Мами в Италия - част 30

  • 12 127
  • 297
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6 167
Не разбрах само къде се 'сбиха' пазаруването на пуловерчета и личната равносметка за изминалата година.
На мен изобщо не ми пречи да си го направя уютно, красиво и сърдечно, и в същото време да си купя куп ненужни неща.

Но аз , както казах, съм корпоративно манипулирана.  Това е рамката в която съм вкарана. От много години. И в България също съм била бясно пазауваща по всякакви празници. Повече от тук, всъщност, стандарта ми беше по-висок от настоящия. Кефи ме. Кефи ме и сега. Няма да остана назад и тази година , просто събирам повечко оферти.

Достатъчно ми е Кока кола да обяви събирането на точки за плюшени дядо Коледовци, за да се зарибя и да започна да се наливам с Кока Кола, за да се добра до джудженце или влакче.
Сигурно, защото съм много повърхностен човек.  Тва е. Признах си.  Wink

# 256
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ами, feiam, не си чешим езиците и явно се  разбира кой какво мисли и пише, имах впредвид точно и моментите на размисъл и сентименти.
Не говорих за религия, макар, че е Религиозен празник- раждането на Исус.

Момичета, ама днес ще се караме ли?

Абе Що, то и 4есането на езиците не е лоШо неЩо  Laughing
Мен ми се стори малко заяждаЩ се тона ти... та затова... Rolling Eyes
(ама аз си казах сутринта 4е ми е крив деня де, освен това ставам лоШа по празниците Mr. Green)

# 257
  • София
  • Мнения: 6 810
Аз пък много харесвам Коледа и Нова година. Точно заради многото окраса, лудницата по магазините, приготовленията, подаръците....няма по-голям празник от този. А откакто се празнува в БГ и Коледа и Нова година ми е още по-готино!  Laughing Какво да направя, като адски много обичам да получавам подаръци? И да подарявам съответно. Точно това му е хубавото, че можеш да получиш пуловер, от който нямаш нужда. Не знам дали в Италия се яде и пие повече , отколкото в БГ на новогодишните празници, но това все пак е символиката, нали се прави, за да е пълна масата и през новата година. Който иска може да се направи, че няма такъв празник и да яде едни помодори с моцарела и да си легне в 10. Никой не е длъжен да отрупва масата и да празнува. Ние три поредни години си прекарваме страхотно на НГ, с приятели и шумно и много ме е яд, че тази година ще си останем вкъщи по обясними причини, ама нямам как.  Confused А за окрасата едва се сдържаме да не я сложим още сега.  Whistling Вскяа година копуваме нови ниво играчки и окраси и става все по-хубаво на Коледа. жалко, че нямам още такава окраса за Великден, но с времето ще съберем и такава. Както е казал Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече"!

# 258
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Не разбрах само къде се 'сбиха' пазаруването на пуловерчета и личната равносметка за изминалата година.
На мен изобщо не ми пречи да си го направя уютно, красиво и сърдечно, и в същото време да си купя куп ненужни неща.

Но аз , както казах, съм корпоративно манипулирана.  Това е рамката в която съм вкарана. От много години. И в България също съм била бясно пазауваща по всякакви празници. Повече от тук, всъщност, стандарта ми беше по-висок от настоящия. Кефи ме. Кефи ме и сега. Няма да остана назад и тази година , просто събирам повечко оферти.

Достатъчно ми е Кока кола да обяви събирането на точки за плюшени дядо Коледовци, за да се зарибя и да започна да се наливам с Кока Кола, за да се добра до джудженце или влакче.
Сигурно, защото съм много повърхностен човек.  Тва е. Признах си.  Wink


мисля, 4е се разбира 4удесно Wink. освен ако пак не го приемаШ ли4но Laughing

аз пък съм самата дълбина на мислите и 4увствата за смисъла на празниците и живота  hahaha Joy

и никога не купувам излиШни неЩа, страШно съм солидарна Outta Joint

# 259
  • Мнения: 6 167
феиам, пак ти казвам, че Пак не го приемам лично.
нито съм в лошо настроение, нито мисля, че нечий тон е заядлив.

