Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 77

  • 35 618
  • 759
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 11
Здравейте, мами. На 10.05.2022 година ми беше последната менструация. На 21.06.2022 направих тест за бременност и беше положителен. Как мога да изчисля в коя седмица, точно съм бременна. След няколко дни ще ми бъде първият преглед не знам дали не съм закъсняла . Може ли мнения и съвети.

# 406
  • Мнения: 4 844
В 7ма седмица и два дни сте. Няма да закъснеете, ще отидете тъкмо навреме да видите ембрион с туптящо сърце.

# 407
  • Мнения: 226
Добро утро, момичета! Имам въпрос-препоръчайте ми място за БХС (София или Пловдив) и ориентировъчна цена? Благодаря ви предварително
  аз ходя в Надежда Simple Smile страхотни специалисти вчера ми взеха 180

# 408
  • Мнения: 67
И аз съм с нередовен цикъл. На мен ми изчислиха термина според последната менструация. Въпреки че аз знаех точната дата на зачеването казаха, че няма значение и го писаха с термин 5 дни по-рано от реалния. Оплождането се е случило някъде 19 дни след първия ден от цикъла. Интересно че през цялото време бебето вървеше 1 седмица напред. Така че спокойно, всичко ще е наред.

Здравейте момичета 🫶 Моля Ви да ми изясните нещо, в което не виждам логика и се притеснявам… Вчера 29.06 бях на преглед за потвърждение на бременността. Понеже не съм си записала датата на последния цикъл(нередовен), но съм сигурна, че е около 15.05 - най-много два дни назад или напред … НО 🧐 Изчесленията са, че съм в 5 г. с. и 1 ден при аменорея 6 г. с. и 3 дни… Лекарката ми каза, че има някакво разминаване, което не спирам да мисля. По мои спомени и изчесления веднага след като ми свърши М може да е станало… И все пак нормално ли е Г. С определена по размери и аменореята да имат разлика от 1 седмица ? 🤔 Благодаря Ви и се извинявам ако звуча нелепо, просто все още изобщо не схващам нещата с тези Г. С.

# 409
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 330
Дами,някоя от вас с опит с Амоксиклав ? Уж на бременни се изписвал,но мен ме притесни доста,ще пия 6 таблетки и 1 глобулка Ломексин до раждането в понеделник  ,че МБ е лоша-стафилококи ауреус + гъби ,от къде дойде това чудо ..

# 410
  • Мнения: 11
А трябва ли да се притеснявам, че нямам тежки симптоми и понякога за секунди имам леко дърпане в коремната област
В 7ма седмица и два дни сте. Няма да закъснеете, ще отидете тъкмо навреме да видите ембрион с туптящо сърце.

# 411
  • Мнения: 4 844
Не, не се притеснявайте излишно.

# 412
  • Мнения: 89
Здравейте, имали ли сте бактерии и завишени левкоцити в урината? Отделно и црп ми е 52...... Нямам никакви оплаквания. Урината беше обикновена, ще пусна и стерилна. Правиха ми серклаж преди месец и лекувах с антибиотик след това е.коли. Очаквам мнение и от доктора ми, но съм много притеснена.... В 23 г.с. съм , а вече пих два антибиотика заради серклажа, а сега ми се очертава и трети за по малко от два месеца Sad
Имам загуба а преди три години на близнаци и сега живея в постоянно безпокойство Sad

# 413
  • София
  • Мнения: 2 410
Щом има бактерии и такова срп трябва антибиотик. Задължително с някакъв пробиотик. Всичко се оправя, ако е хванато на време.

# 414
  • Мнения: 93
Здравейте !
В 9гс + 5 дни съм. Всичко вървеше добре в 7 гс чухме сърчице, но преди 2 дни имах болки леко и отидох на преглед доктора каза, че не се чува пулс и че отговаря на 6гс+ 6 дни .. днес ходих ма друг лекар и каза, че вътре сака е празен вече 🥹 Сега трябва да избера да чакам сама да се изчистя ( не могат да ми дадът хапчета, Защотото съм анемична) или да ми направят вакуум. Има ли някоя която се е изчистила сама ? Много ме е страх от болката и това че съм сама през деня .. също така бихте ли ми казали изладвания които според вас бих направила, за да опитаме да намерим причината. Живея в Англия и тук час след третия аборт започват да правят изследвания 🥹

# 415
  • Мнения: 11
Бях преди около 2 часа на лекар, отчете ме в 3 г.с., а каза че трябвало да бъда в 5 г.с.
В 7ма седмица и два дни сте. Няма да закъснеете, ще отидете тъкмо навреме да видите ембрион с туптящо сърце.

