Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 77

  • 35 611
  • 759
  •   1
Отговори
# 435
  • Sofia
  • Мнения: 5 948
Нищо не ми каза за дни даде ми само снимка от видеозон
Кажете колко дни е- 28,35, 40?
АГ няма как да каже колко дни Ви е цикъла. Това само Вие си го знаете.

# 436
  • Мнения: 11
Имах нередовен цикъл
Нищо не ми каза за дни даде ми само снимка от видеозон
Кажете колко дни е- 28,35, 40?
АГ няма как да каже колко дни Ви е цикъла. Това само Вие си го знаете.

# 437
  • Мнения: 92
Спрях хапчетата веднага щом ми казаха. Дефакто днес съм втори ден без утрогестана, но за сега нямам никакво зацапване .. имам час чак в петък за лекар. Надявам се много до тогава сама да се изчистя
Съжалявам...знам какво е, според мен спрете хапчетата които приемате и изчакайте няколко дни, ако тръгне само кървене със съсиреци може и сама да се изчистите, ако не ще се наложи или хапчета или вакуум. При мен изчакахме, но уви въпреки лекото кървене, ембриона не падна сам и се наложи да пия хапчета... уж най-щадящото, ноо беше много гадно...
Здравейте !
В 9гс + 5 дни съм. Всичко вървеше добре в 7 гс чухме сърчице, но преди 2 дни имах болки леко и отидох на преглед доктора каза, че не се чува пулс и че отговаря на 6гс+ 6 дни .. днес ходих ма друг лекар и каза, че вътре сака е празен вече 🥹 Сега трябва да избера да чакам сама да се изчистя ( не могат да ми дадът хапчета, Защотото съм анемична) или да ми направят вакуум. Има ли някоя която се е изчистила сама ? Много ме е страх от болката и това че съм сама през деня .. също така бихте ли ми казали изладвания които според вас бих направила, за да опитаме да намерим причината. Живея в Англия и тук час след третия аборт започват да правят изследвания 🥹

# 438
  • Мнения: 1 825
Имах нередовен цикъл
Нищо не ми каза за дни даде ми само снимка от видеозон
Кажете колко дни е- 28,35, 40?
АГ няма как да каже колко дни Ви е цикъла. Това само Вие си го знаете.


Ама така отговаряте на час по лъжичка и никаква информация не давате, а искате ние да ви отговорим. Ами няма как.  Дано поне на лекаря да отговаряте по изчерпателно.

# 439
  • Sofia
  • Мнения: 5 948
Имах нередовен цикъл
Нищо не ми каза за дни даде ми само снимка от видеозон
Кажете колко дни е- 28,35, 40?
АГ няма как да каже колко дни Ви е цикъла. Това само Вие си го знаете.
Няма как на ехограф да се види нещо в 3 гс. Отделно тестовете за бременност отчитат след 4 гс, и още поне седмица след това може да се види нещо на ехограф.
Ако последната М е била на 10.05., то тогава според ПРМ сте в 7гс+4дни. Вече според ехографа на коя г.с. отговаря ембриончето е друг въпрос. Но няма как да отговаря на 3гс, защото тогава нищо не се вижда.
Освен ако АГ смята г.с. не според ПРМ, а от овулацията. Тогава може и да се водите 5гс. Но се чудя има ли още АГ, които да смятат г.с. по този начин.
Иначе можете да си сметнете г.с. в овулационния календар от сайта на Зачатие :
http://calendar.zachatie.org
Или оттук (но само пълните г.с. без дните) :
http://www.moetodete.bg/calculator/termin.html

Последна редакция: сб, 02 юли 2022, 18:18 от Brin de muguet

# 440
  • Мнения: 486
Момичета сутринта към 10 ч . имах изтичане на някакво воднисто течение по бельото. Към 18 ч пак ми изтека същото. 
Дали са околоплодни води или воднисто течение ( има съм такова и преди )
В 36 г.с .съм. Със шийка 15 мм и 1 см разкритие. Възможно ли е такова бавно изтичане ?

# 441
  • Мнения: 444
Възможно е. Отидете до спешен център да направят проверка дали са водите.

# 442
  • Мнения: 34
Здравейте мами, утре ми предстои секцио заради медицински причини с пълна упойка.. Много ме е страх, първа бременност ми е, не знам какво да очаквам, много ли боли секциото? Как протича всичко? Катетър слагат ли? Ами клизма правят ли? Ако някой може поне малко да ме успокои ще бъда много благодарна. Много съм се стресирала и не знам дали ще издържа на цялото това напрежение, постоянно плача и съм в една безизходица.. Благодаря предварително на отговирилите.

