232 пътешествия с карта за 9 евро. НЕМСКАТА тема.

  • 21 616
  • 763
  •   1
Отговори
# 90
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз на око ги правя гофретите.
Солените ги правех тип пица: с кашкавал, сушени домати и шунка/салам, подправки. Може и грах, морков... каквото ядете.
Аз слагах 2/3 пълн.и 1/2 бяло брашно.

При нас DB пак правят ремонти и да пътуваш с влак е приключение.
На сина влаковете имат по 30-45 мин. закъснение, отпадат, променят им последната спирка, въобще 🤪
Всяка сутрин наново.

# 91
  • Мнения: X
Аз ще имам гости от Бг и картата от 9 евро ще се ползва из града, няма да е всеки ден, но така или иначе един дневен билет е повече,  ще намажа и аз веднъж, юли няма да сме тук, но и ако всички се втурнат да пътуват заради тези карти ще е лудница по влакове и трамваи. Гледам има вече ягоди за бране.

# 92
  • Мнения: 1 318
Какво е това бране на ягоди, което не за първи път споменавате? При вас има полета с ягоди, където може сами да си наберете, претеглите и пуснете парите в касичка ли? При нас само лалета и гладиоли има на този принцип. А като съм разказвала за това на приятели в България не им се вярва просто.

# 93
  • Мнения: X
Чак сам не си ги теглиш, други го правят. Сам береш и ядеш на корем. Laughing Ние утре ще ходим и ще е това за тази година. Но пълно щастие няма.

При нас има и магазинчета на самообслужване към разни хофове. И в Австрия също има много. Взимаш, пишеш в тетрадка какво и за колко пари, смяташ и пускаш парите. В един от хофовете си наливаш сам мляко. Аз никога не бих могла да излъжа/открадна. На нас от разни хофове често ни дават на вересия. Превеждаме по сметка по-късно или при следващото пазаруване. В един хоф всъщност винаги така пазаруваме, защото не може да се плаща с карта.

# 94
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
При нас основно ягоди и аспержи се отглеждат.
Ягодите ги теглят от Хоф-а, иначе вече могат да се берат. Аз 4 различни производители съм тествала, ягодите навсякъде са огромни, често ароматни и винаги безвкусни. Един път минах с колело през едно поле с дребни ягоди - бяха разкошни, но явно са били за сладко, не видях там работници, после и бързо го разчистиха 🤷♀

# 95
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
При нас има полета с ягоди и аспержи. Ягодите можеш да си набереш сам или да купиш набрани и сортирани по размер в картонени кутийки по 500г. В града има на доста места дървени къщички, от които можеш да си вземеш от различни местни производители. От 3год през сезона купуваме само такива.
Ако си ги береш сам са по-евтини, набраните дребни ягоди са 3,95е актуално. Аз купувам от тях, много са сладки. Родителите ми ни бяха на гости преди 2 седмици, баща ми беше приятно изненадан колко сладки са. Предполагам, че защото са гледани навън, а тази година е слънчево и досега с малко дъжд.
Още 2-3седмици дано има, после чакаме черешите от производителите по фермите наоколо ♥️

# 96
  • Мнения: X
Ние имаме огромна череша в двора, която е отрупана с плод, но още са зелени.
Утре сме на концерт на Whitesnake и чак сега разбрахме, че гост участник ще са Europe. 🥳

# 97
  • Мнения: X
https://www.oekotest.de/gesundheit-medikamente/Baerlauch-Walderd … lich_12737_1.html
За берящите от гората растения.
Ние ходим в един биохоф за ягоди, теглят ни първо съдовете и после вече пълни пак минаваме през касата, но полето е малко по-далеч, реално можеш да си набереш и повече и да не ги дадеш за теглене, но и аз никога не бих го направила. Можеш и да ядеш от полето, но неизмити плодове не ям камо ли на децата да разреша. Има и манголд, вишни, някакви беерен и много подправки в този двор за самобране.

# 98
  • Мнения: 521
И ние днес бяхме да берем ягоди- учудващо бяха 3.80 за килограм, а миналата година бяха 4 евро. Не са така сладки като миналата година обаче, но потопени с шоколад са супер. Joy

# 99
  • Мнения: 6 450

Ние караме на ягоди собствено производство. Различни сортове са, затова зреят постепенно, но пък ще имаме по-дълго време.

# 100
  • Мнения: 7 271
Много съм спестовна, не ядем нито шпаргели, нито ягоди. И мляко не пия. Как се ядат не измити ягоди на полето не мога да си представя.

# 101
  • Мнения: X
И ние почти ядем ягоди. Тази година веднъж купих и след това половината ги намерих с наченки на мухъл в хладилника. Череши и боровинки обичаме.
Мляко купуваме само за квасене на кисело, иначе не консумираме. Дъщеря ми си взема бадемово или соево за кафе.

# 102
  • Немция
  • Мнения: 6 877
Мьос, да ви е вкусна реколтата! Yum

Още не сме ходили да берем ягоди тази година, обикновено поне веднъж ходим с децата.

Ние и ягоди ядем, и аспержи, и на млякото не прощаваме.

Днес по случай Денят на таткото Wink пробвах вид плодово тирамису, с мус от рабарбер и ягоди, много освежаващо.

Последна редакция: пт, 27 май 2022, 14:51 от Бибит

# 103
  • Мнения: X
Ние ядем абсолютно всякакви плодове и заленчуци. Не знаех, че толкова много хора не ядат/харесват това-онова. Аз целя 20-30 вида на седмица.

А това да бера ягоди и да не мушвам по някоя в устата за мен би било велико изтезание. Що сте толкова наплашени? Това го правя от дете. Жива съм още. Laughing И салатите ли готвите? И всички плодове? Миене с водичка само нищо освен прахоляк не отмива. Разни яйца и кофти бактерии залепват здраво и трябва яко търкане с препарат, за да паднат. Същото като миенето на ръцете.
Винаги когато берем ягоди и останалите берящи по полето си похапват. Даже не ми е хрумвало, че някой не би го правил от... хигиенни(?) съображения.

# 104
  • Немция
  • Мнения: 6 877
Ми да си призная, и аз хапвам по някоя неизмита ягода директно от полето. Grin
Още като дете го правех, имахме много ягоди на лозето.

Общи условия

Активация на акаунт