Витамин К

  • 18 472
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836

П.П. В обозримо бъдеще се предвижда пускането на подфорум и теми, където на въпроси ще отговарят конкретни специалисти. Те ще имат публични имена, длъжности и месторабота. Те вече ще пишат не като потребители, а като специалисти и ще са отговорни за написаното.


Това го намирам zа много полеzно и важно.
От друга страна не zнам дали е подходящо, хора, които не се представят подходящо, да се поzволява да претендират zа компетентност на мненията си и да zащитават крайни идеи (като Бърди и Кристиян ).

vivita, приеми моте поздравления Rolling Eyes  bouquet

# 16
  • Мнения: 4 150
Джем,и представа нямаШ как е в "богата" Австрия,zаЩо говориШ наиzуст...от 1200км...
 
Цитат
Christian, имам пари, но не желая да плащам на теб за нищо. благодаря - върви си!
не ни давай безплатно линковете си. искай пари за тях - така ще намалее спамването на форума до 99%.
Ако нямаШе пари друга песен ЩеШе да пееШ.И честно каzано,недей да викаШ дявола,zаЩото никога не се zнае дали няма да попаднеШ на масата ми по ред обстоятелства.Случаи сьм имал всякакви. Peace
Не мисля,че дадените от мен линкове са спам.Модераторите биха ги иzтрили.А ти,недей да ги четеШ.За теб специално са платени.


Цитат
На пациенти не се докаzвам.Правил сьм го пред учители и професори в университета.За теб zнанието ми е наготово,ако си си платила zастраховките,ако не,си плаЩаШ от джоба,ако нямаШ пари,умираШ като куче.Това е реалността,май си дале4е от нея....

Постинга ми обобЩи цялата световна медицина,на вас ви хареса да е конкретиzиран кьм мен,zаЩото иzпитвате омраzа.
Не сьм поискал на никого пари zа ниЩо,линковете са беzплатни zа всички,zаЩото са достьпни zа всички,които ги тьрсят.
Тук обаче има една поговорка и често се иzполzва в лекарския елит
"Информацията струва пари".Затова и не zнаете и zа витамин К,zаЩото всичко струва пари....И когато някой ви го каже,не го оценявате,мислите,че е хуманно някой да ви информира и вие само да приемате наготово.Затова Ще тьпчете на едно място и Ще бьдете тьпчени докато не zапочнете да раzбирате по малко zа какво става дума.

Цитат
такова изказване от лекар опорочава дефиницията за медицината като хуманна наука и професия
Медицината отдавна не е хуманна наука и лекар не е професия,а биzнес.А дано го схванеШ. Peace

Лисице,не консултирам никого.Нито с пари,нито беz пари.Набйи си си го в лисичата глава и престани да повтаряШ едно и сьЩо,което не отговаря на истината.

Витамин К е отречен с някои иzследвания,но няма да давам линк...не е нужно да се zнае всичко.Ограничената информация дьржи масите покорни. Peace



# 17
  • Мнения: 4 150
Госте,
Цитат
И що за човек е живо същество, ако остави човек да умре по този начин, само защото няма да прибере някой лев от това?
Погледни в другите теми и виж как се сьбират парички zа хуманните доктори,които са хуманно готови да оперират някое детенце само zа 200 000 евро.
Слепи ли сте...неzнам...

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
Christian , може ли да обясниш в такъв случай как точно щяха да набавят липсващия вит.К в организма на Джули, може би трябваше да я чакат да кърви още няколко дни, или нещо друго -   кажи моля те.

# 19
  • Мнения: 8 585
"извода, който биха си направили мнозина е: не кърмете, в Ам си има достатъчно ВитК..."
->Нищо подобно-точно затова се слага ВитК -за да си кърмим без проблем, освен всичко друго.
Всички научни данни в момента СА В полза на профилактиката с Вит К след раждането.
(Прави се часове след раждането с мускулна инжекция или с капки в няколко последователни приема.
Но инжекцията е за предпочитане).
Затова и тази тактика се следва.
Вит К ампули е евтин препарат. Неправенето му няма как да се оправдае... с финансови аргументи.

# 20
  • Мнения: 7 640
да, освен, че по мои данни от доста отдавна няма производство или внос на вит.К в ампули Confused

Кристиане, а как наричаш работата си и изявите си тук?

# 21
  • Мнения: 8 585
@PolarFox

Странно,срамно и смешно е това с ВитК.
Риска за новородените е много голям.
Насърчаването на кърменето върви "ръка за ръка" с Вит К профилактиката.
Мога и да греша, но 1000 ампули от 1мг са около 20Е.

# 22
  • Мнения: 4 150
Буболина,има си случаи в които е индицирано,няма спор.Затова се прави профилактика на всички бебета,zа да се спестява ултраzвука преz фонтанелата преz пьрвите 24 часа.Имало го е преди години и не се рентира нито с време,нито финансово.
Неzнам случая Джули...поясни
Лисичке,
Цитат
Кристиане, а как наричаш работата си и изявите си тук?
ЗаЩо ме zаговаряШ?ИскаШ да ме четеШ?ОЩе ведньж,хайде с zдраве  bouquet

# 23
  • Мнения: 8 585
Хора, какво Ви става на всичките?
Закачена тема 8 страници се псува една личност,
тук един два постинга по същество и после "дъвчене"

Тук говорим за профилактиката с Вит К...
Хейййй  животът е кратък
Крис-пий едно уиски, мой човек Simple Smile

Трябва да си създадете навик за слушане на пиано...
Това е истинското спасение от стреса на деня.
Ако е Рихтер-ще разберете същността... Simple Smile

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Трябва да си създадете навик за слушане на пиано...

свиря на пиано от 6 год. възраст (сега съм на 29) (класическо пиано) с доста концерти и участия в такива, ще се радвам да ти посвиря на уше някой ден  bouquet, но предпочитам Бетовен.

подписът ми е достоен за уважение

# 25
  • Мнения: 8 585
Подписът ти е срамна компилация с гадна цел.
Сложи нещо по-оргинално

# 26
  • София
  • Мнения: 4 423
Какво да обесня, повърна ясна кръв 30ч след раждането, след поставянето на вит. к изплюва съсирек, в продължение на 5 дни е преливана плазма АВ+, антибиотик и системи.

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какви са тия безкрайни спорове и заяждания?... На мен ми е интересно да чета Birdie, Christian и останалите лекари във форума. Дали са наистина такива- незнам... само с д-р Оги се срещнах- потърсих го заради дъщеря ми, той я оперира и съм му безкрайно признателна... Информацията, която дават си я отсявам; чела съм много полезни неща в техни постове Peace

# 28
  • Мнения: 7 640
@PolarFox

Странно,срамно и смешно е това с ВитК.
Риска за новородените е много голям.
Насърчаването на кърменето върви "ръка за ръка" с Вит К профилактиката.
Мога и да греша, но 1000 ампули от 1мг са около 20Е.


може и аз да греша, но им беше спряно производството, а вносът не беше разрешен. Сериозно.

Кристиане, това не беше ли обръщение към мен? Така го приех, възпитанието изиксва да се отговори по същество.

Лисице,не консултирам никого.Нито с пари,нито беz пари.Набйи си си го в лисичата глава и престани да повтаряШ едно и сьЩо,което не отговаря на истината.

# 29
  • Мнения: 8 585
Моля не се "дъвчете"...
Нека пишем както досега-който иска да чете, който не иска да не.
Темите са много важни и се разводняват така...

Общи условия

Активация на акаунт