На море в Турция - тема 74

  • 67 976
  • 788
  •   1
Отговори
# 570
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Скрит текст:
С револют теглихме без такса от банкомат на ПТТ банк. Денизбанк искаше 10% такса, един безименен - 5%. Пише си ясно за таксите, при внимателно четене няма проблем.
На ПОС си плащахме навсякъде с революта, нямаше драми. БГ картите ги ползваме само за зареждане на револют, не само в Турция.
Благодаря за полезната информация... не съм на ясно и затова питам... каква трябва да е валутата в Революта, за да плащаш... БГ левове или турски лири...
Най-добре е да си имаш лири, курсът на револют винаги е добър, но събота и неделя има такса за обмяната. Имаш ли някакви пари, ще се плати независимо от валутата, но ако искаш да е максимслно изгодно обменете в делничен ден. Има и месечен лимит също, и за обмен и за теглене. Над тях има такса- за стандартния план е 2000 лв обмен и 450 лв теглене, независимо в каква валута. На платените планове са повече, но на мен безплатния ми стига, почти не ползваме кеш.
Много благодаря...

# 571
  • Мнения: 13
Yapi kredi  вече не е част от УниКредит и тегленето от техен банкомат не е при условията на групата. Имайте го в предвид.

# 572
  • Мнения: 9
Здравейте,тази година съм се насочила за почивка в Турция началото на септември.Ще бъда сама с 10 г. ми син.След доста четене и чудене избрах х-л Vonresort Golden Coast в Сиде.Тъй като в момента имам оферти от две агенции-Onex tour и Есмералд,моля за съвет коя от тях да избера,тъй като в понеделник трябва да платя депозит.Като цени няма разлика,единствено полетното разписание на Есмералд ми допада повече(като часове на излитане).Ще летим от Варна.Другият ми въпрос е свързан и със застраховката Отмяна на пътуване,на която Есмералд ,доколкото разбирам,много държат да се сключи.Правите ли такава и добри ли са покритията?
Съжалявам за дългия пост,но между другото се колебаех много и за Horus Paradise като вариант за почивка.Моля за мнения и за него,като алтернатива евентуално.
Благодаря и лека вечер!

# 573
  • Мнения: 308
За хотела не мога да отговоря, но часовете за полетите могат да се променят в последния момент.
Миналата година нашият полет беше обявен за 9 часа от София, а го смениха за 15 часа и бяхме в хотела в Алания малко преди 21 часа.
Да разкажа за нашата почивка в Horus Paradise от 24.06 до 01.07.
Всичко беше прекрасно, надмина очакванията ни.
Въпреки някои негативни мнения в руските сайтове, реших да резервирам там заради местоположението му и плажа.
И така, не тръгнахме с големи очаквания, но останахме очаровани.
Територия - огромна, добре поподдържана. Много зеленина и цветя. Всичко е с египетски мотиви. 4 басейна и 1 закрит, 6 водни пързалки и детски аква парк.
Бяхме настанени в основния корпус, който е на хълм, в стая със страхотен изглед към морето и басейните. Стаята беше просторна с 1 спалня и 1 легло, с големи огледала. Почистване всеки ден, смяна на кърпи също, чаршафите 1 или 2 пъти ги смениха.
Храната - качествена и разнообразна, но малко без солна. Всеки ден скара - риба /сьомга, лаврак, ципура и др, / и някакво друго месо /пилешко, пуешко, телешко/ също на скара. Отделно готвени - постни и месни, супи, салати, пици, спагети, пиде та, гьозлеме та, баклави, кадаиф и всякакви турски сладости.
Напитки - вносен алкохоп не видях, но не съм и търсила, аз пия бяло вино, не беше лошо. ММ пишеше от тяхната ракъ, каза, че е разредена. За сметка на това, сроковете от машина бяха много сладки. Има фреш, но е платен - 2 евро или 40 лири. Сладолед имаше насипен в баровете на плажа и басейните.
Плажът - огромен, пясъчен с плавен преход в морето. На влизане има малко камъни, но не е дфама. Шезлонги много, но се запазваха, както и на басейните. Това като минус. Ние ходим на плаж след 10 ч. и намираме свободни в края, но пък близо да душове те и тоалетните.
Оа ала кард ресторантите посетихме турския, останахме много доволни.
И накрая - местоположението е отлично. Намира се на около 2 км от античния град, който препоръчвам горещо. Ние ходихме 2 пъти, но с долмуш /9 лири/, за да ни останат сили за разходка там. Уникално място е! Иначе има много красива крайбрежна алея, и там се разхождам всяка вечер.
За анимацията нямам много впечатления, бяхме в хотела само 2 вечери. Имаше турска вечер и страхотно акробатични африканско шоу.
Интернет е платен, но си бях активирала пакета на А1 за 3 лв на ден.
Мога да пиша още, но стана дълго.
Ако някой се интересува от нещо, с удоволствие ще отговоря.

