На море в Турция - тема 74

  • 67 142
  • 788
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте!
След една седмица ще бъдем на море в хотел "Вон резорт голдън бийч", Сиде. До сега никога не сме почивали в Турция.
Искам да попитам следното:

1. Ще ни трябват ли аква обувки за плажа?

2. Аз ще имам роуминг, но мъжът ми не иска да има на неговия телефон. Има ли някакъв вариант там на място да си купим  предплатена турска карта от техен мобилен оператор? Имам в предвид да я вземем от някое място, което е в близост до хотела, тъй като ще пътуваме с агенция. Ще сме със самолет и не знам дали като кацнем на летището в Анталия ще имаме възможност да търсим. Предполагам, че от фирмата няма да ни чакат да обикаляме за токова нещо.

3. Има ли проблеми при плащане или теглене на пари от банкомат с дебитна карта?

4. Какви пари е по-добре да имаме - евро или турски лири?

5. Двама възрастни и едно дете сме, на ол инклузив. Нама за пазаруваме по търговските центрове. За десет дена колко валута горе-долу да си вземем?

Благодаря предварително за отговорите!

# 256
  • Мнения: 594
С интерес ще чакам и аз отговорите на въпросите на Jana 08. Не сме ходили до момента на почивка в Турция. За тази година е късно, но ще следя и ще се образовам, докато дойде време за ранните записвания за следващият сезон.

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 2 027
Плажа пред Вон е един от най-хубавите в Турция .Не ви трябват аква обувки.Носете си всички неща от България.Няма кой да ви чака да се размотавате по летището.Предвижването става максимално бързо.Там кацат милиони пътници.Агенциите си имат организация да ви извозят до хотела.Може да си купите лири от тук за бакшиши и дребни неща.Може свободно в големите магазини да плащате с карти.Преди 1 месец бяхме в Истанбул и там си пазарувахме само с Революд.Курса беше много изгоден.В хотелите има  безплатен интернет да се свържете с близки и да пращате снимки.

Последна редакция: пт, 10 юни 2022, 13:02 от slavei4e

# 258
  • Мнения: 304
За Liberty Fabay - Пътуваме с кола, но би трябвало летището около Дидим да е най-близкото. Анталия е доста далеч. Плажът е страхотен и е на 3-4 минути от хотела, без значение в коя част се намирате. Широк е, чист, шезлонгите са точно на брега, барът - също. Водата е много топла и приятна, няма шумотевица. Има приятна дискотека вечер, шоутата са страхотни. Има денонощна сладкарница със страхотни сладкиши и сладолед, кафе и млечни шейкове. Активностите са много, интересни са, забавни. По баровете дават напитки (кола, фанта, Спрайт) директно в кенчета, което ме впечатли доста. А за храната. Повтарям се, но е феноменална. Проядох някои неща тук. Шапки долу за готвачите (и не само, разбира се), но са феноменални! В един от дните през седмицата има някаква детска програма около басейна и им дават захарен памук, карамелизирани ябълки, пуканки и т.н… (един вид храната от цирковете).

# 259
  • Мнения: 91
Някой нещо да знае за Siam Elegance в Белек. Чета, че му правят реновация. Как е плажът там?

# 260
  • Мнения: 222
За Liberty Fabay - Пътуваме с кола, но би трябвало летището около Дидим да е най-близкото. Анталия е доста далеч. Плажът е страхотен и е на 3-4 минути от хотела, без значение в коя част се намирате. Широк е, чист, шезлонгите са точно на брега, барът - също. Водата е много топла и приятна, няма шумотевица. Има приятна дискотека вечер, шоутата са страхотни. Има денонощна сладкарница със страхотни сладкиши и сладолед, кафе и млечни шейкове. Активностите са много, интересни са, забавни. По баровете дават напитки (кола, фанта, Спрайт) директно в кенчета, което ме впечатли доста. А за храната. Повтарям се, но е феноменална. Проядох някои неща тук. Шапки долу за готвачите (и не само, разбира се), но са феноменални! В един от дните през седмицата има някаква детска програма около басейна и им дават захарен памук, карамелизирани ябълки, пуканки и т.н… (един вид храната от цирковете).

За храната абсолютно подкрепям.
Изключително разнообразие и изключително вкусна. Има за ссякакви групи, деца, вегани, вегетарианни, чревоугодници, абе всичко. Изключителни деликатеси. Дори имаше ьоф строгоноф, яйца по бенедигски, риби, морски дарове, суши и тн.
Не съм срещала друго разнообразие.
Ноо за плажа и анимацията съм на коренно разлипно мнение.
Плажът е изключително каменист, всеки слядобяд духа и водата става мътна. Шезлонги бол, няма проблем. Според мен голяма част от хората са на бесейна, а той ми се струва малък.
Относно анимацията. Денем ок има всякакви активности, но вечер няма нито за децата, нито за възрадтните кой знае какво. През вечер шоу програми, щп годр бива и през другото време някакви опити за дискотека или групи. Ама изобщо не ме впепатлиха. А за децата вечер си е направо скука.

