На море в Турция - тема 74

  • 66 954
  • 788
  •   1
Отговори
# 315
  • Там където
  • Мнения: 790
Дами, дайте идея за някой приличен като цена хотел в Кушадасъ, подходящ за тийн почивка. По възможност да има някакви вечерни забавления за младежи, подходящ аквапарк с музика през деня.

Абе с две думи- да е подходящ за млади хора във всяко едно отношение.
Пътуването ще е с автобус, може компромисен вариант и друг по-близък курорт.

Погледнете Аква Фентъзи - моят син израстна там, и на всички околни деца се харесва Simple Smile

# 316
  • Sofia
  • Мнения: 647
Май комплексите в Анталия си остават най-подходящи за семейства с деца.А за тези с пораснали деца може да пробват Мармарис,Бодрум и Фетие.

Явно ще трябва да си се ориентирам към хотел за възрастни за следващата година.
Лошото е, че искам да има добра вечерна анимация, място за разходки, тишина, спокойствие и хубава храна, и плаж. Басейни може и да няма изобщо. Но не съм видяла от предлаганите, хотел който да отговаря на всички условия.
Ако някой го е намерил моля да сподели.
Ние ще пътуваме на 25.06. Хотелът е само за възрастни. само да не се окаже  gay-friendly
https://www.selenebeachhotel.com/

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Здравейте.Двоумя се между Мармарис хотел Паша бийч и Дидим хотелът е Клуб Тархан Серенити .Дали някой е ходил и вашите отзиви.Благодаря предварително
Този в Дидим не го знам.Но в Мармарис никога повече няма да се върна.Плажа е ужасен.

Последна редакция: вт, 14 юни 2022, 18:18 от slavei4e

# 318
  • Мнения: 1 652
Май комплексите в Анталия си остават най-подходящи за семейства с деца.А за тези с пораснали деца може да пробват Мармарис,Бодрум и Фетие.

Явно ще трябва да си се ориентирам към хотел за възрастни за следващата година.
Лошото е, че искам да има добра вечерна анимация, място за разходки, тишина, спокойствие и хубава храна, и плаж. Басейни може и да няма изобщо. Но не съм видяла от предлаганите, хотел който да отговаря на всички условия.
Ако някой го е намерил моля да сподели.
Ние ще пътуваме на 25.06. Хотелът е само за възрастни. само да не се окаже  gay-friendly
https://www.selenebeachhotel.com/
Вие се шегувате. Simple Smile Това не е Западна Европа. Изобщо не са friendly към никакви странични от обичайното наклонности.

# 319
  • Варна
  • Мнения: 599
В началото на септември ще пътуваме за Анталия. Тази година избрахме Delphin Botanik platinum. Отзиви в групата не срещнах скорошни. Някой може ли да каже какво да очакваме, добър избор ли е. Главно заради децата се спрях на него. Доколкото виждам, почиващите са главно германци, така ли е действително? Миналата година бяхме в Turan Prince world, много ни хареса всичко, територията, забавленията, анимация. Преди това ходихме в Long beach resort, търсих нещо подобно откъм забавления. И във фейсбук групите не намирам актуални отзиви. Ако някой има информация, ще бъда благодарна да сподели.

# 320
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
mimeto_555, то май повечето са така. Ние в петък летим в 16и20, кой знае кога ще пристигнем в хотела. На връщане полет в 13:30...реално 2дни си ги губиш.При нас от самото начало бяха така определени полетите и аз се вайках защо не съм догледала преди да резервирам, ама явно както казвате самопримамват...
  Ако беше в началото нямаше да изобщо нямаше да  резервираме . Здраве да е , втори път няма да имат шанс да ни подведат. Приятна почивка ти желая !
 Благодаря и на момиетата които се включиха с коментари.

