На море в Турция - тема 74

• 68 005
  • 788
  •   1
Отговори
# 120
  • Beyond the Frontiers
Има ли индикации да отпадне тия дни за влизане със самолет в Турция изискването за тестове и ваксинации?
От днес са отпаднали.
Може ли да кажете къде я пише тази информация, защото в сайта на външно министерство все още пише, че се изисква! Благодаря!
В група във фейсбук имаше публикувано.

Все още го няма официално.

# 121
В английските групи също пише , че от днес вече не се изисква нищо при пристигане в Турция по въздуха.

# 122
  • Пловдив
Само нашите власти пак се мотаят и не публикуват нищо.Да може още да пълнят касичките на лабораториите.Не знам агенциите нали разговарят с турските им партьори защо и те мълчат?

# 123
Преди няколко дни запитах в ФБ групата за мнения за Ксанаду-Белек и от Турс Клуб ми дадоха положителни отзиви за него. Смятахме да пътуваме с тях. Днес, обаче гледам, че от 2430 за нашата дата са вдигнали цените на 3189 лева. Във всички други агенции, хотелът си е на старата цена. Отказваме се да пътуваме с Турс Клуб. Бихте ли ни препоръчали надеждна  ТА, която да предлага тръгване от Варна с автобус. Видях, че в Емералд хотелът е на старата цена. Можем ли да им се доверим, или бихте ни препоръчали друга агенция. От Ориент сме много доволни, но тръгване от София, или Пловдив ни е далеч...

# 124
  • sofia
Преди няколко дни запитах в ФБ групата за мнения за Ксанаду-Белек и от Турс Клуб ми дадоха положителни отзиви за него. Смятахме да пътуваме с тях. Днес, обаче гледам, че от 2430 за нашата дата са вдигнали цените на 3189 лева. Във всички други агенции, хотелът си е на старата цена. Отказваме се да пътуваме с Турс Клуб. Бихте ли ни препоръчали надеждна  ТА, която да предлага тръгване от Варна с автобус. Видях, че в Емералд хотелът е на старата цена. Можем ли да им се доверим, или бихте ни препоръчали друга агенция. От Ориент сме много доволни, но тръгване от София, или Пловдив ни е далеч...
Отивайте спокойно с Емералд, даже аз бих направила веднага резервация, ако наистина сте сигурни, че това е хотела / не ми е познат/- онлайн или утре в офиса, за да няма и при тях някоя промяна.

# 125
  • Варна
Може другите агенции все още да не си актуализирали цените в сайтовете! Проверете с директно обаждане и тогава преценете с кого ще пътувате. Аз препоръчвам Турс Клуб, имат и офис във Варна!

# 126
  • Sofia
Валерко, Галактик, не твърдя, че този, с който говорих е бил собственикът. Още тогава ми се стори странно да е такъв, най-малкото ако беше, нямаше да е толкова завършен комплексар. Сори, но не искам да си дам парите на някакъв арогантен тип, да отида на N км в чужда държава, и ако случайно нещо се обърка, да не получа никакво съдействие от страна на тези, на които съм си платила. Не ми е ок, съжалявам.

# 127
Само нашите власти пак се мотаят и не публикуват нищо.Да може още да пълнят касичките на лабораториите.Не знам агенциите нали разговарят с турските им партьори защо и те мълчат?
Обадих се на Пегасус и те ми потвърдиха, че от 1 юни не се изискват никакви тестове, нищо.
Ето и линк:
https://www.flypgs.com/faydali-bilgiler/ucusun-icin-bilgiler/han … GJYrLFVXs#Turkiye

COVID-19 Test:

Seyahat için test istenmemektedir.

# 128
  • Beyond the Frontiers

Аз проверявам на сайта на световната организация за въздушен транспорт IATA. Ако вчера е излязла заповед, нормално да трябва техническо време да се отрази.
Колкото до агенциите, всеки може да ми каже всичко....до като не го видя черно на бяло официално, не бих поддала информация към клиент.