# 261
  • Мнения: 19
Здравейте
Моля за мнение за Буюк Берк Хотел в Айвалък(Саримсаклъ)

# 262
  • Мнения: 304
За Liberty Fabay - Пътуваме с кола, но би трябвало летището около Дидим да е най-близкото. Анталия е доста далеч. Плажът е страхотен и е на 3-4 минути от хотела, без значение в коя част се намирате. Широк е, чист, шезлонгите са точно на брега, барът - също. Водата е много топла и приятна, няма шумотевица. Има приятна дискотека вечер, шоутата са страхотни. Има денонощна сладкарница със страхотни сладкиши и сладолед, кафе и млечни шейкове. Активностите са много, интересни са, забавни. По баровете дават напитки (кола, фанта, Спрайт) директно в кенчета, което ме впечатли доста. А за храната. Повтарям се, но е феноменална. Проядох някои неща тук. Шапки долу за готвачите (и не само, разбира се), но са феноменални! В един от дните през седмицата има някаква детска програма около басейна и им дават захарен памук, карамелизирани ябълки, пуканки и т.н… (един вид храната от цирковете).

За храната абсолютно подкрепям.
Изключително разнообразие и изключително вкусна. Има за ссякакви групи, деца, вегани, вегетарианни, чревоугодници, абе всичко. Изключителни деликатеси. Дори имаше ьоф строгоноф, яйца по бенедигски, риби, морски дарове, суши и тн.
Не съм срещала друго разнообразие.
Ноо за плажа и анимацията съм на коренно разлипно мнение.
Плажът е изключително каменист, всеки слядобяд духа и водата става мътна. Шезлонги бол, няма проблем. Според мен голяма част от хората са на бесейна, а той ми се струва малък.
Относно анимацията. Денем ок има всякакви активности, но вечер няма нито за децата, нито за възрадтните кой знае какво. През вечер шоу програми, щп годр бива и през другото време някакви опити за дискотека или групи. Ама изобщо не ме впепатлиха. А за децата вечер си е направо скука.


Нямам малки деца, не знам как е вечер, само виждах, че ги забавляват през деня по плажа. Иначе има камъни, но само в началото, изпуснах да го добавя това, но като цяло - плажът е супер. Басейнът наистина е малък за обема на хотела.

# 263
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Пак да попитам... Търся мнения и скорошни впечатления за Ramada Resort by Wyndham Kusadasi?!? Thinking

# 264
  • Варна
  • Мнения: 4 937
Търся самолетна програма от Варна за Long Beach resort & spa (Алания).
Намирам само автобусни или собствен транспорт, а самолетни за Long beach Harmony.
Някой да е попадал или резервирал за търсената?

# 265
  • Мнения: 213
Моля за отзиви за:
LONG BEACH RESORT
LONG BEACH HARMONY
VONRESORT GOLDEN COAST

Ако не държите на плаж Long Beach. Страшно много забавления за децата. На нашите деца много им хареса. И до сега говорят за хотела.
Von знам че е хубав хотел, хубава храна и прекрасен плаж.

Какъв е проблема на плажа на Long beach?
Тясна плажна ивица, пясъка е с камъни (макар, че четох че насипвали тази година пясък) и в морето има камъни. Иначе водата е чиста.

Здравейте,
Писала съм няколко пъти отзив за хотела, почиваме за 5ти пореден път, като последният път беше преди месец.
Плажната ивица е доста дълга. В голямата й част има нужда от акваобувки, но в най-крайнта откъм Haydarpasha за нас е напълно ок. Прилагам снимки направени преди минути

