Проблем с очила

  • 2 404
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 281
Далекогледа съм, свалям ги постоянно, защото с тях надалече виждам размазано. Била съм късогледа с малък диоптър, не беше проблем, не съм ги сваляла, но и не съм ги носила много, с годините нещата се обръщат обаче Simple Smile

# 16
  • Мнения: 40 834
Вие виждали ли сте късоглед човек да сваля очилата постоянно?

Аз. Навън съм с очила, вътре без. Важното е как му е удобно на човек.

# 17
  • Мнения: X
Колко ти е диоптъра? Ако е по-висок, не става. Аз без очилав нас се блъскам в ръбоветена мебелите. 😂

# 18
  • Мнения: 40 834
Колко ти е диоптъра? Ако е по-висок, не става. Аз без очилав нас се блъскам в ръбоветена мебелите. 😂

Не е висок, но аз съм късогледа, не виждам надалеч, наблизо съм си ОК.

# 19
  • Мнения: 99
Очилата за далеч са за постоянно ползване, т.е. те не се свалят, за да се погледне нещо наблизо. Има разлика с очила, които са изписани само за близко разстояние - четене/ ползване пред компютър, ето тези очила вече се свалят, за да се погледне надалеч.
При всяка промяна в диоптъра, било то и малка има период на адаптация. Адаптация с новия диоптър, новите стъкла (ако има промяна в покритието например), дори с различната форма на стъклата спрямо новата рамка.
За да се свикне с нов чифт очила е най-добре в началото да се ползват предимно вкъщи, в позната обстановка. Ако до седмица при постоянно ползване няма резултат, тогава потърсете причината в очилата.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 363
И аз съм късогледа от ученичка, носила съм ги постоянно без проблем, но от последните 2-3 год насам ми се напрягат очите ако чета с очилата и затова вкъщи съм без. Стават явно разни промени с годините.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 616
Аз съм късогледа, но като сложа лещи за да виждам добре надалече, не виждам добре наблизо, не мога да чета на телефона например. Диоптъра ми не е голям. Смених лекарката и тя ми обясни, че съм започнала да имам далекогледство и когато направя корекция на късогледството, трябва да коригирам и далекогледството, т.е да чета с очила. Аз имам диоптър 0,75 и 0,50 и се отказах да нося лещи. Без тях си виждам наблизо. Направих си очила за шофиране и с това приключих за сега. 

# 22
  • Мнения: 99
И аз съм късогледа от ученичка, носила съм ги постоянно без проблем, но от последните 2-3 год насам ми се напрягат очите ако чета с очилата и затова вкъщи съм без. Стават явно разни промени с годините.
Ако сте над 40г е нормално, това се получава, когато настъпва пресбиопията (старческо далекогледство).

# 23
  • Мнения: 46 508
...обаче това са очила САМО за късогледство, т.е. тя вижда наблизо, не вижда далече, момичето сама го написа...
Тя уточни, че лекарят ѝ е казал, че не трябва да ги сваля, това значи, че са за постоянно носене. Мъжът ми е така. Късоглед е, с очила за постоянно, на 46 г.

# 24
  • Мнения: 12 115
Към авторката:
При първоначално определяне на диоптъра, лекарят разшири ли ви зениците?

# 25
  • София
  • Мнения: 1 363
И на мен така ми обясни очната, но уви, на 32 бях когато го установих това. Confused
И аз съм късогледа от ученичка, носила съм ги постоянно без проблем, но от последните 2-3 год насам ми се напрягат очите ако чета с очилата и затова вкъщи съм без. Стават явно разни промени с годините.
Ако сте над 40г е нормално, това се получава, когато настъпва пресбиопията (старческо далекогледство).

Общи условия

Активация на акаунт