Проява на слабост ли е да тръшнеш вратата?

  • 3 550
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 806
Зависи от ситуацията. Едва ли има еднозначно тълкувание слабост ли е или не.
На мен ми се е случвало. Тръшкането на вратата е по-скоро символично, но излизам някъде навън и дълго се разхождам. Понякога и поплаквам в тези разходки. Като усетя, че съм разходила гнева си, се прибирам. Не е толкова страшно Simple Smile Вярно е, че това никога не решава проблема, но в известна степен охлажда нагорещаната обстановка.

# 61
  • Мнения: 819
Според мен СЛАБОСТ и  БЕЗСИЛИЕ май означават едно и също? newsm78  Случвало ми се е, но рядко и то, както някой вече каза, символично - просто умишлено малко по-силно затварям вратата, но не съм излизала навън досега, просто отивам в кухнята да пуша. И, да, манипулация си е и то съвсем съзнателна, защото знам, че той ще ме последва и в повечето случаи ще ми се извини  Mr. Green. Но пък се старая да не го правя, защото е страшно обидно/ на мен поне така ми действа в редките случаи, когато той го е правил/. И определено е безсилие-когато вече думите не помагат, всеки си знае неговото и нещата отиват към безсмислено заяждане и обвинения, от безсилие човек напуска "бойното поле". Но си мисля, че можеш да "напуснеш" и по-цивилизовано, без да тръшнеш вратата  Thinking и пак да се успокоиш? А и доста лошо впечатление ми прави, когато идва от съседите/доста често/, та това също ме спира-никой не е длъжен да ни слуша разправиите!

# 62
  • Мнения: 1 416
Реагирам точно така в определени ситуации. Затръшвам врата и изчезвам. Понякога ме догонват, друг път - хващам нанякъде. Правя го от гняв и безсилие. Защото не искам да изричам тежки думи. Просто предпочитам да изчезна...

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 13:50 от Лора

# 63
  • Мнения: 6 164
Аз го правя, мъжът ми не. Да, слабост е, той е по-силен и сдържан, затова на него не му се случва. В тези ситуации го правя, защото искам да остана сама, да се успокоя, да премисля трезво, вместо да се поддам на импулса и да направя и кажа неща, за които после да съжалявам. Мисля, че съпруга ми ме разбира в тези моменти и знае, че когато се върна ще се разберем и сдобрим. Самият той използва този момент също да се успокои и премисли. И за двамата е добре това, защото и двамата сме импулсивни и имаме нужда да помислим насаме.

# 64
  • Мнения: 891
Абе, незнам проява на какво е  newsm78 , но ми се е случвало.
Когато вече съм толкова вбесена, че не мисля какво говоря, наистина по-разумното според мен е да тръшна врата и да изляза, отколкото да кажа неща, за които ще съжалявам след това Tired

# 65
  Не знам какво е .Аз така си го изкарвам на вратата, когато много се вбеся ,а другия вариант е да го набия него.Ама той е 2 пъти по-тежък от мен и с вратата е по-лесно.И наистина трясъка ме успокоява и ме връща в реалноста .Замислям се над скандала и си виждам грешките, така цупенето не продължава повече от 10ина мин.После се извинявам и се сдобряваме.

  А преди беше инат, защото въпреки забраната от наще да го правя, аз я трясвах жестоко.И веднъж отнесох бая тежък шамар от баща ми.

# 66
  • София
  • Мнения: 13 206
По време на спор/скандал единият става, затръшва вратата и излиза навън.
Според вас това слабост ли е или липса на възпитание? Или пък магарешки инат? Или пък игра на "аз съм обиден"?
И как да реагира другата страна когато човека реши да се прибере?

Тръшването на врата е предпазен клапан. Разчиства атмосферата и хората успяват да се отрезвят и да помислят... насаме със себе си.. Това мисля аз.... в крайна сметка когато ми е непоносимо да споря с човека срещу мен по-добре да му тресна вратата, отколкото главата... Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 13 206
Реагирам точно така в определени ситуации. Затръшвам врата и изчезвам. Понякога ме догонват, друг път - хващам нанякъде. Правя го от гняв и безсилие. Защото не искам да изричам тежки думи. Просто предпочитам да изчезна...

А при мен не е с цел да не изричам тежки думи.. просто не го пропускам тоз момент... не мога да си прехапя езика, казвам си каквото мисля.. Ама ако човека срещу мен виждам, че след стотното обяснение ни приема ни предава просто побеснявам. Разбирам, че е безмислено повече да се обяснявам и освен да тръшна вратата друго не ми остава... Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 929
Аз лично съм го правила само веднъж, но бях страшно ядосана и ако останех в къщи нещата щяха да са много зле след това, защото попринцип се съобразявам и търпя хората около мен, но кипнели ми си казвам всичко заради което ме боли. Мъжа ми го е правил доста повече пъти и последния път го заключих навън - направих го, защото нямаше никакво право да постъпва така(скандала беше за нещо общо взето незначително, а той го направи "от мухата - слон"). Забелязала съм, че кагото не му е изгодно да говори предпочита да "избяга", защо така и аз незнам, но това е и слабост и неуважение и.......просто нямам дума с която да го опиша. Така ме е боляло всеки път когато го е правил.

# 69
  • Мнения: 647
Не може да се каже дали е проява на слабост или на разум . Аз лично докато не изясня ситуацията никаде не отивам , никакви врати не затръшвам .Що ми се струва , че би било по-разумно ако можех да го правя понякога? smile3506

Общи условия

Активация на акаунт