# 260
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
И такаааа...
Искам да си кажа и аз....
Влязох в тоя форум преди седмица някъде. И ми хареса да общувам с други българки тук.
НИКОГА  не съм възнамерявала да нараня някой, ни съм търсила да се заяждам! Просто си влизам, чета, ако имам нещо да споделя по темата на разговора го споделям, ако не-си излизам.
МРАЗЯ нападките и обидите.
Тоя форум не е частна собственост  или за личен чат на определени хора, ни е хубаво да се налагат лични мнения!
В моето изказване тая сутрин не съм имала никого от тук "присъстващите"!
Писах свободно какво мисля, както и всички вие!
 Feiam, като ти е нервно не си търси отдушници. Не съм си и мислела да се заяждам, ти първа се обърна към мен! Ако си ме разбрала грешно за нещо, си е друг въпрос- аз току-що казах какво мисля още в първите фрази на тоя ми отговор!

# 261
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Точно това му е хубавото, че можеш да получиш пуловер, от който нямаш нужда. Не знам дали в Италия се яде и пие повече , отколкото в БГ на новогодишните празници, но това все пак е символиката, нали се прави, за да е пълна масата и през новата година. Който иска може да се направи, че няма такъв празник и да яде едни помодори с моцарела и да си легне в 10.

а какво да правят със символиката и с пуловера, от който имат нужда, тези които не могат да си го позволят? И които Ще хапнат стар хляб с малко скътано и мухлясало сиренце?

Вскяа година копуваме нови ниво играчки и окраси и става все по-хубаво на Коледа. жалко, че нямам още такава окраса за Великден, но с времето ще съберем и такава. Както е казал Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече"!

съжалявам, колкото и да ми е симпати4ен Ме4о Пух... не съм никак съгласна.
според ме ако вси4ки, които можем да си позволим излиШни неЩа сме мааалко по_умерени в хар4лъка си, светът би бил по_добро място и би имало пове4е възможности за вси4ки.
Признавам, 4е свръхконсумацията ме ужасява... това не зна4и, 4е живея като отШелник, сменям си пуловера само като се скъса и ям боб цяла седмица. Озна4ава оба4е, 4е се мъ4а да не забравям 4е и това го има.
После да не 4удим, а за лоШо, няма да бъдем и ние, а децата ни, заЩо тази планета не успява да ни отговори на нуждите, заЩо третия свят е войнствено настроен и т.н.

е това е, въпреки 4е сигурно не е много празни4но Sick

# 262
  • Мнения: 2 379
Излязох за малко, а тук вихрите бой със снежни топки Laughing

Милена, не се връзвай Hug  bouquet
Понякога, когато ни е скучно, се караме, но до сега не сме успявали да го направим истински Wink
Женски му работи Crazy

Аз ходих да се срещам със стария ми инструктор, при който съм карала шофьорски курс предиии... 6 години ooooh!
Взех си разни документи, които ми бяха останали при него и сега ще се опитам да взема книжка!
Край, решено е вече Grinning
Много се колебах, понеже нали стрес-мрес, не ми е сега времето да се нервя, ама от друга страна ми става направо належащо да взема книжка. В Италия без кола направо не се живее, особено в села като нашето.
Хубавото е, че още ми важат листовките от тогава. Сега трябва само да взема няколко часа и да се явя на изпит... или по-скоро да се явявам на изпити (в мн. число Laughing), докато ми дадат книжка!
Надявам се всичко да приключи бързо и без много нерви Praynig

# 263
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
И такаааа...
Искам да си кажа и аз....
Влязох в тоя форум преди седмица някъде. И ми хареса да общувам с други българки тук.
НИКОГА  не съм възнамерявала да нараня някой, ни съм търсила да се заяждам! Просто си влизам, чета, ако имам нещо да споделя по темата на разговора го споделям, ако не-си излизам.
МРАЗЯ нападките и обидите.
Тоя форум не е частна собственост  или за личен чат на определени хора, ни е хубаво да се налагат лични мнения!
В моето изказване тая сутрин не съм имала никого от тук "присъстващите"!
Писах свободно какво мисля, както и всички вие!
 Feiam, като ти е нервно не си търси отдушници. Не съм си и мислела да се заяждам, ти първа се обърна към мен! Ако си ме разбрала грешно за нещо, си е друг въпрос- аз току-що казах какво мисля още в първите фрази на тоя ми отговор!

