За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 103

  • 23 502
  • 762
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 791
Според мен на едно хранене може да изяде по-голямо количество, на следващото само да се коригира и да изяде по-малко. Чувала съм, че се гледат сумарно милилитрите за 24 часа.

Как се смятат милилитрите за 24 часа?
Записваш след всяко хранене колко е изяло за 24 часа, смяташ и виждаш дали е според нормата на млякото, което даваш.
Дали ще има 8 хранения х 70 мл или 2х90 мл+ 70лм +100мл+ 70+ 50 +50 е едно и също. Очаква се, че ако хапне повече веднъж, следващия път вероятно ще е по-малко.

# 61
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 870
Не се води по схеми и книги, а по детето. Много бързо ще се самокоригира. Като се насити, ще разреди храненията и в някакъв момент или ще търси през по-голям интервал, или ще коригира количествата. Прави повече и колкото изяде. Ти също, като седнеш да се храниш, не ядеш еднакво до грам всеки път, нали? Не си дръж детето гладно. През определени периоди имат скокове в растежа и търсят повече мляко, после пак намаляват. Логично е, когато е гладно, да не може да заспи, после заспива от умора и ти го будиш да яде. Играх го този филм само преди няколко месеца с дъщеря ми. Така че си храни детето, докато се наяде, за да спите всички вкъщи.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 367
Здравейте. Синът ми е почти на година и от около 2 3 седмици реве истерично при почти всяка смяна на памперса или преобличане. На какво може да се дължи? Единствената промяна, която сме направили е, че се преместихме в ново жилище и вече нямаме повивалник и най- често го сменяме на дивана. Буквално бяга по наакано дупе и реве и едва едва успяваме да му сложим памперс гащи. Не са му малки, не му убиват, не сме го оставяли наакан или напикан за дълго, но просто вече нз какво да правим, та да не реве така всеки път Sad
Моля за съвети, ако някой се е сблъсквал с подобна ситуация.

# 63
  • Мнения: 1 037
Откъде може да се купи био рапично олио на Хипп за добавяне към бебешко пюре, има ли примерно в Билла и Лидл?

# 64
  • Мнения: 8 585
Откъде може да се купи био рапично олио на Хипп за добавяне към бебешко пюре, има ли примерно в Билла и Лидл?
Не ползвайте това- детето е малко...

# 65
  • Германия
  • Мнения: 3 457
И защо да не го ползва? Айде дай поне някаква причини освен “детето е малко”, което е просто тъпо!

# 66
  • Мнения: 1 037

Не ползвайте това- детето е малко...
А какво? Детето е на 9 месеца, от 3 месеца захранвам,освен това има склонност към запек. Не му помагат особено пюрета от сливи и круши...

# 67
  • Мнения: 147
Здравейте. Моят въпрос е свързан с коликите. Детето ми е на 1 месец. До скоро приплакваше, свивайки крачета и със зачврвяване на лицето. При изпръцкване или изакване - всичко минаваше. От вчера обаче има периоди, в които плаче истерично и нищо не помага. Това дали са коликите? Не знам как да я облекча в тези моменти.

# 68
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 870
Здравейте. Моят въпрос е свързан с коликите. Детето ми е на 1 месец. До скоро приплакваше, свивайки крачета и със зачврвяване на лицето. При изпръцкване или изакване - всичко минаваше. От вчера обаче има периоди, в които плаче истерично и нищо не помага. Това дали са коликите? Не знам как да я облекча в тези моменти.
Много гушкане, отминава. Спи ли достатъчно, да не е преуморено? Едномесечно бебе трябва да будува не повече от 1-1:15. Ако пропуснете момента за приспиване, стават кисели, нервни, преуморени и плачат истерично. Стигала съм до 12 ч неспане с дъщеря ми. Кошмарен период, точно по това време между първи и втори месец.

# 69
  • Мнения: 6 791
Откъде може да се купи био рапично олио на Хипп за добавяне към бебешко пюре, има ли примерно в Билла и Лидл?
Вижте в Зоя.бг, ще има, вероятно няма да е на Хип. Иначе аз ползвам зехтин за храната на малката.

# 70
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 870
От кой месец е подходящо да се добавя мазнина  в пюретата? Днес купих на Хип с картоф, морков и грах и на съдържанието е обявено, че има 1,3 % рапична мазнина. Като месеци е посочено 4+. Не съм го дала още, замислих се. Не съм въвела и грах още, купих пюре грах на Бейбибио, посочено е 6+, а тя става на 6 след 10 дни.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 619
Много благодаря за информацията, успокоих се, че не сме само ние с този проблем. Ще видим дали малчо ще свикне с тези дейности.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 1 930
Био рапично олио има в ДМ. Там има и олио от авокадо и други подобни, добри са им като качество.

# 73
  • Мнения: 8 585

Не ползвайте това- детето е малко...
А какво? Детето е на 9 месеца, от 3 месеца захранвам,освен това има склонност към запек. Не му помагат особено пюрета от сливи и круши...
с нищо няма да Ви помогне, освен да си отворите Кутията на Пандора... не от там ви е запека, ако изобщо имате запек...

# 74
  • Мнения: 546
Здравейте. Синът ми е почти на година и от около 2 3 седмици реве истерично при почти всяка смяна на памперса или преобличане. На какво може да се дължи? Единствената промяна, която сме направили е, че се преместихме в ново жилище и вече нямаме повивалник и най- често го сменяме на дивана. Буквално бяга по наакано дупе и реве и едва едва успяваме да му сложим памперс гащи. Не са му малки, не му убиват, не сме го оставяли наакан или напикан за дълго, но просто вече нз какво да правим, та да не реве така всеки път Sad
Моля за съвети, ако някой се е сблъсквал с подобна ситуация.

Ами може да пробвате да го слагате на гърне, според мен периода вече е подходящ. Пробвайте, така смяната на памперс ще е по-рядко. Да не би пък да е подсечен, нещо да го боли?

Общи условия

Активация на акаунт