# 129
Здравейте, току що се връщаме от Турция. Бяхме в Kamelya Fulya от 25 май до 01 Юни - самолетна почивка.

Не се изисква абсолютно никакъв документ за Ковид при пътуването никъде. Нас ни питаха на чекирането в Бг имаме ли PCR Тест, ние казахме, че имаме сертификати за преболедуване и ваксинация. Жената ни каза - Аз само така ви питам, няма да ги гледам. И това си беше Simple Smile Мерки за Ковид - нула навсякъде, вкл. в хотела, да си го имате предвид.

Ако някой има други въпроси, питайте. Ние си изкарахме супер! Времето беше прекрасно, гостите възпитани и приятни, нямаше никакви неразбории. Плажът чудесен. Ако някога повторим, ще идем в Kamelya Selin, защото има прекрасни басейни, хубава сладкарница и там звучи само рок музика и евъргрийни. А и Fulya нали вече сме я видели. Simple Smile Страшни партита всяка вечер, детето на дискотека, после на батути, а ние на бар или разходки. Решихме да пътуваме ей така, от нищото, и запазихме места в последния момент. Успяхме да видим и Манавгат пазар по случайност (объркахме маршрутките и се озовахме на някакъв базар, от който взехме дреболии подаръци) и античния Сиде, който обиколохме с влакче. Оттам се върнахме с такси до хотела, защото жегата е мор. Не знам какво се случва Юли и Август...! Ако нещо ви интересува, ще се радвам да отговоря.

# 130
Здравейте! Приключи и нашата почивка в Letoonia Fethiye с бебе. Всичко беше чудесно и мина като по конец. При първа възможност ще се опитам да напиша подробен отзив. За първи път бях на място, в което само един единствен път чух българска реч от едни семейство единия ден на плажа. Имаше доста руснаци, англичани и малко турци, но по никакъв начин не бих разбрала, че са такива, ако не ги бях чула да говорят. Има за всекиго по нещо - и релакс и забавления. Десертите определено са им силната страна.
Повече като оправя багажа и детето ми даде възможност.

# 131
И при нас имаше много руснаци и немско говорящи, но също чехи, индийци, араби и изобщо хора от много краища на света. Една млада жена се заигра с нашето дете и се оказа например, че е от Мароко. Българите бяхме много малко, може би 4-5 семейства максимум общо за Фулия, Селин и К Клуб.

Много ме впечатлиха две жени с черти на японки. Докато повечето хора пълнеха догоре чиниите с разнообразни деликатеси, тези две жени на всяко хранене си сервираха в по една малка чинийка от тези за кафе. По едно кюфтенце, лъжица салата и 1-2 тиквички примерно и край. Дали да казвам, че и двете бяха с перфектни фигури Simple Smile

# 132
Здравейте! Приключи и нашата почивка в Letoonia Fethiye с бебе. Всичко беше чудесно и мина като по конец. При първа възможност ще се опитам да напиша подробен отзив. За първи път бях на място, в което само един единствен път чух българска реч от едни семейство единия ден на плажа. Имаше доста руснаци, англичани и малко турци, но по никакъв начин не бих разбрала, че са такива, ако не ги бях чула да говорят. Има за всекиго по нещо - и релакс и забавления. Десертите определено са им силната страна.
Повече като оправя багажа и детето ми даде възможност.
Water_nymph, радвам се за вас. Пиши и как сте се оправили с трафика/спането в Истанбул, че и други да не се притесняват предварително за неща, които могат да се избегнат.

# 133

Аз проверявам на сайта на световната организация за въздушен транспорт IATA. Ако вчера е излязла заповед, нормално да трябва техническо време да се отрази.
Колкото до агенциите, всеки може да ми каже всичко....до като не го видя черно на бяло официално, не бих поддала информация към клиент.

Да, така е, всеки може да ви каже всичко.
Но тук става въпрос за Министерство, държавна медия и фирми, които се занимават с въдушен транспорт.
И още повече става въпрос за Турция Simple Smile Това решение е от 31 май и влиза в сила от 1 юни.
Редно е тези агенцийки малко да се поинтересуват обаждайки се на съответните институции в Турция....
Лек ден.

# 134
Здравейте! Търся мнение за хотел Garden of sun 5 в Дидим?

Общи условия

Активация на акаунт