Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 77

  • 35 764
  • 759
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 633
Фолиевата се пие през цялата бременност и по време на кърмене. Единствено количествата се различават в зависимост от състоянието и приема преди бременността. Като перфектно е да се тестват нивата, но ако човек не го направи като повечето бъдещи майки, има някакви общи препоръки за прием.  Ако 2-3 месеца преди забременяване сте приемали 800 микрограма дневно, може да се продължи с 400-600 до края на бременността и кърменето. Предполага се, че нямате дефицит тогава. Ако се почне фоллиевата с позитивен тест, 800-1000 микрограма на ден до края на трети месец или дори по-дълго и после 400-600 мкг дневно. Така бях чела. Предозирането обаче не е ок също, защото има изследвания, които свързват прекалено високите нива на б12 и фолиева със завишен риск от аутизъм. Затова абсолютният макс от храна и добавки се препоръчва да не превишава 1000-1200 мкг на ден, също над тази доза няма полза за бебето. Ако серумните нива са завишени, бих редуцирала дозата и разредила приема.

В лещата има много фолиева, също в цитрусите и зеленолистните, ягодите. Те също допринасят за приема и аз лично в дни с повече такива храни взимах и взимам по-малка доза фолиева.

# 376
  • Мнения: 1 825
Витамини и фолиева в това число се изследват след като поне 3седници не са пити, за да се види реалната стойност в организма.

За другото Сноу го е казала чудесно.

За ФМ при Чачева може да питате в темата за Надежда,
 На мен лично ФМ ми прави д-р Панайотова и съм много доволна от нея.

# 377
  • Мнения: 167
Търсих мнение за доктор Чачева в болница надежда,някой правил ли си е мф при нея и какви са ви впечатленията:)

Аз съм при д-р Чачева. Не очаквайте да ви обсипва с мили, захаросани думи, може дори да Ви се стори малко серт. Но пък за мен тя е изключителен професионалист и си разбира чудесно от работата. Ще ви каже нещата такива каквито са, независимо дали хубави или лоши и ще ви даде цялата необходима информация.

# 378
  • Мнения: 226
Търсих мнение за доктор Чачева в болница надежда,някой правил ли си е мф при нея и какви са ви впечатленията:)

Аз съм при д-р Чачева. Не очаквайте да ви обсипва с мили, захаросани думи, може дори да Ви се стори малко серт. Но пък за мен тя е изключителен професионалист и си разбира чудесно от работата. Ще ви каже нещата такива каквито са, независимо дали хубави или лоши и ще ви даде цялата необходима информация.
дали ще пусне съпруга ми на прегледа?На предишните прегледи при Доктор Патрикова го пуснаха

# 379
  • Мнения: 167
Търсих мнение за доктор Чачева в болница надежда,някой правил ли си е мф при нея и какви са ви впечатленията:)

Аз съм при д-р Чачева. Не очаквайте да ви обсипва с мили, захаросани думи, може дори да Ви се стори малко серт. Но пък за мен тя е изключителен професионалист и си разбира чудесно от работата. Ще ви каже нещата такива каквито са, независимо дали хубави или лоши и ще ви даде цялата необходима информация.
дали ще пусне съпруга ми на прегледа?На предишните прегледи при Доктор Патрикова го пуснаха
Вероятно да. Моят е влизал с мен още април месец тъкмо като паднаха ограниченията.

# 380
  • Мнения: 226
Търсих мнение за доктор Чачева в болница надежда,някой правил ли си е мф при нея и какви са ви впечатленията:)

Аз съм при д-р Чачева. Не очаквайте да ви обсипва с мили, захаросани думи, може дори да Ви се стори малко серт. Но пък за мен тя е изключителен професионалист и си разбира чудесно от работата. Ще ви каже нещата такива каквито са, независимо дали хубави или лоши и ще ви даде цялата необходима информация.
дали ще пусне съпруга ми на прегледа?На предишните прегледи при Доктор Патрикова го пуснаха
Вероятно да. Моят е влизал с мен още април месец тъкмо като паднаха ограниченията.
Благодаря ви за отговорите и информацията Simple Smile

# 381
  • Мнения: 33
Аз съм при Чачева и съм повече от доволна. Невероятен специалист. Пуска и таткото също.

# 382
  • Мнения: 1 104
Аз се следя в държавна болница - ММ влиза с мен. Не е имало проблем (засега).

# 383
  • Мнения: 216
Каним ви да отбележим заедно утрешния национален ден на безопасността на движението по пътищата! Blush
Ще бъдем заедно с Държавна агенция "Безопасност на движението по пътищата", Столична община, Пожарна безопасност и защита на населението, ЦСМП, Пътна полиция, Охранителна полиция и Български Червен кръст.

На специални симулатори ще можете да усетите какво е да претърпиш катастрофа, но в контролирана и безопасна среда и ще получите съвети как да реагирате адекватно при подобна ситурация.

Ще можете да видите симулация на катастрофа между две коли и обезопасяване на кола, премазана от дърво.

Разбира се ние (по-скоро 50% от нас) ще бъдем там, за да демонстрираме различни видове детски столчета за кола и правилните начини за обезопасяване на децата в тях, както и правилните начини за обезопасяване на бременните в колата ️

Елате да се видим, да се запознаем и да покажем, че безопасността на пътя ни е важна и, че "на пътя животът е с предимство".

Мястото - северната част на паркинга пред храм-паметник "Александър Невски". Започваме в 9:30 ч. Очакваме ви Yellow Heart

#напътяживотътеспредимство #закопчайдететовстола

# 384
  • Мнения: 422
Момичета, в 31 г.с. съм и от два дена бебчо стои само в единия край на корема ми. Не усещам ритниците, които усещах преди, а нещо като връткане или размърдване. Като погаля корема си, той отговаря. Но все пак се притеснявам. Случвало ли се е на някоя мама?

# 385
  • Мнения: 1 260
Да след 30-та седмица е нормално, бебетата забавят движения, защото им утеснява, щом го усещате едва ли има нещо, но на следващия преглед може да се консултирате с АГ за ваше спокойствие.

# 386
  • Мнения: 1 462
Здравейте момичета, моя много близка приятелка, е започнала изледвания. Притеснена е от резултата, може ли да ми помогнете, да ми кажете какво точно означават резултатите. Има ли за какво да се притеснява? Извинявам се ако не ми е за тук въпроса. Ще се пренасоча...

# 387
  • Мнения: 633
Здравейте,имам въпрос. В 14+5 съм и от време на време имам леко кафеникаво зацапване по ежедневната превръзка. Когато ми се появи първите 2 пъти установих,че я заради по трудно изхождане и съответно от напъването. Говорих с АГ изписа ми Алеракг 2×1, нош па и спазмалгон. Но след това 1-2 пъти отново се случва и е много оскъдно. Някой бил ли е в подобна ситуация? Първото зацапване беше преди около седмица.

# 388
  • Бургас
  • Мнения: 3 602
Само сте говорили с гинеколога? Не Ви ли прегледа? Трябва преглед и то от добър специалист, не чакайте. При някои е безобидно и минава. Обикновено изписват и Утрогестан. При мен лично се оказа спряло развитие и мисед аборт.

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 08:41 от rosi81

# 389
  • Мнения: 633
В коя седмица Ви се случи това? И кафяво ли беше или кърваво?

Дано сте говорили с гинеколога? Не Ви ли прегледа? Трябва преглед и то от добър специалист, не чакайте. При някои е безобидно и минава. Обикновено изписват и Утрогестан. При мен лично се оказа спряло развитие и мисед аборт.

Общи условия

Активация на акаунт