# 416
  • Мнения: 1 825
Здравейте !
В 9гс + 5 дни съм. Всичко вървеше добре в 7 гс чухме сърчице, но преди 2 дни имах болки леко и отидох на преглед доктора каза, че не се чува пулс и че отговаря на 6гс+ 6 дни .. днес ходих ма друг лекар и каза, че вътре сака е празен вече 🥹 Сега трябва да избера да чакам сама да се изчистя ( не могат да ми дадът хапчета, Защотото съм анемична) или да ми направят вакуум. Има ли някоя която се е изчистила сама ? Много ме е страх от болката и това че съм сама през деня .. също така бихте ли ми казали изладвания които според вас бих направила, за да опитаме да намерим причината. Живея в Англия и тук час след третия аборт започват да правят изследвания 🥹

Много съжалявам за случилото се  Sad
Според мен е хубаво да изследвате за тромбофилии особено щом и анемия имате.
Може да има проблем с кръвотока към бебчето.

Ваня няма как да сте 3та г.с тя е седмицата на инплантацията и е преди закъснението.
Колко дни ви е МЦ и редовен ли е? А най добре сменете АГ

# 417
  • Мнения: 264
Здравейте !
В 9гс + 5 дни съм. Всичко вървеше добре в 7 гс чухме сърчице, но преди 2 дни имах болки леко и отидох на преглед доктора каза, че не се чува пулс и че отговаря на 6гс+ 6 дни .. днес ходих ма друг лекар и каза, че вътре сака е празен вече 🥹 Сега трябва да избера да чакам сама да се изчистя ( не могат да ми дадът хапчета, Защотото съм анемична) или да ми направят вакуум. Има ли някоя която се е изчистила сама ? Много ме е страх от болката и това че съм сама през деня .. също така бихте ли ми казали изладвания които според вас бих направила, за да опитаме да намерим причината. Живея в Англия и тук час след третия аборт започват да правят изследвания 🥹
Аз. Миналата година бях с мисед в 4г.с. регистрираха бременност и в 6г.с. нямаше сърдечни тонове и не се развиваше. Предложиха ми хапчета, но не ги взехме и докато се приберем бях почнала да кървя по-обилно. Мисля, че пих болкоуспокояващи, но при мен си стана от самосебе си. Всъщност първата АГ, която регистрира бремеността ми предписа утрохестан, понеже бях прокървила и ме съмнява, че той е задържал нещата до 6-та. След това ходих на трети АГ за подготовка за бременност и той ми пусна изследвания за тромбофилия, оказа се, че имам и ми каза как да действам. Съжалявам за това, което Ви е сполетяло.. Иначе и в бг повечето АГ казват: "Ами то до 3-тия път не се правят излседвания, нормално е", но ме е така.

# 418
  • Мнения: 793
Съжалявам...знам какво е, според мен спрете хапчетата които приемате и изчакайте няколко дни, ако тръгне само кървене със съсиреци може и сама да се изчистите, ако не ще се наложи или хапчета или вакуум. При мен изчакахме, но уви въпреки лекото кървене, ембриона не падна сам и се наложи да пия хапчета... уж най-щадящото, ноо беше много гадно...
Здравейте !
В 9гс + 5 дни съм. Всичко вървеше добре в 7 гс чухме сърчице, но преди 2 дни имах болки леко и отидох на преглед доктора каза, че не се чува пулс и че отговаря на 6гс+ 6 дни .. днес ходих ма друг лекар и каза, че вътре сака е празен вече 🥹 Сега трябва да избера да чакам сама да се изчистя ( не могат да ми дадът хапчета, Защотото съм анемична) или да ми направят вакуум. Има ли някоя която се е изчистила сама ? Много ме е страх от болката и това че съм сама през деня .. също така бихте ли ми казали изладвания които според вас бих направила, за да опитаме да намерим причината. Живея в Англия и тук час след третия аборт започват да правят изследвания 🥹

# 419
  • Мнения: 14
Здравейте, какво използвате за стриите? Нямам още, но като превантивна мярка.

Общи условия

Активация на акаунт