# 574
  • Мнения: 95
Yapi kredi  вече не е част от УниКредит и тегленето от техен банкомат не е при условията на групата. Имайте го в предвид.
Точно така!
Изпаднах в шок като прочетох на банкомата, че комисионната е 6.5%!!!!
След няколко други опита на банкомати, все искащи високи комисионни, уцелих един на HSBC с комисионна от 2.5%.
ФБ групи коментират за безплатно теглене от Ziraat и ING bank.

# 575
  • Мнения: 13
Здравейте,
Моите впечатления за Horus Paradise а от 2019г и съвпадат с тези на Alyna. Само интернета не се плащаше, но и аз ползвах  на А1 роуминг пакета за 2.99лв на ден. Така, че резервирате смело-съотношението цена - качество според мен е много добро за Horus

# 576
  • София
  • Мнения: 4 803
Аз предпочитам Емералд пред Онекс. С Онекс имам една неприятна случка и затова бих ги избрала само в краен случай.
Писахме преди няколко страници за застраховка отмяна на пътуването. Вижте оферти и от други застрхователи, ако ви се стори висока цената от агенцията. Аз избрах Лев Инс за двойно по-ниска цена от тази, която агенцията даде. Сравнете си условията, но покриват едни и същи неща като цяло. Аз сключих чрез SDI брокер.

# 577
  • sf
  • Мнения: 10 253
Здравейте! Скоро ще ходя в Чанаккале за един фестивал за 5 дни, осигурени закуска, обяд и вечеря. Ще бъда с тийнеджър. Колко лири да си взема? Нямам намерение да пазарувам стоки. Не съм ходила в Турция от години и нямам представа. Мислим да отидем до Троя.

# 578
  • Dublin
  • Мнения: 75
Здравейте, холидейки. Моля, препоръчайте хотел в Бодрум или Мармарис, който да е среден бюджет и да е близо до крайбрежна улица с барове и ресторанти. Благодаря Ви предварително! Прекрасна почивка на всички Flowers Four Leaf CloverFlowers Cherry Blossom

Препоръчвам Паркъм Аяз в Бодрум, в квартала Гюмбет. https://www.parkimayaz.com/ Бяхме там миналия октоври, резервирахме директно с хотела, отлично местоположение, база, храна, идеален за разходки на плажа, също на улица с магазини, барове и ресторанти, и маршрутката за стария град в Бодрум спира пред хотела. Хотела беше пълен, но никога не сме имали проблеми с шезлонги на плажа. Стандартните стаи са реновирани и много модерни.

# 579
  • Мнения: 1 338
Здравейте,

На път сме да подпишем и ние първия си договор с туристическа компания за почивка в Турция.
Моля, който има повече опит да сподели - има ли някакви подводни камъни и нещо, за което трябва със сигурност да обърна внимание дали присъства в договора (или не присъства)?
Трябва ли на български да има прикачена към договора концепцията за Ultra Inclusive на хотела, какво се включва или ни стига това, което предварително са ми дали, като информативна брошура?

# 580
  • Пловдив
  • Мнения: 2 047
Аз за първи път тази година пътувах с Онекс.Останах доволна.На тръгване имаше представител на фирмата на летището който изчака всички да се чекират макар ,че беше неделя.Обясняваше как на летището ще има представител на партньорите в Анталия .Самолета беше с български пилот и стюардеси които бяха много мили.

# 581
  • Мнения: 9
Благодаря на всички за споделените впечатления и мненията
А на детето,което е на 10,полага ли му се някакъв багаж,дори и ръчен?

# 582
  • Мнения: 213
Yapi kredi  вече не е част от УниКредит и тегленето от техен банкомат не е при условията на групата. Имайте го в предвид.
Точно така!
Изпаднах в шок като прочетох на банкомата, че комисионната е 6.5%!!!!
След няколко други опита на банкомати, все искащи високи комисионни, уцелих един на HSBC с комисионна от 2.5%.
ФБ групи коментират за безплатно теглене от Ziraat и ING bank.
Здравейте, края на юни месец теглих пари с Revolut от банкомат на Ziraat без такса.

# 583
  • Пловдив
  • Мнения: 2 047
Благодаря на всички за споделените впечатления и мненията
А на детето,което е на 10,полага ли му се някакъв багаж,дори и ръчен?
Полага му се 20 кг чекиран и 7 кг ръчен.И на двете летища много държаха да не надвишават килограмите.Ако надвиши  хвърляш нещо или плащаш допълнителна такса.

Последна редакция: нд, 03 юли 2022, 14:10 от slavei4e

# 584
  • Мнения: 469
Благодаря на всички за споделените впечатления и мненията
А на детето,което е на 10,полага ли му се някакъв багаж,дори и ръчен?
Полага му се 20 кг чекиран и 7 кг ръчен.И на двете летища много държаха да не надвишават килограмите.Ако надвиши  хвърляш нещо или плащаш допълнителна такса.

Или обличаш и обуваш най-тежкото и траеш малко🥵🥵🥵

Последна редакция: нд, 03 юли 2022, 14:34 от Tony Maria 22

Общи условия

Активация на акаунт