На море в Турция - тема 74

  • 67 021
  • 788
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Безсмислено е да се води спор за 7-8 лв. и 100тина км. , за мен е по добър вариант да се мине по двата пътя , хем ще се види повече хем е по интересно.За междинна почивка препоръчвам плажа Саръмсаклъ до Айвалък - хубав следобеден плаж , много и не скъпи и маЛКИ И ГОЛЕМИ ХОТЕЛИ , много и хубава храна , пазар , лунапарк ........... и  разпределяне на пътя на 2 удобни части

# 406
  • Мнения: 457
Малко по различен въпрос, с надежда за съмишленици. Харесвам турското море и съм с лични впечатления от Айвалък, Кушадасъ, Бодрум, Мармарис, Анталия, Каш, Фетие, Силиври, Текирда, Инеада, доволна съм. Но след третата нощувка ми омръзва еднообразието и седем звезди да е плаж, храна, анимация, хотел, обслужване. Отдавна съм видяла Троя, Ефес, Памуккале и всичко каквото се сетите от предлаганите екскурзии. Та на въпроса за идея на турско море тип Резово, Ахтопол...., като маршрут .
Ако има и възможност за риболов,ще бъде връх.
Надявам се, че тук четат хора и с такива мераци.

Последна редакция: нд, 19 юни 2022, 16:14 от Tony Maria 22

# 407
  • Варна
  • Мнения: 4 925
Обсъждате пътя до Анталия, а до Кушадасъ?
Информация има и тук, и във ФБ за такси и различните маршрути, но кой е най-комфортен за пътуване без значение таксите?
За време предполагам разликите са малки за това не го включвам в търсенето за най-лек и комфортен път.

# 408
  • Мнения: 38
Здравейте .Дали знае някой от вас дали може да се пазарува от места извън молове в  Сиде и Манавгат само с турски лири ? За моловете  ползвам банковата си карта.Питам , защото гледах в Ютуб доста клипове за двата града и цените им са все в евро.Става дума за пазари и магазини извън молове.

# 409
  • Мнения: 419
Здравейте .Дали знае някой от вас дали може да се пазарува от места извън молове в  Сиде и Манавгат само с турски лири ? За моловете  ползвам банковата си карта.Питам , защото гледах в Ютуб доста клипове за двата града и цените им са все в евро.Става дума за пазари и магазини извън молове.
А защо да не може, че ние основно в лири си плащаме. Освен ако в Евро не излиза по изгодно.Смярам че просто стой надпис, кое колко евро е за да е по лесно на туристите. А тяхното население си пита, колко лири и така. На мен пък ми е тъпо на пазара да ми говорят за Евро, и накрая в Мола по евтино от пазара.

# 410
  • Мнения: 152
Здравейте, може ли да ми препоръчате читав хотел в Кушадасъ за двама възрастни и едно бебче на 5 месеца. Бюджет до 2000лв.

# 411
  • Мнения: 37
Малко по различен въпрос, с надежда за съмишленици. Харесвам турското море и съм с лични впечатления от Айвалък, Кушадасъ, Бодрум, Мармарис, Анталия, Каш, Фетие, Силиври, Текирда, Инеада, доволна съм. Но след третата нощувка ми омръзва еднообразието и седем звезди да е плаж, храна, анимация, хотел, обслужване. Отдавна съм видяла Троя, Ефес, Памуккале и всичко каквото се сетите от предлаганите екскурзии. Та на въпроса за идея на турско море тип Резово, Ахтопол...., като маршрут .
Ако има и възможност за риболов,ще бъде връх.
Надявам се, че тук четат хора и с такива мераци.

Ами като ви омръзва бързо лукса отидете на Кючук чекмедже, или ИзмиТ-не Измир. Там и ще си готвите и ще се перете и риба ще си ловите, даже няма да разберете, че сте на почивка. Все едно сте си у вас..... Пък защо да не повторите и Инеада-Вила "Южни морета" е вашата вила.

# 412
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Обсъждате пътя до Анталия, а до Кушадасъ?
Информация има и тук, и във ФБ за такси и различните маршрути, но кой е най-комфортен за пътуване без значение таксите?
За време предполагам разликите са малки за това не го включвам в търсенето за най-лек и комфортен път.
За мен по-комфортен е пътят през Бига-Бандърма-Акхисар-Маниса-Измир, който е безплатен или паралелният, който от Сусурлук до Измир е магистрала. За Нова година пътувахме и по двата. ММ е категоричен, че повече по крайбрежието няма да кара. Като направят тунелите може и да размислим, но за сега за нас това е пътя.

