17
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 931
Ще ви помоля да се придържаме към имената ,които съм написала само , други имена не ми харесват по една или друга причина Simple Smile
Това обаче не става ясно от първия пост...

Как не става ясно като съм написала , че тези три единствени имена ми харесват. Grin
Че не искате да ви дават други предложения не става ясно.
Може пък да не сте се сетили за някои имена и затова съфорумките дават предложения.
Както и да е, лека бременност и раждане и със здраве!

# 18
  • Мнения: 7 320
Виолета.

# 19
  • Мнения: 339
Виолета ❤️. Весела също е хубаво. Виляна ще се бърка с Веляна и Вилияна.

# 20
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 206
Аз харесвам Весела. Heart Eyes Виолета също е хубаво. Виляна за пръв път го чувам. Не ми допада.

# 21
  • Мнения: 248
Никое не ми харесва от предложените. Според мен това са доста остарели имена. Бих се спряла на нещо по- свежо.  С тази буква харесвам Валерия, Ванина, Ванеса, Вяра, Вивиан.

# 22
  • Мнения: X
Весела ми харесва най-много. Има хубаво значение и е по-рядко срещано Simple Smile.

# 23
  • Мнения: 8 578
Гласувах за Виолета. Много красиво име, с хубав имен ден.
Весела ми е приемливо, но не ми допада чак толкова, а Виляна изобщо не ми звучи добре.

# 24
  • Мнения: 23
Ванеса , Велимира са хубави

# 25
  • Мнения: 2 406
С буква В има доста имена, които ми харесват, но щом трябва да се избира само от посочените - Весела.

# 26
  • Мнения: 1 417
Виолета ми харесва най-много. Весела също не е лошо, но бих го предпочела във вариант Веселина. Виляна нито ми е ново, нито ми е странно, даже познавам мъж на име Вилян, но не ми харесва особено.

# 27
  • Мнения: 12 152
Глас за Виолета. Не е "моето", но е класическо, разпознаваемо по цял свят, има си имен ден на голям празник и не е масово. Още един плюс за мен - няма варианти при писане и изговаряне.
Весела също ми харесва, но предпочитам пълната му версия - Веселина.
Виляна не ми допада.
Изберете, това, което на Вас ви харесва най-много. Това е Вашето дете, а и трите имена ще се приемат нормално, няма изчанчено или странно между тях.
За мен не е странно детето да носи името на баба/ дядо буквално.

# 28
  • Мнения: 39 363
Виолета.
Ако имах още една дъщеря щях да я кръстя Весела или Веселина.

# 29
  • София
  • Мнения: 8 656
Виолета ми харесва само.

# 30
  • Мнения: 3 922
Единствено Виолета е интернационално и прието в цял свят. Има и хубав имен ден. Определено, от така предложените три, е най-хубаво.

# 31
  • Мнения: 1 386
Весела и Виолета ми харесват. Виляна - не. Познавам Вилиана. То ми звучи по-добре от Виляна.

Успех!

# 32
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 289
Гласувах за Весела-много хубаво българско име,благозвучно с хубаво значение и не е прекалено често срещано,лесно е произнася.
Веселина също е добър вариант.

Виолета ми харесва.Но не колкото Весела.

Виляна-не.
Велена,Веляна е древно българско име и означава ,,велика,,



# 33
  • Мнения: 1 815
Виолета е красиво име и най-приемливо от трите.Тъкмо ще уважите и свекървата.

# 34
  • София
  • Мнения: 22 984
Не ми допадат тези имена. С "В" харесвам Велина. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 444
Не ми допадат и на мен. С “В” интернационални и същевременно добре приети имена в България, харесвам - Виктория и Ванеса. Успех!

# 36
  • Мнения: 1 417
Бъдещата майка обаче никъде не е казала, че търси интернационално име, но пък каза, че не иска други предложения.

# 37
  • Мнения: 5 555
От трите - Виолета, но не бих го ползвала.

# 38
  • Мнения: 856
Определено Весела Blush Аз много харесвам това име. Веси на галено пък ми звучи много мило.
Другите две имена не ми харесват, но ако не е Весела, гласувам за Виолета на второ място.

# 39
  • Мнения: 703
Както за повечето писали в темата, така и за мен, Весела и Виолета са имена лесни за възприемане. Харесвам и двете - и като звучене, и като значение. Помислете как ще наричате детето на галено и кое обръщение Ви допада повече.

# 40
  • Мнения: X
А защо трябва да е с буква В? Имам предвид ако е кръстено на някои може да не е само буквичката важна. Примерно познавам дядо Ангел с внучка Рая и дядо Мирослав с внучка Ирина. И пак се води, че са кръстени на тях.

