На море в Турция - тема 74

• 68 005
  • 788
  •   1
Отговори
# 690
  • Beyond the Frontiers
Не виждам смисъл да споря. Така че просто ще приключа: всеки хотел, туроператор, платформа могат да анулират резервацията ви по тяхно усмотрение. Нито са длъжни да обясняват, нито да се оправдават. Връщат парите, ако въобще са взели такива и това е.

Турция има по-специфични регулации в туризма, както и особености при ценовата политика. Всеки има право да се пробва да "надхитри" доставчиците, предвид огромният избор за мен е безмислено усилие и съответно риск.

# 691
  • София
Не съм се замисляла за Сиде досега заради отдалечеността от летището. Но кои са добрите хотели там на пешеходно отстояние от античния град?

# 692
Може ли да ми препоръчате хотел със самолет, с кратък трансфер, да е подходящ за 7 годишно дете и 7 месечно бебе?

# 693
  • София
Може ли да ми препоръчате хотел със самолет, с кратък трансфер, да е подходящ за 7 годишно дете и 7 месечно бебе?

Adalya Elite Lara, на 15 минути някъде е от летището, но е малко в по-високия клас в цените.

# 694

Adalya Elite Lara, на 15 минути някъде е от летището, но е малко в по-високия клас в цените.
Благодаря, а вие били ли сте там и ако да, може ли да споделете лични впечатления!

# 695
  • София
Били сме, на първа страница ще намерите личните ми впечатления

# 696
Били сме, на първа страница ще намерите личните ми впечатления
Благодаря!
Очаквам и други предложения, може би от тази година ще бъдат доста полезни!

# 697
  • Пловдив
Аз още очаквам отзива на Роже за Side Star Elegance Hotel - намира се близо до Антично Сиде и има хубава алея за разходки вечер.

# 698
Здравейте пътешественици, знам, че още сме на лятна вълна, но някой да има впечатления от Нова година в The Land of Legends...?Rolling Eyes

# 699
Здравейте пътешественици, знам, че още сме на лятна вълна, но някой да има впечатления от Нова година в The Land of Legends...?Rolling Eyes
С моите две момчета бяхме на Нова година, за 5 нощувки в Land of Legends.
Всичко беше според очакванията ми: клиповете от you tube, които преди това изгледах, мненията
от трипадвайзер напълно се препокриха с престоя ни там.
Децата се размазаха от кеф - атракционите, игрите на плейстейшън - нито миг скука!
Запознаха се с две момчета от Варна, почти на тяхната възраст и с тях по цял ден...
Разбира се, водните пързалки не работеха, но синковците, вече си имаха своите вълнения от другите екстри...
Стаята ни имаше изглед към входа с емблемата на хотела, където от балкона
всяка вечер наблюдавахме /панорамно/ вечерните новогодишни представления. Нямаше новогодишна гала вечеря, то и не беше нужно - на всичкото това обилие от храна и забавления - другото щеше да е излишно!
Гостите на хотела бяха многообразни по националност, преобладаваха арабски и турски семейства, руснаци и малко от Западна Европа.
Ако нещо конкретно Ви интересува, питайте!

# 700
Здравейте! Бях отписала почивката тази година поради нещастие в личен план, но направихме набързо една резервация в LITORE RESORT HOTEL & SPA 5*. Бихте ли ме ориентирали в района къде може да се разходи човек,  че виждам, че хотела е на хълм и около него няма нищо, поне по картите,които гледам. Ако не е организирана екскурзия от хотела, бихме ли могли с обществен транспорт да идем до Алания, да видим крепостта, има ли там нещо като Нова мол в Манавгат, или пак да идем до него? Ще съм благодарна за идеи и съвети .

# 701
Краси888 за кога резервирахте?! Ще очаквам отзивите ви.

# 702
Краси888 за кога резервирахте?! Ще очаквам отзивите ви.

Тръгваме живот и здраве на 26.08 и сме в хотела на 27-ми, ще сме с автобус за 9 нощувки, четох много добри отзиви за хотела в триадвайзър, малък хотел е, на хълм, с много хубави гледки, една жена го похвали и във групите във фейса, че стаите са просторни и в по-чист хотел не е била и това ме нави.

# 703
И аз го гледам за септември.Да с добри отзиви е и ми хареса.

# 704
Ето го и моето впечатление от Aqua Fantasy в Кушадасъ, което пуснах и в сайта на Destinia:
Това в никакъв случай не е 5-звезден хотел..., поне по моите критерии.
Още като се настанихме започнаха проблемите....Не беше подготвено допълнителното легло за сина ми, нямаше нито чаршафи, нито възглавница, нито хавлии за него. След оплакване ги донесоха и оправиха леглото. Има душ гел и течен сапун само в дипренсъри /неподходящо за 5-звезден хотел/, а в нашата стая бяха и празни....След оплакване на рецепция и два дни чакане ни казаха, че не били празни, а повредени. Освен това ни казаха, че се полагали и индивидуални опаковки от всички тоалетни принадлежности, бкл. паста и четка за зъби, самобръсначка и т.н., но само при поискване от клиент.....?!:rolling_eyes: Мини бара се зарежда еднократно при настаняване с вода и безалкохолно и ако искате поворно зареждане, то е платено.....за първи път ми се случва в ол инклузив хотел! Кошчето не се изхвърляше всеки ден, чашите в стаята не бяха измити, пепелникът не беше почистен. Хавлиите и завивките за пет нощувки бяха сменени само веднъж. След смяната на чаршафите изчезна единият сандал на дъщеря ми и ми бе обяснено, че е възможно да са го взели от пода заедно с мръсното бельо.....за което не бяхме компенсирани по никакъв начин...просто се наложи да изхвърля другия сандал от чифта и да и купя нови сандали. Иначе аквапарка и плажа са хубави, храната не е лоша, но няма голямо разнообразие. Анимацията е скучна - само някакви игри и музика "на живо". Никакви представления. Имате право на един алакарт ресторант безплатно, ние бяхме в италианския, нямам забележки.
Ами това е от мен...Бяхме с още две семейства - родителите ми и семейството на сестра ми. При тях почти нямаше пропуски в обслужването. Явно имат проблем с персонала, най-вече с камериерките и по-специално в нашата сграда /до басейна "за възрастни"/, защото трите семейства бяхме настанени в различни части на хотела. Като цяло изкарахме много весело, но на нас за пет почивки в Турция за първи път ни се наложи почти всеки ден да се оплакваме за нещо на рецепция..... Мисля, че приключихме с Кушадасъ.....

Последна редакция: ср, 13 юли 2022, 16:01 от Sunshine_plam

Общи условия

Активация на акаунт