# 443
  • Мнения: 2 797
Здравейте мами, утре ми предстои секцио заради медицински причини с пълна упойка.. Много ме е страх, първа бременност ми е, не знам какво да очаквам, много ли боли секциото? Как протича всичко? Катетър слагат ли? Ами клизма правят ли? Ако някой може поне малко да ме успокои ще бъда много благодарна. Много съм се стресирала и не знам дали ще издържа на цялото това напрежение, постоянно плача и съм в една безизходица.. Благодаря предварително на отговирилите.
При мен първото раждане беше секцио,но по медецински причини в чужбина. Там правят клизма,а тук във всяка болница процдерат по различен начин.Катетъра е задължителен. Сега на края на месеца живот и здраве и на мен ми предстои секцио в БГ и ще съм с пълна упойка. Няма страшно,заспиваш и се събуждаш,но после си има болка. Раздвижването е болезнено. Не се притеснявайте за последните 4,5 години имам 7 упойки. Аз също се притеснявам единствено от раздвижването ,защото съм с доста нисък праг на болка☺Успех и бързо възстановяване🙏😇

# 444
  • Мнения: 67
Спокойно, ще ви обезболят. Раздвижването и ставането от леглото е най-кофти. Всички казват че минава по-бързо ако много се движите. По-добре че сте с пълна упойка, че аз се стресирах от цялата обстановка при операцията. Иначе в цялото отделение аз бях най-зле, даваха ме за пример като някой мрънка, че го боли. Обаче на 7мия ден и изведнъж ми мина. Общо взето важно е да знаете, че всички ги боли и не сте сама. Говорете си с другите родилки за това. Аз си мислих, че едва ли не само мен ме боли, а другите пърхат из коридорите и това много ме депресираше.

Иначе и катетър слагат, и клизма ми правиха. Няма нищо страшно специално в тези 2 неща.

Здравейте мами, утре ми предстои секцио заради медицински причини с пълна упойка.. Много ме е страх, първа бременност ми е, не знам какво да очаквам, много ли боли секциото? Как протича всичко? Катетър слагат ли? Ами клизма правят ли? Ако някой може поне малко да ме успокои ще бъда много благодарна. Много съм се стресирала и не знам дали ще издържа на цялото това напрежение, постоянно плача и съм в една безизходица.. Благодаря предварително на отговирилите.

# 445
  • Мнения: 867
Бременна съм в 8 ми месец, ще раждам в провинцията, дълбока провинция.
За сега секцио, и вчера позната ме сюрпризира,че в нашата болница реже ли много "на дълбоко" и трудно било възстановяването. Тя се изправила чак на 3тия ден след секцио.
Моля ви кажете,че това е глупост какво значи "на дълбоко" режат докато стигнат бебето нали?

# 446
  • Мнения: 1 825
Бременна съм в 8 ми месец, ще раждам в провинцията, дълбока провинция.
За сега секцио, и вчера позната ме сюрпризира,че в нашата болница реже ли много "на дълбоко" и трудно било възстановяването. Тя се изправила чак на 3тия ден след секцио.
Моля ви кажете,че това е глупост какво значи "на дълбоко" режат докато стигнат бебето нали?

Мен ме оперираха в частна болница,  режат коремна стенс отпрепарират пикочния мехур режат стената на матката и вадят бебето. Нз колко по дълбоко може... ама щом сте секцио и то планово ви препоръчвам да потърсите болница не в дълбоката провинция. След секцио е важно раздвижването и всяка жена се възстановява за различен период от време, ама забаеи ли се повече от 24ч раздвижванете по - трудно става...

# 447
  • Мнения: 867
Уви нямам възможност за частна болница. 😞

# 448
  • Мнения: 1 825
Уви нямам възможност за частна болница. 😞

Разбирам ви, но има държавни болници във всеки голям град,  нямам идея какво визирате под дълбока провинция.

# 449
  • Мнения: 2 161
Където и да те режат слоевете са едни и същи 7 и би трябвало да си голям карък за да слязат толкова дълбоко, че да срежат пикочния мехур или бебето.

И в Разград и в Русе АГ комплекс Канев, ако нямаш избор на екип не плащаш защото са държавни. Просто си при който е на смяна.

Общи условия

Активация на акаунт