Дядовата ръкавичка или "Аз, брато и целото село у дома"

  • 4 024
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 702
Вярно е, че и ние живеем с майка ми, но това се наложи по ред непредвидени и нежелани от никого обстоятелства 

А ти сигурна ли си, че си наясно с обстоятелствата в това семейство и доколко те са желани?

А по темата: живеем отделно в наш апартамент 87м2. Докато чакахме да го построят живяхме (със съпруга ми и голямата дъщеря) при майка ми и баща ми в апартамент от 4 стаи и кухня. Имам и двама братя, но те по това време бяха студенти, така че в пълен състав сме били само по Коледа, Великден и за около месец през лятото.
Трудно беше само с банята и тоалетната сутрин - все пак съм делила кухнята с майка ми, а не със свекърва.
Не беше чак толкова лошо, макар че сега повече ми харесва.

# 31
  • София
  • Мнения: 256
Миналия декември се наложи да се изнесем от апартамента в който живеехме (свекърва ми реши да го продава и аз половин година посрещах и изпращах купувачи). Аз съответно бременна. Отидохме при родителите ми, брат ми и приятелката му. Общо взето не съм усетила някакъв дискомфорт. По скоро беше доста забавно.
 Все пак брат ми се изнесе май месец, а ние вече с голямо нетърпение чакаме да стане готов ремонта на апартамента в който ще живеем

# 32
може пък да им харесва-разни хора разни идеали или да нямат възможност но аз не мога

# 33
  • София
  • Мнения: 3 249
Да де, така е, ама е малко криво разбрано тук всичко.От една страна-мама и тате са длъжни да ти осигурят, ако ли не-живееш при тях.Рядко някой излиза доброволно на наем.Мое наблюдение.От друга стана пък, много родители, които имат възможност и при сватбата още дават ключ от апартамент и от колата-държат децата/ внуците/ да носят техните имена и да се целува ръка до гроб.Конфликти има в това положение, когато един се опитва да доминира до такава степен, че става нетърпимо.При едни нормални взаимоотношения, дори да се наложи временно да се съберат две поколения под един покрив-все биха се изтърпяли хората без скандали.

В тоя ред на мисли да споделя, че свекърва ми мнооого тежко прие факта, че с мъжа ми избрахме да живеем под наем и да плащаме "грешни пари" в София, вместо да сме при нея (в Перник). От обкръжението й (приятелки, съседки, роднини) съм чувала откровени обиди от сорта на "Ти го отведе него (мъжа ми) по Софията, вместо да си седите тука дома".  Shocked Тук не става дума за временно съжителство поради някакви обстоятелства! Тук иде реч изобщо за манталитет - дори когато имаш желание и възможност да си самостоятелен, това се приема едва ли не като обида и непременно голям шок. Не го разбирам аз този начин на мислене.  Naughty

# 34
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Олеле!.......... #Crazy

# 35
  • Мнения: 2 677
Вярно е, че и ние живеем с майка ми, но това се наложи по ред непредвидени и нежелани от никого обстоятелства 
А ти сигурна ли си, че си наясно с обстоятелствата в това семейство и доколко те са желани?

Абсолютно!  Peace Иначе нямаше да пусна темата така формулирана.
Просто ми беше интересно да разбера какво мислите за такова доброволно съжителство, защото както казах, младите семейства са напълно финансово независими. Въпросното семейство го дадох като пример, не с цел да ровичкаме конкретно техния случай. Но стига съм дрънкала, че пак някой ще ми се скара, че ровя в хорските животи... 

# 36
  • Мнения: 9 990
Да де, така е, ама е малко криво разбрано тук всичко.От една страна-мама и тате са длъжни да ти осигурят, ако ли не-живееш при тях.Рядко някой излиза доброволно на наем.Мое наблюдение.От друга стана пък, много родители, които имат възможност и при сватбата още дават ключ от апартамент и от колата-държат децата/ внуците/ да носят техните имена и да се целува ръка до гроб.Конфликти има в това положение, когато един се опитва да доминира до такава степен, че става нетърпимо.При едни нормални взаимоотношения, дори да се наложи временно да се съберат две поколения под един покрив-все биха се изтърпяли хората без скандали.

В тоя ред на мисли да споделя, че свекърва ми мнооого тежко прие факта, че с мъжа ми избрахме да живеем под наем и да плащаме "грешни пари" в София, вместо да сме при нея (в Перник). От обкръжението й (приятелки, съседки, роднини) съм чувала откровени обиди от сорта на "Ти го отведе него (мъжа ми) по Софията, вместо да си седите тука дома".  Shocked Тук не става дума за временно съжителство поради някакви обстоятелства! Тук иде реч изобщо за манталитет - дори когато имаш желание и възможност да си самостоятелен, това се приема едва ли не като обида и непременно голям шок. Не го разбирам аз този начин на мислене.  Naughty

Нимче, споко бе душата-сутрин като гледам що пернишки коли в задръстването има-пак тук щяхте да сте-така и кажи на свеки Hug

# 37
  • Мнения: 1 679
Ужасно звучи - италианско семейство - една от най-честите причини за разводи

# 38
  • Мнения: X
Аз лично не мога така - това е най-големият ми кошмар! Направо бих се побъркала. Живяла съм при свеки само 1 месец, при достатъчно пространство за всеки, бях бременна и незнам дали, защото си бях по цял ден вкъщи или от друго, но това беше най-дългият ден в живота ми, при условие, че много добре се разбирам със свекърите.
Аз и с майка ми не бих живяла, да не ми се налага, де, ноо....не! Не мога аз така!

# 39
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Много хора на едно място + различни интереси + различни възрасти = големи скандали!
Аз също не мога!
Така като сме си отделно и се виждаме рядко се обичаме повече  с роднините  Mr. Green

# 40
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Аз, мъжа ми, бебо, свекърва+свекър+зълва  Confused -нашата ръкавичка
същото плюс майката на свекървата Mr. Green - не се търпеше и се изнесохме.

# 41
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
 Аз пък искам пак да живея с родителите ми. Липсват ми........ smile3518

# 42
  • София
  • Мнения: 245
9 м. живяхме с моите родители, брат ми и баба ми (лека й пръст) в 3-стаен апартамент. Не мога да кажа, че ние било много тясно, но не беше и широко. Но не в това е въпросът. Няма по-хубаво нещо от това едно семейство (особено младо) да живее самостоятелно. В противен случай винаги се съобразяваш с някого или с нещо.
Преместихме се, когато дъщеря ни беше на7м., аз бях по майчинство, но и за миг не съжалихме. Живеем така, както на нас ни харесва, правим нещата, които обичаме, тогава, когато искаме. И междудругото почти никога не оставаме сами (обожаваме да посрещаме гости) - дали това би се случило, ако живеехме все още с нашите  Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 3 160
Сега като пак изплува темата, се сетих за едни съседи - майката плюс бащата, две дъщери, двама зетьове и едно бебе. И цялото това воинство - в двустаен апартамент...

# 44
  • Мнения: 620
И аз откакто съм се оженила живея в "комуна" CloseНа 2 пъти излизахме на квартира и все се
измисляше нещо та да се върнем......не знам още колко ще издържа така,въпреки,че сега сме
само със зълвата(която си доведе гадже от морето) Rolling Eyes
Предпочитам дори да си плащам личното пространство във вид на наем Sunglasses WinkИскам си моя живот Twisted Evil,
защото пустото ми възпитание е такова,че винаги се съобразявам първо с дугите....

Общи условия

Активация на акаунт