Кой е любимият ви художник?

  • 6 951
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 463
всички импресионисти

# 16
  • Мнения: 990
Claude Monet е моя фаворит  Peace

# 17
  • Мнения: 805
Матис, Сезан.
Борис Валехо.
Ван Гог, разбира се.

# 18
  • Мнения: 3 091
Не мога да посоча само един - категорично предпочитам импресионистите.
Иначе най-любимите ми художници са: Тулуз Льотрек, Фламенк, Ван Гог, Сьора, Дега.

Харесвам по особен начин Салвадор Дали. Не разбирам Пикасо и затова не го посочвам.

# 19
  • Мнения: 5 877
И аз щях да пиша дълъг списък, ма ма досрамя  Laughing

Василиске, и аз имам слабост към илюстратори:
от малка обичам изданието на Андерсен с илюстрации на Марая, а от новите бг илюстратори бих посочила Тоня Горанова, Яна Левиева, Надя Ляхова.

# 20
  • Мнения: 431
Дали, Фрида Кало, най-любим - Рьорих.







# 21
  • Мнения: 5 228
Имам много любими художници, но тези двамата ме омагьосват:

Енчо Пиронков


Греди Асса

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Чифлигарова  bowuu

# 23
  • Мнения: 3 423
Аз мога с часове да се взирам във вишневия цвят на Ван Гог.

# 24
  • Мнения: 193
Въздействат ми импресионалистите - О.Реноар, Е.Мане, Ван Гог.
От българските художници, двама от класиците - Цанко Лавренов и Златьо Бояджиев.

# 25
  • софия
  • Мнения: 756
Вон Гог

# 26
  • Мнения: 3 268
Леонардо да Винчи.За него да се каже,че е гений е слабо казано.Гледала съм творбите му в Лувъра и в катедралата Св. Петър в Рим-дъхът ми спря.

# 27
# 28
  • Мнения: 239
Как така любим художник?! Всеки човек определя стойността на изкуството според неколко фактора ако се сещате за какво иде реч.

Ако картината/художникът масово са харесвани потребителят знае, че нищо не разбира и иска да се чувства така, все едно не е сгрешил в преценката си

Ако картината/художникът не се харесват масово потребителят има невярна представа за себе си, че е по-голям разбирач от масите и желае да го покаже на себе си и околните чрез 'рядка и особена' покупка

Какъв е изводът? Красотата на една картина се определя от фантазията на консуматора и. Едно е да я гледа майче, а друго е да я гледа пиче ако се сещате за какво става дума. Когато иде реч за това кой има и кой няма фантазия ще ви кажа само, че хората, които са най-напред нямат картини по стените си защото въображението им е еволюирало до там, че да могат да си представят пейзажи върху голи стени. Нещо като писател-фантаст, които се вози в Трабант, но през цялото време вярва, че е в Бенц все пак.

Изкуството е за жени и хомосексуалисти.

# 29
  • Мнения: 6 417
Врубел. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт