СЪВЕТ към майките с НОВОРОДЕНИ бебоци

  • 1 870
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 680
Започнах да го слагам в чувал от лятото-че ставах по 100пъти да видя дали не се е отвил ooooh! И понеже не намерих с копчета на раменете/че той спи по корем а повечето са с цип отпред и сигурно щяха да го убиват/си уших едно
За зимно отрано започнах да търся Laughing и намерих с лепки на раменете-така по-лесно илиза от него като се събуди сутрин и започва да обикаля кошарата Laughing
Много практично нещо е това за въртеливи бебоци Peace

# 16
  • Мнения: 8 917
Гери за пръв път я сложихме в чувалче на 1.10 г - няма проблем Peace

# 17
  • Мнения: 1 448
Спи отвит  Crazy Гледам в стаята да е топло, не ми е възможно да дежуря цяла нощ да е завит  Tired

# 18
  • Мнения: 9 990
ама трябва ли да спи с чувал? Синът ми си спи отвит, одеялото под корема, не ставам да го завивам.

И аз така.Не се вманиячавам, че трябва да е завита.Още повече, че очевидно и е топло, като е завита, как да я напъхам да се изпотява.Лятото спи по гащи само и вече се научи, ако и захладнее-да си го придърпва сама.Рядко се случва.Зимата спи с олекотена завивка и тънка пижамка и пак се оплаква, че и става топло и се отвива.Спим на 18, максимум 20 градуса/ зимата/.

# 19
  • Мнения: 574
Благодаря за съвета! PeaceВече съм си подготвила едно но когато го купувах съвсем не знаех че ще е толкова полезно!Купих го само защото беше много хубаво!А сега знам и че е и практично!  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 760
Подкрепям! Моята бебека от съвсем малка спи в чувалче (може би от двумесечна) и нямаме никакви проблеми!  Peace

# 21
  • Мнения: 39
И аз съм за чувалчетата!!!
Предстои ми да родя през януари!!От мои приятелки знам,че е много удобно с тези чувалчета и от сега съм се потготвила!!!

# 22
  • Мнения: 453
Моя юняк като го сложа в чувала вдига такъв скандал, че после 2 дена съжалявам за това...
Сега изритва одеялото, сваля чорапите и така спи  Close
Ама аз го издебва и го завивам до следвашия път Wink
Затова със следващото ще действам отрано!

# 23
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Благодаря за съвета Hug, ни искам да питам - тези зимните човалчета имат ли ръкави или ... ? Завивате ли  ръцете през зимата? Може да звучи смешно Embarassed но наистина не разбирам не му ли е студено на детето на ръцете

# 24
  • Мнения: 2 757
Не е трудно да се сети човек за чувалче, когато детето се отвива. То май всички се отвиват. Ние спахме в чувалче докато не започна да излиза от него. Свикнал е преди да заспи да се разхожда из леглото, запива дори в седнало положение. Така че вече чувал не ни върши работа за съжаление. Трябва да пробвам ит тези с презрамките за да не може да излезе ама това ще го побърка, защото няма да може да се разхожда. Така че да спи отвит. За сега му няма нищо, а не е спал завит от поне от половин година.

# 25
  • Мнения: 7 474
До 3 г. и кусур ползвахме чувалчета. Много е удобно  Hug Сега е голяма и се завива сама Peace

# 26
  • Мнения: 3 069
И ние спим в чувалче но съвсем от скоро.През лятото той беше малък а пък и беше много горещо но сега му е добре в чувала.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Сам отказа чувала...като започна сам да се измъква от него, беше на 2 и нещо....оставила съм го сам да се оправя оттогава

# 28
  • plovdiv
  • Мнения: 130
 с първото си момченце и аз закъснях с това и не можа да свикне   : Sad
сега очакваме още едно и смятам да поправя грешката си  Peace

# 29
  • Мнения: 4 915
Според мен си зависи от детето. Дъщеря ми от новородена не е гледана на твърде топло, нощем спеше на 16-18 градуса, в чувалче спа няколко месеца преди 6тия си месец, но не й беше комфортно.

И да я завиваме по цяла вечер, изритва завивките, спи боса. Ако е по-топло, се върти и е неспокойна, ако е по-хладно - сънят й е по-здрав. Този месец спи по тениска и памперс само, половината от нощта е отвита, но си спи добре. Когато застудее, ще й сложа пижамка, но без чорапи. Кога е завита, кога - не. Както й е по-комфортно, така я оставяме. Тя и през деня ходи боса по теракота и паркета, сама се събува - така й е добре.

Така че мисля, че зависи и от навиците, и от темперамента на едно дете. Някои се въртят по цяла нощ и като поотраснат, се дразнят на чувалчетата. Или пък обичат да им е по-хладно и си отритват завивките, и дори със студени крачета, спят чудесно...

Общи условия

Активация на акаунт