Последна редакция: сб, 11 юни 2022, 14:49 от Emma_d

# 266
  • Мнения: 297
Здравейте! След като в понеделник се върнахме от IC S GREEN PALACE, ще дам и аз своя отзив.
Първо пътувахме със собствен транспорт София- Ескишехир и после Лара, Анталия. На връщане същия маршрут, понеже много ни хареса в Ескишехир и искахме да поразгледам още малко града и да направим шопинг в мола.
За хотела: Стаите са нормален размер за двама възрастни с дете, вече за 2 ро дете ще дойдат тясни. Не са някакъв супер лукс, нито баните, но пък чистотата беше на ниво, прахосмукачка, моп, смяна на кърпи всеки ден, оправяне на чаршафи, мисля че и тях ги смениха 2-3 пъти за престоя.
Ресторант и обслужване: Основния ресторант е обзаведен в много модерен стил, на влизане те приветства хостеса, върре имаше винаги свободни маси за сядане, както и навън. Не ни се е налагало да чакаме за свободна маса, тъй като ресторанта, особено външната част, е разположен на голяма територия ( както е и целия хотел). Имаше  маси разположени в постройки тип тайландски заслон, върху езеро с лебеди, цветни риби и фонтанчета, което съзадваше много идилична обстановка. Храната: разнообразна, но все пак не беше някакъв рог на изобилието, както очаквах ( явно съм гледала много рекламни клипчета). Имах големи очаквания откъм рибни ястия и морски деликатеси, но честно казано останах малко разочарована. Накрая все пак си казахме, че колко пък му трябва на човек и продължихме да се наслаждаваме на почивката. Менюто се състоеше от меса на скара, телешко, агнешко, пилешко, пуешко, патешко, всички под формата на пържолки, шишчета, кюфтета, готвени с някакви сосове и т.н. Риба всеки ден, ципура или лаврак или пъстърва. Сьмга всеки ден под някаква форма. 2-3 дни имаше калмари със зеленчуци или със спагети и с ориз. В рибната вечер имаше миди с черупка, белени миди, скариди риба тон, цели калмари на плоча, пушена сьомга ( която също се предлагаше всеки ден). Сладолед имаше по всяко време, през деня на снек бара, вечер в основния ресторант. Алкохола беше ок. Пиехме бяло вино, което не беше уау, бира Туборг, Карлсберг и някаква мексиканска, която приличаше на Корона и мъжа ми се спука да я пие. За мое съжаление нямаше фреш, въпреки че пишеше в концепцията, по - скоро някакъв сок портокал с парченца плод. Десертите за мен не им бяха силата, но аз съм капризна на сладко а и не съм фен на турските сладкиши. Плодовете бяха голям минус, банани с петна, диня, някакви дребни кайсии трето качество, зелени сливи, беелени портокали и грейпфрут, круша и ябълка, пъпеш само на обяд. За нас не беше проблем броя на плодовете, а качеството. Кафето обаче беше много хубаво, еспресо от кафеавтомати, които бяха навсякъде. Като цяло се заформяха опашки на определени щандове, но пък хотела беше пълен и беше съвсем нормално. При все, че не изпитахме глад за тези дни, имахме търпението да си изчакваме реда. Персонала беше дружелюбен,  ненатрапващ се, почистването и отсервирането на масите ставаше мигновено.
Територията на хотела е огромна. Много зелена, много цветна и чиста. Ето това за мен е най-големия плюс на този хотел. До основната хотелска част, в която имаше много градини и зелени площи, имаше още една част с къщички с още повече зелени площи и колкото и да го обикаляхме, не успяхме да го обиколим за 7 дни. Последния ден мъжа ми взе триколка, за да го разгледа по- обстойно и отново беше възхитен.
Пързалки, басейни и аквапаркове, всички бяха много чисти, шезлонги се намираха по-трудно около тях, но в по-крайните басейни все се намираха свободни. На плажа имаше винаги свободни места, самия плаж не беше много хубав, но за турските стандарти явно е добър. На влизане има камъчета, но неприятното е че става бързо дълбоко и предвид, че хотела е пълен само със семейства с деца, този факт не е много ок. Реално нямаше как детето да се плицика в някаква по- плитка част на плажа, докато ние си пием коктейли на шезлонга Simple Smile)
Анимация: Имаше детска анимация вечер в детски амфитеатър, които се харсаха на малката, особено едно шоу с балони. За децата има занимания през целия ден, но ние не се възползвахме, а уж затова
избрах и хотела. Вечерната анимация за възрастни се състоеше от танцова шоу програма, нищо особено с изключение на първата вечер, в която останах без думи от представлението на един кубински ансамбъл.
Цялостното ми впечатление е, че мениджмънта на хотела се справя добре. Персонала е добре обучен, и е много голям. Усещаше се наложения ред и дисциплина във всяко звено. Базата е огромна и изключително добре поддържана. Хотела е добро съотношение, качество-цена.

# 267
  • Мнения: 25
Здравейте
Търся впечатления от Град Белиш в Кушадасъ четох но има много стари коментари от 2016.
Някой знае ли към днешна дата нещо повече?
Благодаря .

# 268
  • Мнения: 416
Здравейте
Търся впечатления от Град Белиш в Кушадасъ четох но има много стари коментари от 2016.
Някой знае ли към днешна дата нещо повече?
Благодаря .

Във фейса има много негативни коментари,нищо общо с това което беше явно преди 7г.,тогава беше бих казал един от хубавите и желани хотели,сега точно обратното 😞

# 269
  • Мнения: 1 557
Здравейте, бихте ли ни предложили град/ плаж/ близко до Българската граница? Ще пътуваме за първи път до Турция с малко дете и кола. Искаме да е хубав хотел с all inclusive и храната да е вкусна. За сега имаме планове сами да си организираме всичко. Приемаме предложения, препоръки и насоки. Благодаря Wink

Общи условия

Активация на акаунт