# 413
  • Мнения: 457
Ами като ви омръзва бързо лукса отидете на Кючук чекмедже, или ИзмиТ-не Измир.

[/quote]

ОК  и благодаря на Петър_999 за  идеята на Мраморно море, ще се поразровя за повечко инфо .
До средата на юли трябва сме се организирали и приключили.
Хубави почивки за всички харесали моретата на Турция!

Последна редакция: пн, 20 юни 2022, 06:53 от Tony Maria 22

# 414
  • Мнения: 419
Обсъждате пътя до Анталия, а до Кушадасъ?
Информация има и тук, и във ФБ за такси и различните маршрути, но кой е най-комфортен за пътуване без значение таксите?
За време предполагам разликите са малки за това не го включвам в търсенето за най-лек и комфортен път.
За мен по-комфортен е пътят през Бига-Бандърма-Акхисар-Маниса-Измир, който е безплатен или паралелният, който от Сусурлук до Измир е магистрала. За Нова година пътувахме и по двата. ММ е категоричен, че повече по крайбрежието няма да кара. Като направят тунелите може и да размислим, но за сега за нас това е пътя.
Viki за колко време го взехте до Измир. От Капитан Андреево, ако помниш 😊, при този маршрут. Ние винаги минаваме покрай крайбрежието.

# 415
  • Мнения: 152
Здравейте, пътувайки до Кушадасъ искам да избегнем изкачването на планината, по кой път трябва да хванем?

# 416
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Ако има и възможност за риболов,ще бъде връх.
 

На двата острова в Средиземно море - Гьокчеада и Бозжеада.
Няма АЛЛ , отсяда се в по малки хотели , бунгала , пансиони , в ''българското село'' дават стаи , може да се лови от брега , да се наеме лодка и даже сладководен риболов. Има теми в нариба.ком и други риболовни сайтове. И до Кушадасъ и до Анталия - Алания може да се мине по двата пътя - разликата е 10тина% и има начин да се избегнат толовете  - само отиването в Азия да  се плати по мост или фери. Евро не разбирам защо - по всички магазини и даже  половината пазар се плаща с карти и не мислите за трънския курс. Пътувайки до Кушадасъ изкачването на планината не е страшно , много по леко от коя да е наша планина

Последна редакция: пн, 20 юни 2022, 13:11 от peterky2002

# 417
  • Мнения: 1 652
Ами като ви омръзва бързо лукса отидете на Кючук чекмедже, или ИзмиТ-не Измир.


ОК  и благодаря на Петър_999 за  идеята на Мраморно море, ще се поразровя за повечко инфо .
До средата на юли трябва сме се организирали и приключили.
Хубави почивки за всички харесали моретата на Турция!
[/quote]
Като идея за дивотия давам полуострова на Мармарис - Датча и Бозбурун. Има съвсем малки селца, къмпинги и диви плажове. Ние се гласим за едно селце там в края на септември.

# 418
  • Мнения: 37
Ами като ви омръзва бързо лукса отидете на Кючук чекмедже, или ИзмиТ-не Измир.


ОК  и благодаря на Петър_999 за  идеята на Мраморно море, ще се поразровя за повечко инфо .
До средата на юли трябва сме се организирали и приключили.
Хубави почивки за всички харесали моретата на Турция!
Като идея за дивотия давам полуострова на Мармарис - Датча и Бозбурун. Има съвсем малки селца, къмпинги и диви плажове. Ние се гласим за едно селце там в края на септември.
[/quote]

Да, пропуснах и островите Авша, Мраморния остров и Пашалимани в Мраморно море.. Принцовите острови са по-изискани. Не знам дали са подходящи за такава почивка...
peterky2002 -, а по принцип имаш ли идея как може да се запазят стаи на Буюкада, там ли е българското село?

Последна редакция: пн, 20 юни 2022, 13:35 от Петър_999

# 419
  • София
  • Мнения: 152
Здравейте,
Тази година сме решили отново да посетим Турция, заради този ковид 2 години подред бяхме на нашето черноморие и повече тази грешка няма да направим, а цените са безбожни...
И така търсиме хубав хотел на брега на морето в Анталия или Бодрум за периода около 16-18 септември, със самолет и да се вместим в бюджета около 4000-4500 лв за 2в+2д (12 и 9г). Преди 4 години бяхме в Камелия Селин в Сиде, не ни се иска да повтаряме пак. Иначе сме голяма група от възрастни и деца, но нашите са най-големи като години, затова тях ги написах.
Дали ще е по-добре с агенция да се пътува или сами да се организираме, притеснява ме единствено дали ще намерим сами чартърни полети за около 16 човека.
Благодаря Ви предварително за помощта и насоките.

Общи условия

Активация на акаунт