# 321
  • София
  • Мнения: 3 159
Свърши и нашата почивка, догодина пак.
Пътувахме до Анталия със собствен транспорт, пътят след Истанбул си е откровено лош и тежък. Вече разбрах емпирично защо хората летят от Истанбул, до там и след са различни светове просто.
На отиване направихме 2 нощувки в Ескишехир, хотел Park Dedeman. Много ни хареса, хубави стаи, ново всичко, голям паркинг, нямаме забележки. Ресторантът е хубав и скъп, буквално през оградата има и друг по-традиционен ресторант, също ни хареса. Хареса ни Ескишехир, пак бихме го посетили, но не така набързо.
Основната ни почивка беше в IC Green Palace. За втори път го посещаваме, много добро място. Разбира се, с големи претенции и съответно очаквания. Като територия е 10/10, градини, басейни, зони, всичко е направено и поддържано. Храната също беше много добра, наблягат на а ла карт концепция. Има шеф щандове, където подготвят гурме порции салата, основно и десерт. Големия снек бар също е изцяло с обслужване, избирахме от меню дюнери, бургери, хотдог, паста, сьомга и тн. Като цяло нямаше купища храна, основната шведска маса беше средно като количество и избор, но всичко качествено и добре приготвено. Алкохолът беше изцяло вносен, местни само ракъ-тата, вино (не ни хареса много) и бирата (туборг наливна и бутилирана, Карлсберг бутилки и някаква Sol сигурно като короната). Много харесахме коктейлите. Обслужването навсякъде беше добро като цяло, не сме имали проблем да се разберем на английски. Дневната анимация за възрастни беше много дейна, за децата горе-долу. Вечерните представления ни харесаха, макар че не бяхме на всички. За съжаление, аквапаркът се оказа разочарование за сина ми. Малките пързалки не му харесаха, а на големите го пускаха само с възрастен (за което не възразявам разбира се). За деца над 5-6 до 10 годишни не е много помислено.
Другото, което според мен не беше на ниво, е чистотата. Стаята ни беше стандартна четворна, беше ни напълно достатъчна като големина, но с почистването й определено имахме проблеми. Първите дни все около 14-15 часа идваха, колкото да опънат чаршафите и да сменят кърпите. Почистване реално да е имало около 2, максимум 3 пъти. Бакшиш голям, малък, никакъв, нищо не помогна. В общите части също според мен чистотата не беше на ниво, особено за една тоалетна ходих да се оплаквам. Каквито и свине да са гостите, не е оправдание, просто им трябва повече персонал явно. Гости имаше всякакви - много араби, руснаци, англичани, германци. Като цяло беше много хубаво, но не мисля че ще идем пак. Съотношението цена-качество не е в полза на качеството според нас. Сприятелихме се с едно хора от Иран, и те бяха на мнение, че за парите си не е уау. В никакъв случай не сме разочаровани, имаме си сантиментална връзка с това място, но и в по-скромен хотел можем да си изкараме толкова добре.
Посетихме и рибния а ла карт, нищо особено не е. Само обслужването е топ, според мен не си заслужава 20 евро на човек.
На връщане нощувахме в Сакария, хотел ON7. Супер място за пазаруване, и е точно на края на гадния път.
Догодина - дебна Азура в Сиде или Селектум ако го отворят, оптимално с полет от Истанбул, може и чартър от София ако е изгодно, но предпочитам и пазар да направим Simple Smile

# 322
  • Мнения: 1 652
За първи път чувам лош отзив за тамошна магистрала, че е тежко, тежко е, но качеството на асфалта е къде-къде по-добро от нашите магистрали, доколкото ги има въобще на практика.
Пробвайте с Пегасъс от Истанбул или направо от София, ако пуснат догодина пак линията. Ако летите от Истанбул, после на връщане можете и да си пазарувате в отсечката до България.

# 323
  • София
  • Мнения: 3 159
За първи път чувам лош отзив за тамошна магистрала, че е тежко, тежко е, но качеството на асфалта е къде-къде по-добро от нашите магистрали, доколкото ги има въобще на практика.
Пробвайте с Пегасъс от Истанбул или направо от София, ако пуснат догодина пак линията. Ако летите от Истанбул, после на връщане можете и да си пазарувате в отсечката до България.
Пътят след Сапанджа не е магистрала, обикновен междуградски Д650 му е номера. Вярно, с две платна е, но минава през десетки населени места, има ограничения 90-70-50 на всяко кръгово. Доста далеч е от магистрала дори по нашите стандарти. Ако построят магистрала до Анталия, ще идем пак с колата със сигурност.

# 324
  • София
  • Мнения: 262
Благодаря!

Здравейте! След няколко дена отиваме на почивка в Турция със самолет. Има ли лекарства, които е забранено да се внасят в Турция? Става въпрос за такива, отпускани без рецепта.
Може. Но не прекалявайте с количеството и ги оставете в чекирания багаж.
[/quote]

# 325
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Те повечето от там носят лекарства.Вземете си малко от най важните .

# 326
  • Мнения: 2 442
Някой може ли да предложи хотел в Сиде.
До 2км от центъра,със собствен плаж,ОИ или УОИ.Детски забавления не ни вълнуват,ако може да е за възрстни.Да се предлагат и безплатни вносни алкохоли,да има разнообразие на пилешко,морска храна,риба,салати...групата го изисква...
Разтегнати софри със сръбско или руски серенади не са проблем,ако няма немци и англичани ще е добре Grinning но и тях ще ги преживеем

# 327
  • Мнения: 2 585
Ние лично за Анталия/Алания минаваме през Одрин - Лапсеки - Денизли и пътя ни харесва Simple Smile

# 328
  • Мнения: 37
Здравейте.Двоумя се между Мармарис хотел Паша бийч и Дидим хотелът е Клуб Тархан Серенити .Дали някой е ходил и вашите отзиви.Благодаря предварително

В Дидим никога не бих почивала, а в Мармарис има много хубави хотели. Почивала съм в Паша бийч и не бих повторила...

# 329
  • Мнения: 98
Здравейте.Двоумя се между Мармарис хотел Паша бийч и Дидим хотелът е Клуб Тархан Серенити .Дали някой е ходил и вашите отзиви.Благодаря предварително

В Дидим никога не бих почивала, а в Мармарис има много хубави хотели. Почивала съм в Паша бийч и не бих повторила...

За х-л Паша бийч съм на същото мнение

Общи условия

Активация на акаунт