# 41
  • Мнения: 11 569
За Виляна гласувах.
Велина много ми харесва.
Леко раждане!

# 42
  • София
  • Мнения: 1 977
Аз съм пристрастна, защото се казвам Весела😁
Името според мен е много хубаво, много рядко срещано е и сред моите връстници и сред децата днес. Предложенията за Веселина , че било по-хубаво не ги слушайте, Веселина хич не е като Весела, което е много положително име и не знам дали заради него, но аз съм много усмихнат човек и много често ми казват колко много ми отива името.
Ако искате реално детенцето да е кръстено на баба си, то тогава Виолета. Името също е хубаво.
Виляна не ми допада, познавам една Вилияна, но името ми е грубичко. Аз бих избирала между Весела и Виолета.

# 43
  • Мнения: 5 555
На мен Виляна ми изглежда като Биляна с правописна грешка. За първи път го чувам.

# 44
  • Мнения: X
При мен майка ми е Весела и също съм пристрасна, но много ми харесва! И Веселина не е лошо, ни определено Весела е по-хубаво. Харесва ми името, харесвам и галеното Веси, много просто и сладко. Според мен В е куца буква. Има много красиви имена, но всичките са особено. Прие черно Вяра е много красиво, но как викаш на такова дете? Валентина също много ми харесва, но Валя, не е толкова мелодично и миличко като Валентина. Моя фаворит за буква В за момиче са Весела и Виктория! Колкото и да е популярно пак ми харесва. Вики, няма какво да не му харесаш😂😂😂

# 45
  • София
  • Мнения: 1 410
Нито едно не ми харесва, всички ми звучат ааадски остаряло. И аз съм на мнение, че с буква В има къде къде по-хубави имена.
Вероника, Велина, Велизара..
Но щом не приемате нови предложения.. гласувам за Весела, тъй като не съм привърженик детето да носи дословно името на баба си/дядо си, както би било във вашия случай с Виолета, а пък Виляна наистина е все едно има правописна грешка.

# 46
  • Мнения: 1 031
А защо трябва да е с буква В? Имам предвид ако е кръстено на някои може да не е само буквичката важна. Примерно познавам дядо Ангел с внучка Рая и дядо Мирослав с внучка Ирина. И пак се води, че са кръстени на тях.
Да, има такова име - Теменужка. Rolling Eyes (извинявайте, не се удържах)

Гласувах за Виолета, Весела също ми харесва.

# 47
  • Мнения: 312
От трите давам моя глас за Виолета.

Виляна ми изглежда като с правописна грешка. Срещала съм го като Вилияна / Вилиана / Велияна.

# 48
  • Мнения: 2 614
Гласувах за Виолета, иначе и Весела не е лошо. Но като цяло не са моята музика тези имена. Също не бих кръстила дословно на свекървата и затова май Весела е по-добрият вариант. :Д

# 49
  • Мнения: 8 234
Весела от мен. И цялото име е хубаво и краткото обръщение Веси.

# 50
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
И от мен глас за Виолета.

# 51
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 767
Весела.

# 52
  • Мнения: 647
От изброените - Виляна

# 53
  • Мнения: 462
Виолета

Последна редакция: сб, 04 юни 2022, 13:34 от Dobriana32

# 54
  • София
  • Мнения: 1 977
Това сериозно ли?

# 55
  • Мнения: 513
Да се надяваме, че пише през телефона и е искала да напише Виолета Simple Smile

# 56
  • Мнения: 462
Да ,грешка на телефона .Виолета исках да напиша ,поправям !

# 57
  • Мнения: 8 906
Виолета с галено Лета, Лети. Много ми харесва!


# 58
  • Мнения: 462
Виолета с галено Лета, Лети. Много ми харесва!



Точно ! Имам позната Виолета ,но цял живот я наричат Лета ,дори скоро разбрах ,че е Виолета

# 59
  • Мнения: 1 417
Аз пък за първи път чувам на Виолета да кзват така. Познавам само една Виолета и на нея и гланото й е Вили.

# 60
  • Мнения: 444
Точно и аз това си мислех… за първи път чувам на Виолета да й казват нещо различно от Вили.

Последна редакция: ср, 08 юни 2022, 20:51 от Charmante

# 61
  • Мнения: 8 906
Ами, малко сте живяли, момичета, и явно познаваме различни Виолети.

# 62
  • Мнения: X
Галено всеки различно казва. Аз също не съм чувала Виолета да е нещо различно от Вили.

Но съм чувала на Тодор да казват Тони, което не е толкова популярно. На Мартина и Владина - Ина. Галените понякога са малко измислени, също така хората в семейството може да имат съвсем различно галено. На мен вкъщи като дете ми казваха по един начин, баба ми по друг, приятелите по трети.

# 63
  • Мнения: 5 555
Ина е най-често срещаното галено и се използва при мои познати с имената: Калина, Константина, Ивалина.
На Мариета и Виолета съм чувала Ети.

Общи условия

Активация на акаунт