На море в Турция - тема 74

• 68 005
  • 788
  •   1
Отговори
# 105
  • sofia
Gigi, когато бяхме в Бодрум отидохме на еднодневна екскурзия до остров Кос, предложена от посрещащата ни фирма в хотела там, която всъщност ти осигурява взимане от хотела, и транспорт до пристанището в Тургутрейс, ако си спомням правилно, качваш се на катамарана и отпътуваш сам, и на острова си без водач. Предварително ти казват в колко часа да хванеш катамарана за обратно, посрещат те и те прибират.Изкарахме един прекрасен ден на Кос, родното място на Хипократ. Започнахме от крепоста на пристанището, минахме пре агората, лутайки се, попаднахме на една вълшебна къща, със запазени помещения, мозайки, вътрешен двор, ще я познаете по огромния двор с нахвърляни останки, може би и музей е имало.  Следобеда отидохме и на плаж, шезлонг, свободен  WI FI, срещу консумация/на студена биричка напр/.Relaxed    и към 17 ч. не помня точно, пристанището е на-близо и се прибрахме.                                              
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 21:21 от Tюркоаз

# 106
Tюркоаз, благозаря за отделеното време, разказа и насоката Heartpulse

# 107
Ние също ходихме до остров Кос от Бодрум. Пътува се 25-30мин и си заслужава  да се посети.

# 108
Здравейте, моля за мнения за хотел  Duja Didim. Има ли почивали вече там? Какви допълнителни екскурзии могат да се направят и как е водата в морето?
Хотела още не е отворил.
Времето в Дидим е много горещо, а водата е идеална за къпане в морето. Ние сме в друг хотел. Басейните също ползваме.
2 дни температурата стигаше до 42гр. Днес беше 35гр.

# 109
  • София
Не съм ги ползвала, доколкото знам са силни в автобусните програми. За самолетните продават програмите на други туроператори.
Скрит текст:
Преди години на едно туристическо изложение попаднах на собственика им. Бях си харесала 2-3 техни оферти за Турция и исках подробности. Та този господин, който няколко пъти натърти, че е собственикът беше доста арогантен, нещо не ме изкефи и приключих с мераците да ги ползвам. Реално не съм пътувала с тях и мнението ми не е меродавно.

Всъщност е собственичка, поне по търговски регистър е Албена А. Попаднала си на мъжа и, нещо не е бил на кеф, иначе и той, както и Албена са приятни хора. Доста съм пътувал с автобус с тях и не са се държали кофти. Нещо моментно е било.

# 110
  • Beyond the Frontiers
Не съм ги ползвала, доколкото знам са силни в автобусните програми. За самолетните продават програмите на други туроператори.
Скрит текст:
Преди години на едно туристическо изложение попаднах на собственика им. Бях си харесала 2-3 техни оферти за Турция и исках подробности. Та този господин, който няколко пъти натърти, че е собственикът беше доста арогантен, нещо не ме изкефи и приключих с мераците да ги ползвам. Реално не съм пътувала с тях и мнението ми не е меродавно.

Всъщност е собственичка, поне по търговски регистър е Албена А. Попаднала си на мъжа и, нещо не е бил на кеф, иначе и той, както и Албена са приятни хора. Доста съм пътувал с автобус с тях и не са се държали кофти. Нещо моментно е било.
Хм, интересно. Някак други впечатления имам. Дори от въпросния мъж /с малко м/, който си позволи в една група да ми пише на лично със заплахи...защо съм давала информация на клиентите...Ама може само към колеги /демек конкуренти/ да е така "мило" отношението.

# 111
  • Пловдив
Има ли индикации да отпадне тия дни за влизане със самолет в Турция изискването за тестове и ваксинации?

# 112
Има ли индикации да отпадне тия дни за влизане със самолет в Турция изискването за тестове и ваксинации?
От днес са отпаднали.

# 113
  • Пловдив
От днес са отпаднали.
Благодаря за хубавата вест.

# 114
Здравейте!
За пръв път планираме да почиваме в Турция. Избрахме Фетие.
Може ли да ми кажете кой е най-удачния маршрут до там? И ако може да е и възможно най-кратък... Предпочитаме да се движим по крйбрежието заради гледките.

# 115
От днес са отпаднали.
Може ли да кажете къде я пише тази информация, защото в сайта на външно министерство все още пише, че се изисква! Благодаря!

# 116
От днес са отпаднали.
Може ли да кажете къде я пише тази информация, защото в сайта на външно министерство все още пише, че се изисква! Благодаря!
В група във фейсбук имаше публикувано.

# 117
Привет от Palm Wings Ephesos в Кушадасъ. В неделя тръгнахме от Варна със собствен транспорт, с една нощувка в Чанаккале. Вече 3ти ден сме в Palm Wings Ephesos и впечатленията са ми много добри. Стаята ни е във фамилната част, в блокчетата. Две стаи, коридор, огромна баня и голяма тераса с изглед към басейна. Интернета не е много силен, но го има и в стаите и из територията на хотела. Падна ни се стая със сенчеста тераса, което е голям плюс. Иначе климатиците сме ги сложили на 22 градуса, понеже е страшна жега. Гостите на хотела са предимно англичани и българи. Мслко германци и иранци. Градината е супер поддържана, озеленена и има красиви пауни, които са атракция, палми, банани и цветя. Красота!
Анимация има цял ден на единия от басеините, но още не сме ходили. Пързалките работят.
Вечерно шоу има всяка вечер от 22 часа: вчера огнено шоу, тази вечер латино шоу.
Плажът е със ситен пясък, но мътна вода.
Храната не е нещо впечатляващо, но пак е добре. Сладолед от 12 до 17 часа на бара на басейна.
Днес ходихме с колата до Ефес: 25 лири паркинг и 180 лири билет за вход на човек. Предложиха ни да ни закарат с файтон до горе, а да слизаме пеш. Понеже бяхме с дете на 2 години и жега голяма се съгласихме. Струва ни 200 лири.
Мога да кажа, че сме доволни на 100%.

Последна редакция: ср, 01 юни 2022, 16:56 от Daniela_Nikolova78

# 118
Здравейте!
За пръв път планираме да почиваме в Турция. Избрахме Фетие.
Може ли да ми кажете кой е най-удачния маршрут до там? И ако може да е и възможно най-кратък... Предпочитаме да се движим по крйбрежието заради гледките.
Скоро пътувахме до Фетие . За Чанаккале минахме през моста/за да го видим/. Имахме 2 нощувки в Чанаккале, за да си починем и посетим Троя+музея .Пътят Чанаккале -Измир е отчасти по крайбрежието и е живописен и приятен.  Надолу карахме през  Айдън- Муула- Фетие. Като цяло-леко пътуване , без натовареност,въпреки многото километри.

# 119
И аз видях публикацията във фейсбук, но май не е достоверна. За жалост.
Все пак пуснах питане до ТА. Ние утре ще се тестваме, в петък летим.😊

Общи условия

Активация на акаунт