на мен ми се струва, 4е то4но пък на теб, абсолЮтно ниЩо не съм ти казала. Понеже не те и познавам, дори в постинга съм ти сложила миротворни емоуШъни, та да се разбира, ама нейсе.

за налагене на мнението и пр. няма да коментирам изобЩо.

# 264
  • Мнения: 1 545
Боже, боже, докъде я докарахме! То не че има нещо лошо да си чешем езиците и да сравняваме различни мнения, мирогледи и различни гледни точки, но да го избиваме на лични нападки си е прекалено, мисля аз! Я всички по един студен душ!
И тъй, без да задълбочавам спора - само да отговоря на Фейам - не съм сравнявала по сигурност Наполи и Милано, а по престъпност с чисто статистически данни. Случайно попаднах на статията. Не твърдя, че тук е безопасно и всичко е розово, а просто, че не е толкова черно и отчаяно, както го изкарват медиите. Личния ми пример беше в тази насока - не всеки ден и не навсякъде се случват нещата, които дават по телевизията. Че си има големи проблеми града, има си ги, че не можеш да си оставиш колата без антифурти сериозно на определени места - така си е, че е рисковано да си метнеш чантата на рамо - така си е, но всичко това не е естремно по-различно от София, Ню Йорк или Лондон. Може и да ви се стори пресилено сравнението, но..... Все пак АЗ живея тук и знам какво говоря.
Точка.............
Коледа е любимият ми празник. Обожавам коледната атмосфера, украсите, подаръците..... За мен тя означава да сме всички заедно, да се веселим, да ни е хубаво. Винаги украсявам мнооооого къщата, всяка година добавям и по нещо ново, обожавам да правя и получавам подаръци, пък ако ще да става въпрос само за чифт ръкавици.
Не възнамерявам да се оправдавам или да защитавам позицията си, само я споделям.
Ха така, ако някой се е засегнал, да ме извинява - и моят ден започна лошо!

# 265
  • Мнения: 6 390
Мацки
чужбинските майки сме в някаква анкета, въпреки че не ми е ясно какво се има в предвид  Blush
Дайте своя глас
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=145570.0

# 266
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Боже, боже, докъде я докарахме! То не че има нещо лошо да си чешем езиците и да сравняваме различни мнения, мирогледи и различни гледни точки, но да го избиваме на лични нападки си е прекалено, мисля аз! Я всички по един студен душ!
И тъй, без да задълбочавам спора - само да отговоря на Фейам - не съм сравнявала по сигурност Наполи и Милано, а по престъпност с чисто статистически данни. Случайно попаднах на статията. Не твърдя, че тук е безопасно и всичко е розово, а просто, че не е толкова черно и отчаяно, както го изкарват медиите. Личния ми пример беше в тази насока - не всеки ден и не навсякъде се случват нещата, които дават по телевизията. Че си има големи проблеми града, има си ги, че не можеш да си оставиш колата без антифурти сериозно на определени места - така си е, че е рисковано да си метнеш чантата на рамо - така си е, но всичко това не е естремно по-различно от София, Ню Йорк или Лондон. Може и да ви се стори пресилено сравнението, но..... Все пак АЗ живея тук и знам какво говоря.
Точка.............
Коледа е любимият ми празник. Обожавам коледната атмосфера, украсите, подаръците..... За мен тя означава да сме всички заедно, да се веселим, да ни е хубаво. Винаги украсявам мнооооого къщата, всяка година добавям и по нещо ново, обожавам да правя и получавам подаръци, пък ако ще да става въпрос само за чифт ръкавици.
Не възнамерявам да се оправдавам или да защитавам позицията си, само я споделям.
Ха така, ако някой се е засегнал, да ме извинява - и моят ден започна лошо!

