Любители на рози 3

  • 47 956
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Да и аз знам че се режат, иначе силата им отива в това да правят семена . Розата е облагородена шипка все пак .
Мислех си, каква краста са тия рози. Преди не разбирах , защо всички толкова се прехласват по тях. Но те са изключително благодарни и лесни за гледане, освен борбата с въшки и гъсеници по това време на годината.

# 61
  • Карлово
  • Мнения: 4 667
Aaa не само, моите тази година хващаха мана и борбата  ми с нея е по-трудна.

# 62
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Аз имам съмнение, че 2 рози имат мана по долните листа. Но режа и хвърлям. Не им пречи на цъфтежа.
Имах една, доста прегоряла от някакъв дъжд, сама се почисти . Странното е, че на малко място са 12 храста, едни боледуват, други не.
В неделя пак ще купувам рози, май празно място няма да оставя . По едно време мислех и зеленчуковата градина да правя розариум, но вече ще е много прекалено.

# 63
  • Мнения: 5 416
При мен още не е дошла цветната вълна.
И аз не разбирах преди, какво толкова им се превъзнасят на розите. Това беше, докато засадих първите и ми цъфнаха в градината, тогава разбрах. То е някаква магия Hug




# 64
  • Мнения: 8 963
Явно розите ни омагьосват  еднакво.
И аз преди много се дразних като казват хората, че любимото им цвете е роза.
А тя наистина е кралицата на цветята. Sparkling Heart

# 65
  • Мнения: 484
Kolo / Poulsen


Midsummer / Tantay


не помня


Country Girl / Tantau


China Girl / Tantau


Artemis / Tantau

Последна редакция: пт, 03 юни 2022, 19:15 от Gradina Roza

# 66
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
И моите хубавици, от есенните резници
Тази ухае невероятно:

Една катерлива с много снежен цвят
Една съвсем слабичка, която дори цъфнала, че и прецъфтяла
И една с много и ситни цветове, наследена с къщата и вечно въшлясала.

# 67
  • Карлово
  • Мнения: 4 667
Тази е като направена от коприна. Как се казва?

# 68
  • Мнения: 484
ДамаТрефа, допълних имената. Тази за която питаш е Country Girl.

Goldelse / Tantau


Parky / Harkness


Admiral / Tantau


Centenaire de l'Hay les roses / Massad

# 69
  • Мнения: 5 416
Ще си покажа една много сладка грешка.
Миналата година мислех, че си купувам дребен изправен сорт за саксия. Оказа се с меки клони и пъпките легнаха по земята. Днес я вързах на колци като домат Grinning а наесен ще замине в градината.



# 70
  • Мнения: 275
Моля за съвет. Тази Zaide е бебе от тази пролет. Не съм обърнала внимание като я получих дали имаше тези кафеви петна по стъблата, нова съм. Изглежда като напръскана. Не зная дали е болна или е нормално това. Иначе цъфна  с много приятен ярък цвят, от Оак е.
 

# 71
  • Мнения: 5 416
Може да е гъбично заболяване, здравите млади стъбла са зелени и нямат петна.

# 72
  • Мнения: 275
Да, най-новото е зелено без петна. И какво трябва да се направи? Да я пръскам ли с фунгицид или вече е късно?

# 73
  • Мнения: 5 416
Ако са гъбички се пръска, да. Най-добре със снимката в някоя агроаптека. И гледай растението да е добре обгрижено, за да има сила да се пребори с болестта.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 2 923
Флокс ,може ли пак рецептата срещу въшки с веро и олио .Да не издирвам пак назад ориентировъчната пропорция .Само срещу  въшки ли действа или и на белокрилки ?
Току що се сдобих с  Пашмина и не откривам в Интернет, доколко е чувствителна на слънце (Пловдив ).Тоест да и търся място със слънце и сянка или чисто слънце ?

Общи условия

Активация на акаунт