Контрацепция.

  • 536
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Привет! Не знам дали има подобна тема, затова реших да пусна нова и да поискам съвет! Преди 6месеца родих секцио и съответно 2г не трябва да забременявам. Доста страхотии чух и прочетох за жени забременели под този период и изпаднах в ужас. Въпроса ми е на жени в подобна ситуация кой метод на контрацепция използвате? Лично за мен кондома е най-безопасен от към здравето( не пиеш хормони, не ти поставят спирали и т.н.), но пък не е надежден, все може да се скъса. Просто не знам какво да правя+силния страх да не стане гаф и да забременея, защото после не ми се мисли въобще какво ще правя. Затова моля ви за съвет, вие как се пазите,доволни ли сте?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 748
Ползвайте си презервативи и не се безпокой.
Шанса да се скъса е много много малък. Пък ако се скъса, веднага ще разберете. И може да реагираш навреме.

# 2
  • Мнения: 25 447
За по-сигурно можеш да комбинираш презерватив със спермициден гел.

# 3
  • Мнения: 5 083
+1 за презервативите
Най-сигурни, най-малко ангажимент откъм прием и поставяне + предпазват, от куп други инфекции и гъбки, които няма нужда да си препредавате, ако случайно микрофлората на някой от двамата се счупи Simple Smile

# 4
  • Мнения: 101
Аз предпочитам медна спирала. Единственото което дразни е че трябва да се контролира на 6 месеца.

# 5
  • Мнения: 2 485
Сложете си спирала. Когато решите да имате второ дете, просто я махате и всичко е ок.

# 6
  • Мнения: 2 325
+1 за презервативите.
Нямат странични ефекти, пазят и от болести.
Всичките ми приятелки, които си сложиха спирала след 1-ва бременност с подобна цел се наложи да я махнат, заради различни проблеми, които им създаваше.
Хормоналните препарати имат много странични ефекти и не си заслужават риска, отговорно го казвам като жена, която 8 години е пила ОК, но аз ги приемах заради поликистоза. Никога не бих ги пила само с цел предпазване от забременяване. След като ги спрях, 5 години се пазехме с мъжа ми с презервативи, тъй че имам богат опит с тях, случвало ми се е да се късат толкова рядко, че ми се броят на пръстите на едната ръка. И ако е било в момент, когато съм била около овулация, съм пила Постинор, това беше хапчето преди Ескапел.

# 7
  • Мнения: 1 976
Откакто водя полов живот, се предпазвам чрез използване на презервативи. Нито със съпруга ми, нито с бившите ми, се е случвал фал, но винаги  може да има първи път.
Аз съм с две цезарови сечения. След първото секцио на шестия месец имах зелена светлина от лекар за опити за второ дете, но не бях готова. Изчакахме да мине година. Второто ми секцио беше 4 години след първото. Ние бяхме и с репродуктивни проблеми.
На теория искам трето дете, обаче не сега. Мъжът ми пък не желае и да чуе, но въпреки това, често настоява да спрем да се пазим. Ние бяхме с мъжки фактор и той смята, че не може да ми направи бебе по естествен път. Да, но аз изпитвам ужас да забренявам на този етап, и дори около предполагаемата ми овулация, гледам да не правим секс, независимо че използваме презервативи. И през ум не би ми минало да рискувам да ги махна. Този месец обаче какво съм бляла, оказа се, че точно в дните около овулацията ми, сме имали полови контакти. Независмо че сме се пазили, сега ще ми е напрегнато, докато не ми дойде, колкото и да съм наясно, че е почти невъзможно нещо да е станало.

Общи условия

Активация на акаунт