па я Twisted Evil Twisted Evil

ник'ви засегнати...вси4ки оби4аме да се веселим и да ние приятно  Peace

# 267
  • София
  • Мнения: 6 810
feiam, има някаква логика в постинга ти, но не на 100%. Защото свръхконсумацията в световен мащаб в никакъв случай не е свързана с моите разходи по коледа, можеш да си сигурна.  Peace За нея са "виновни" пренаселените държави, които пък са и най-бедни. И макар че темата се измества, китайците и индийците и тем подобни, ако спрат да раждат на поразия и влезат в дни нормални рамки, със сигурност няма да ядат сух хляб и мухлясало сирене. А пък на планетата моя пуловер да и е проблема.  Laughing Апропо, точно ненужните подаръци винаги са ме радвали. И то не дори точно ненужните, ами по-скоро ме дразят практичните. Като комплект тенджери или чорапи и ей такива ... консумативи един вид. Баба ми, лека и пръст на жената, много обичаше да ни подарява "пликченца", чорапогащи и дезодоранти.  Laughing Ами така де, все ще влязат в употреба. Ама не става празнично от тях. Макар че хич не бих отказала секси бельо и някой парфюм сега де.
И ако през целите празници мисля за бедстващите и гладуващите...егати празника!!!

# 268
  • Мнения: 6 167
Излязох за малко, а тук вихрите бой със снежни топки Laughing

Милена, не се връзвай Hug  bouquet
Понякога, когато ни е скучно, се караме, но до сега не сме успявали да го направим истински Wink
Женски му работи Crazy

Аз ходих да се срещам със стария ми инструктор, при който съм карала шофьорски курс предиии... 6 години ooooh!
Взех си разни документи, които ми бяха останали при него и сега ще се опитам да взема книжка!
Край, решено е вече Grinning
Много се колебах, понеже нали стрес-мрес, не ми е сега времето да се нервя, ама от друга страна ми става направо належащо да взема книжка. В Италия без кола направо не се живее, особено в села като нашето.
Хубавото е, че още ми важат листовките от тогава. Сега трябва само да взема няколко часа и да се явя на изпит... или по-скоро да се явявам на изпити (в мн. число Laughing), докато ми дадат книжка!
Надявам се всичко да приключи бързо и без много нерви Praynig

Ани, давай, защото после с корема.. И като завали - кофти.
В коя част на София ще караш? Аз бях Лозенец , Семинарията, Плиска.... в тези райони.
И взех книжка от 1в път - изобщо не се притеснявай и не се навивай за много пъти  Peace

# 269
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
feiam, има някаква логика в постинга ти, но не на 100%. Защото свръхконсумацията в световен мащаб в никакъв случай не е свързана с моите разходи по коледа, можеш да си сигурна.  Peace За нея са "виновни" пренаселените държави, които пък са и най-бедни. И макар че темата се измества, китайците и индийците и тем подобни, ако спрат да раждат на поразия и влезат в дни нормални рамки, със сигурност няма да ядат сух хляб и мухлясало сирене. А пък на планетата моя пуловер да и е проблема.  Laughing Апропо, точно ненужните подаръци винаги са ме радвали. И то не дори точно ненужните, ами по-скоро ме дразят практичните. Като комплект тенджери или чорапи и ей такива ... консумативи един вид. Баба ми, лека и пръст на жената, много обичаше да ни подарява "пликченца", чорапогащи и дезодоранти.  Laughing Ами така де, все ще влязат в употреба. Ама не става празнично от тях. Макар че хич не бих отказала секси бельо и някой парфюм сега де.
И ако през целите празници мисля за бедстващите и гладуващите...егати празника!!!

разбира се, 4е е така, мисля, 4е важи за вси4ки ни. Laughing

за останалото може да поспорим Thinking аз май съм винаги готов  newsm78 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт