Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 5

  • 46 258
  • 775
  •   2
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 1 256
Здравейте,
от Матера (освен с автобуса който се взима не от центъра - Matera-Via Don L.Sturzo Chiesa S.Paolo) как мога да стигна до Бари (до централна гара)? Става въпрос за ден Събота.
Не намирам по сайтовете дали има влак, а рейсовете които тръгват от Матера-централна гара са до летището до Бари.

# 316
  • София
  • Мнения: 5 330
Здравейте,
от Матера (освен с автобуса който се взима не от центъра - Matera-Via Don L.Sturzo Chiesa S.Paolo) как мога да стигна до Бари (до централна гара)? Става въпрос за ден Събота.
Не намирам по сайтовете дали има влак, а рейсовете които тръгват от Матера-централна гара са до летището до Бари.
https://ferrovieappulolucane.it/en/

# 317
  • MJF
  • Мнения: 335
Здравейте,

Подготвяме пътуване до Неапол за средата на Април.
Благодарение на всичко, което изчетох тук, организирах основната част от почивката като график. Свързах се и с Илиян. Благодаря за препоръките, дано и ние останем така очаровани. Молим се само за хубаво време.

Вероятно е да имам въпрос след като финално избистря и подредя програмата, но бих искала сега да помоля за съвет относно настаняването.
Спряла съм се на ето този апартамент, дали е добър района? Ако правилно се ориентирам, това е в историческия център или около него.
https://bg.airbnb.com/rooms/35592780?adults=4&children=0&infants … _cHm2wxwOgTBH5BQ2

# 318
  • Мнения: 549
Да, до историческия център е и района е много контактен и приятен. Аз също търсих в този район, но нямаше това, което търсих за него период от време.
 Аз явно съм пропуснала коментарите за Илиян или не се сещам в момента. Бихте ли ме подсетили?

Здравейте,

Подготвяме пътуване до Неапол за средата на Април.
Благодарение на всичко, което изчетох тук, организирах основната част от почивката като график. Свързах се и с Илиян. Благодаря за препоръките, дано и ние останем така очаровани. Молим се само за хубаво време.

Вероятно е да имам въпрос след като финално избистря и подредя програмата, но бих искала сега да помоля за съвет относно настаняването.
Спряла съм се на ето този апартамент, дали е добър района? Ако правилно се ориентирам, това е в историческия център или около него.
https://bg.airbnb.com/rooms/35592780?adults=4&children=0&infants … _cHm2wxwOgTBH5BQ2


# 319
  • София
  • Мнения: 1 429
За Илиян виж на предишната страница, violence го препоръча.

# 320
  • София
  • Мнения: 528
Здравейте, дали Бари е възможна дестинация с нисък бюджет?Полета е евтин, но след това се чидя как ще е .

# 321
  • Мнения: 19 063
Да, освен ако не отидете на море в най-южните градчета юли и август, където се изсипва цяла Италия.

# 322
  • София
  • Мнения: 528
За края на Април е идеята, за 2- 3 дни. Нещо като младежко приключение Simple Smile

# 323
  • София
  • Мнения: 1 752
Ние бяхме през лятото на 2021г. за 2 дни и ни излезе добре, но при самолетни билети от 19 лв. на посока (не знам дали скоро ще има пак такива). За спане обаче не можах да намеря нищо прилично под 55 евро за двама на вечер. Тази година през май планираме посещение и нощувките са доста нагоре. Иначе яденето не е проблем, има как да се мине икономично, стига да не наблягате на бирата Simple Smile

# 324
  • София
  • Мнения: 1 186
Аз ще споделя как беше при нас - колко беше бюджета.
3 нощувки, видяни общо 4 градчета - Матера, Бари, Полиняно а маре и Алберобело
Полети, храна, нощувки, транспорт, малко сувенири - майка с две деца на 13г  и 22г - 2000 лв
Благодарение на много полезната информация тук от темата.

# 325
  • София
  • Мнения: 528
Не знам дали ще ходим в други градчета , може би само в Бари , то и времето е кът. Предполаг ще наблегнем на вино Simple Smile

# 326
  • София
  • Мнения: 15 295
Огледайте се и за някое-друго градче, все пак. В Бари 2-3 дни ще трябва наистина да наблягате на виното. Няма какво да се прави там толкова време. Simple Smile
В единия от дните може да отидете някъде с обществен транспорт. Тук има много съвети как може да се стигне до Матера, до Алберобело. Изберете си едно от двете за ден.

# 327
  • Мнения: 7 267
Не е лошо в Бари да сте и за повече от една нощувки, ако ви е отправна точка за разглеждане на Пулия.

# 328
  • София
  • Мнения: 1 752
Ние ходихме само до Алберобело и Полиняно. Общо изхарчени за 48 часа за двамата - около 300 евро.

# 329
  • Мнения: 4 016
Цените на нощувките в Бари и покрай морето бяха потресаващи миналия юли, всъщност повече покрай морето гледах аз!
Принудихме се да вземем кола, не че и тя не беше 100 Е/ден и в едно от сателитните селца оттатък магистралата наехме къща.

Общи условия

Активация на акаунт