Киста или сакче?

  • 363
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 47
Здравейте, момичета! Имам леки притеснения и реших, че може да ми помогнете с опит и съвети.
Имам 3-4 дни закъснение и положителен тест с много бледа черта доста преди това, отпреди седмица. Заради силни менструални болки посетих АГ преди закъснение и тя ми изписа Утрогестан и Но-шпа. Логично нищо не се видя на УЗ, с доза фантазия предположи къде ще е мястото на сакчето, но беше ясно, че е рано.
Днес, 6 дни по-късно отново отидох заради болка ниско вляво, болката е различна от менструалната, някак си като бодежи.
Гледа ме доста време и не видя нищо притеснително вляво. Според нея бременност има, сакче има, но я озадачи, че се виждат кисти в матката и не може да предложи на какво се дължат. За това не беше сигурна и че най-голямото "мехурче" е бременност или също киста.
Според АГ кръвен ЧХГ е излишен, защото няма не може да докаже извънматочна.
На някой случвало ли му се е такова чудо? От какво може да е болката вляво и кистите? Ще търся второ мнение, то е ясно, но дотогава.. 🤷
Прилагам снимка.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 5 253
Кистите може да са били там отпреди забременяването. Обичайно са от задъжани фоликули. Колко кисти ви каза, че вижда? С какъв размер. Моята втора бременност беше с киста в началото, беше 4, след това около 4 месец вече се беше свила и изчезнала.
От снимки на видеозон не разбирам никак.
Болката, която е като бодежи, прилича на причинена от бременността. Случвало ми се е, но не бих казала, че ме е боляло, по-скоро е като неразположение.

Общи условия

Активация на акаунт