Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 77

  • 35 678
  • 759
  •   1
Отговори
# 390
  • Бургас
  • Мнения: 3 594
Започна към 9 седмица, кафеникаво. Уж, леко отлепване, да лежа и пия утрогестан, но продължи. Още съжалявам, че не потърсих друг лекар или не отидох в болница. Естествено, това не означава, че  при Вас не може да е хормонално или нещо съвсем друго.

# 391
  • Мнения: 2 630
Кафеникавото зацапване е нормално в начална бременност, до колкото помня супер много момичета тук са го имали, вкл и аз. Аз дори на  3 пъти. Ако е кафяво е добре, проблем става когато кръвта е алено червена или розова. Кафявата кръв е стара и всъщност се води зацапване, а не кървене. Може да е от много неща, също след секс или след преглед при АГ. Аз винаги след АГ имах зацапване почти в началните месеци.

Важно е обаче всяко зацапване и кървене да се уточни с лекар. Щом имате лечение, всичко е ок.

# 392
  • Мнения: 626
Аз до 12та седмица съм запозната с  почти всички възможни  причини,тъй като с предна бременност имах кървене. Но сега е втори триместър и е кафяво зацапване  мнооого леко и не знам от какво  може да е. За това потърсих мнение. Прегледа при АГ няма нужда да се коментира,то е ясно че ще отида 🙂
Snowwhite12 благодаря  за успокоителния отговор 🙂

# 393
  • Мнения: 16
Здравейте , искам да попитам как да си броя месеците ? По лунарния или календарния ?
Също така , когато днес съм влезнала в 14г.с , 15та ли се брои или си е 14та, тъй като докторката днес ми каза , че съм 15та , а по мои сметки съм 14.
Благодаря предварително !

# 394
  • Мнения: 4 853
14+1 е вече 15та седмица. Месеците си ги броях по календарния.

# 395
  • Мнения: X
Аз до 12та седмица съм запозната с  почти всички възможни  причини,тъй като с предна бременност имах кървене. Но сега е втори триместър и е кафяво зацапване  мнооого леко и не знам от какво  може да е. За това потърсих мнение. Прегледа при АГ няма нужда да се коментира,то е ясно че ще отида 🙂
Snowwhite12 благодаря  за успокоителния отговор 🙂
Кафяво зацапване и аз имах във втори триместър с тази бременност. Изпаднах в шок, защото никога не съм имала преди. Отидох веднага в спешното и се оказа нищо. Ама каква е причината така и не казаха. Баш тогава не бях правила секс, нито нещо специално, така че абсолютна мистерия ми е защо стана ей така от нищото. Беше кафяво петънце по бельото, после и при бърсане. Като последен ден на цикъла, такова нещо беше.

# 396
  • Мнения: 98
Добро утро, момичета! Имам въпрос-препоръчайте ми място за БХС (София или Пловдив) и ориентировъчна цена? Благодаря ви предварително

# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Citygirl1, щом те устройва София, значи направо в Майчин дом.Не се плаща като се иде на място.В друга болница ако ти вземат кръв пак я пращат там, но се плаща.Не знам колко е.

# 398
  • Мнения: 444
Фетална морфология при проф. Марков в клиника Марковс, гр. София /180 лв./ и с резултатите след това в Майчин дом на безплатен БХС.

# 399
  • Мнения: 21
Здравейте момичета 🫶 Моля Ви да ми изясните нещо, в което не виждам логика и се притеснявам… Вчера 29.06 бях на преглед за потвърждение на бременността. Понеже не съм си записала датата на последния цикъл(нередовен), но съм сигурна, че е около 15.05 - най-много два дни назад или напред … НО 🧐 Изчесленията са, че съм в 5 г. с. и 1 ден при аменорея 6 г. с. и 3 дни… Лекарката ми каза, че има някакво разминаване, което не спирам да мисля. По мои спомени и изчесления веднага след като ми свърши М може да е станало… И все пак нормално ли е Г. С определена по размери и аменореята да имат разлика от 1 седмица ? 🤔 Благодаря Ви и се извинявам ако звуча нелепо, просто все още изобщо не схващам нещата с тези Г. С.

# 400
  • Мнения: X
Колко дни е цикълът ти? При по-дълъг цикъл, овулацията настъпва по-късно и тогава са възможни разминавания с ехографските измервания на плодния сак и ембриона.

# 401
  • Мнения: 21
Колко дни е цикълът ти? При по-дълъг цикъл, овулацията настъпва по-късно и тогава са възможни разминавания с ехографските измервания на плодния сак и ембриона.
Цикълът ми е около 35 дни, нередовен, но пак не разбирам, дори да е по-късна овулацията, ще има ли някаква логика… аз го разбирам така че аменореята е Г. С. от паследната дата на менструацията, а Г. С по размери трябва да е колкото нея или поне 2 седмици разлика с нея (тоест да е датата от самото оплождане) … и в двата вариянта разликата от 1 седмица ми е нелогична. Какви ли изчисления не правих 😫

# 402
  • Мнения: 4 853
По последна менструация сте в 6та седмица.
Жена със цикъл 28 дни ще е в 6та седмица.
Вашият е една седмица по-дълъг, следователно и овулацията е била една седмица по-късно, затова и сте в 6та седмица, а сакът отговаря на 5та. Някои жени са с още по-дълъг цикъл, следователно няма как седмицата, на която отговаря плодът, да съвпада с гестационната седмица.
Не знам вие какви изчисления правите.
Нищо притеснително няма за момента. Важно е като идете на следващия преглед, да е пораснало според очакванията, а не да отговаря на гестационната седмица.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 09:27 от Pistachio

# 403
  • Мнения: 21
Благодаря Ви 😇😇😇
[/url]
По последна менструация сте в 6та седмица.
Жена със цикъл 28 дни ще е в 6та седмица.
Вашият е една седмица по-дълъг, следователно и овулацията е била една седмица по-късно, затова и сте в 6та седмица, а сакът отговаря на 5та. Някои жени са с още по-дълъг цикъл, следователно няма как седмицата, на която отговаря плодът, да съвпада с гестационната седмица.
Не знам вие какви изчисления правите.
Нищо притеснително няма за момента. Важно е като идете на следващия преглед, да е пораснало според очакванията, а не да отговаря на гестационната седмица.

# 404
  • Мнения: 626
Аз съм с късна О и още в началото АГ знаеше,че бебето ще върви с 11 дни назад. Просто това се следеше да не изостава повече. Компютъра смята с точни параметри,то ти не си робот и няма как да сме по калъп всички 🙂 така че не се притеснявай и успех

Общи условия

Активация на акаунт