ЛОНДОН - 12

  • 32 403
  • 733
  •   1
Отговори
# 225
  • До морето
  • Мнения: 7 152
За Цар Лъв със сигурност ще издържат! Толкова е пищно и зрелищно, че няма начин да не им хареса!

Хоп-он-хоп-оф автобусите ги има във всеки голям европейски град. Имат си няколко маршрута, които обикалят всички забележителности. Купуваш си билет за 1 или 2 дни и през този период можеш да слизаш и да се качваш колкото пъти искаш.  Може да слизаш на всяка забележителност, да се снимаш, да разгледаш и после заставаш на спирката и чакаш следващия. Автобуси има постоянно, не сме чакали повече от 5 минути. Аз купих семеен билет за два дни на цена 98 паунда, но намерих в интерент купон за отстъпка и накрая платих двудневен билет на цената на еднодневен.

При Гордън Рамзи цените са като в повечето варненски заведения по крайбрежната или на Морска гара Simple Smile  Пак зависи какво и колко ще поръчваш. Има основни за 30 паунда, има стекове и за 500 паунда. Ако пиете вино също е цифра, но пък бирата е по 5-6 паунда. Както почти нявсякъде в Лондон има детско меню, което за нас е супер, защото нашите деца не са от ящните и обикновено само поръчваме и после едва успяват да изядат 1/3 от порцията си.

Препоръчвам още едно заведение - Angus Steakhouse,  които се намира точно до Хепи на Пикадили Съркъс. Храната вътре е страхотна и цените са нормални като за  Лондон.
Но ние си обичаме да сядаме по заведения, хем си почиваме, хем да усетим атмосферата, хем да хапнем спокойно.

# 226
  • Мнения: 2 281
Много благодаря! Първото посещение в Лондон само ми отвори апетита за още и вече обмислям да повторим догодина. Ще си запазя някои точки от вашата програма.
Btw, сега оценявам нашия хотел - Premier Inn Southwark. Имам съвсем дребни забележки, но като цяло е нов, наистина на минутки от метрото и с чудесна закуска.

# 227
  • софия
  • Мнения: 25 808
Момичета, някъде бях срещнала информация за българин, към когото може да се обърнеш за трансфер от/до летището, но търсенето е бъгнало и нищо не намирам. Греша ли, че имаше нещо подобно и може ли евентуално да дадете координати/насочите къде да погледна, ако е така.
Може ли от някъде да се купят билети за обиколка на Houses of Parliament с някаква отстъпка?

Последна редакция: вт, 23 авг 2022, 20:46 от zvаnchе

# 228
  • Мнения: 3 216
Моят съвет е: избягвай българи.
При този транспорт в Лондон, за какво точно ти е българин, който може да те закара от летището до някъде и обратно???

# 229
  • софия
  • Мнения: 25 808
Защото сме група и ще е много по-удобно.

# 230
  • Мнения: 3 216
Защото сме група и ще е много по-удобно.
Защото...? Българинът няма да ви вземе пари, или няма да ви прецака/излъже?
Имате мъглява представа за Лондон

# 231
  • софия
  • Мнения: 25 808
Защото така съм преценила. Кое е неясното в "по-удобно"?
Нямам спомен да съм споделяла впечатления и да се познаваме, за да имаш идея какви  е моята "представа за Лондон". 
Типично за този форум - пита се едно и се дава акъл за съвсем друго, без даващият акъл да знае какво седи зад питането.

Оттеглям си питането за трансфера. Намерих информацията, която ми трябваше.
Остава питането за билети за обиколка на Houses of Parliament с отстъпка. НЕ питам дали си заслужава, дали е интересно Simple Smile

Последна редакция: ср, 24 авг 2022, 09:25 от zvаnchе

# 232
# 233
  • addicted
  • Мнения: 1 084
Момичета, имам нужда от съвет, ще пътуваме скоро и се опитвам да организирам най-оптимално транспорта.
Ще задам най-глупавия въпрос сигурно, но ок ли е да пътуваме в метрото с куфарите си? Трябва да се придвижим от Хийтроу до района на Кингс Крос, виждам, че една от линиите - Пикадили - води директно там, но сме с два куфара.

# 234
  • Мнения: 14 507
Момичета, имам нужда от съвет, ще пътуваме скоро и се опитвам да организирам най-оптимално транспорта.
Ще задам най-глупавия въпрос сигурно, но ок ли е да пътуваме в метрото с куфарите си? Трябва да се придвижим от Хийтроу до района на Кингс Крос, виждам, че една от линиите - Пикадили - води директно там, но сме с два куфара.

Да, няма проблем. Ние като ходихме с метро се придвижихме от терминал 5 на Хийтроу до Тауър, където беше апартамента ни.

# 235
  • addicted
  • Мнения: 1 084
Идеално, много благодаря Simple Smile

# 236
  • Варна
  • Мнения: 1 107
Здравейте, и аз се включвам в отганизиращите ваканция в Лондон. Имам следния въпрос: в пъбовете ще можем ли да вечеряме с децата (11 и 14 години). Какви са правилата? Аз не съм се замисляла, но ви прочетох ... Simple Smile
И доколкото разбрах, за транспорта възрастните си цъкваме направо банковите карти, а  за тийновете откъде взимам Oyster карта? Предварително ли я поръчвам или там направо? Че ние ще кацнем в 22:00 часа на Гатуик.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2022, 23:29 от Toni_baraboni

# 237
  • Мнения: 2 281
11 годишното дете минава безплатно с възрастен през големите врати. Ние имахме проблем с карти на дск, затова ползвахме револют. Последния ден обаче не ми изтегли сума, така и не разбрах защо, нещо се обърка. Друг път, ако ходим, ще трябва да плащам с друга карта.

# 238
  • Мнения: 265
Здравейте, и аз се включвам в отганизиращите ваканция в Лондон. Имам следния въпрос: в пъбовете ще можем ли да вечеряме с децата (11 и 14 години). Какви са правилата? Аз не съм се замисляла, но ви прочетох ... Simple Smile
И доколкото разбрах, за транспорта възрастните си цъкваме направо банковите карти, а  за тийновете откъде взимам Oyster карта? Предварително ли я поръчвам или там направо? Че ние ще кацнем в 22:00 часа на Гатуик.
Изваждате сателитни карти към вашите и зареждате определена сума,така е най лесно

# 239
  • Варна
  • Мнения: 1 107
Какво е сателитни карти? Те имат банкови карти Junior към Револют. Сателитни към нашите банкови карти? Не разбрах, извинявам се Simple Smile
И ако е с техни банкови карти как ползват намаление?

Общи условия

Активация на акаунт