На море в Турция - тема 74

  • 67 129
  • 788
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 171
Joniboy благодаря, но разгледах всички възможни сайтове, 2 коментара ме навеждат на мисълта, че като цяло стандартните им стаи са малки и добавянето на единично легло създава впечатление за спалня за 3-ма:sunglasses:. Варианта с друга стая не ми влиза в бюджета, по-скоро ще гледам друг хотел. Отворена съм за предложения:hibiscus:
Не сме почивали досега в Турция и ми се иска да не се разочароваме:blush:.

# 721
  • Мнения: 233
Здравейте, има ли пътували с агенция Vayatravel и имате ли мнение за тях. Също така бих помолила за предложения за почивка с агенция до Бодрум за Септ.

# 722
  • софия
  • Мнения: 2 915
Някой пътувал ли е до Алания с кола? Може ли съвети за маршрут и преспиване някъде по пътя?

# 723
  • София
  • Мнения: 1 845
Аз още очаквам отзива на Роже за Side Star Elegance Hotel - намира се близо до Антично Сиде и има хубава алея за разходки вечер.
И аз чакам отзив за същия хотел.
На снимките ми изглежда като Интерхотел от времето на Тодор Живков,а цената му за стая за седмица започва от  1300€ за двама...От рейтингите и коментарите в немските сайтове също не останах с кой знае какви впечатления.
За хора с не големи очаквания и претенции явно става.
Роже моля те напиши два реда
Славейче, малко по-разширено Simple Smile
Първият от хотелите, в които бяхме през лятната ни почивка е много малко познат на българския пазар, тъй като почти не се предлага от българските  тур оператори. Не зная коя е причината за това, но ние останахме изключително доволни от този факт. Резервацията я направихме директно през хотела.
Hotel Side Star Elegance е отличен избор за хора, които желаят спокойна атмосфера за пълноценна почивка.
Без да е с концепция само за възрастни в него почти няма детски забавления / освен малък детски клуб и малък детски басейн/ и може би поради това липсват много семейства с малки деца. А и част от инфра структурата му е  само за възрастни.
Има много различни видове стаи. Стандартни, делукс, с голяма тераса, с голяма тераса и джакузи на терасата, с излаз на собствен басейн. Ние избрахме стая с излаз на басейн и останахме изключително доволни. Защото получихме това, което искахме и престоя ни бе невероятно хубав.
Хотелът се отличава с  много добро обслужване, качествени напитки и храна.
Той надмина очакванията ни и е много възможно, догодина пак да сме в него, ако не намерим нещо по-добро в неговата ценова категория и по-точно  цената на стаята, която предпочитаме / с излаз на басейн/.
Хотелът е най-стария хотел в района на Сиде, но и след тридесет години продължава да е един от най-предпочитаните и добри хотели в Сиде. Може би за това допринася факта, че в него почти няма руски туристи, основната част от почиващите са немци, и обслужването за тях е на доста по-високо ниво.
Невероятно красива голяма територия, няколко басейна, два от които само за възрастни, пясъчен плаж с полегат вход в морето са основните му характеристики.
Страшно много зеленина, направо ботаническа градина и страхотни панорамни гледки предвид хълмистия  характер на територията и стъпаловидната архитектура на хотела. Разположен е на различни нива, 4 етажа над кота нула и още толкова под нея, благодарение на денивелацията.
Основният ресторант е с няколко зали и с много голяма външна панорамна тераса. Гледките наистина са уникално красиви.
Тъй като хотелът се намира на крайбрежната алея на Сиде, която води към Стария град трудно може да се намери по-добро местоположение. Можете за около 30 минути пеша да стигнете до античния град Сиде или пък да се насладите на по-краткотрайна разходка, любувайки се на морето,  хотелите покрай алеята и безбройните магазини и заведения.
По цялата територия на хотела са разпръснати хладилници и свободно може да си взимате кутийки с кола, студен чай, бира, айрян, вода, сокове и каквото още се сетите. Има денощно работещ ресторант и можете да вечеряте и в 2 през нощта. Храната е с изключително качествени продукти. Вечерите в основния ресторант са посветени на различни кухни и винаги има нещо различно в менюто.
Най-хубавото за нас бе, че телешкото бе изключително крехко и вкусно приготвено.
Плодове имаше в огромно изобилие: дини, пъпеши, череши, ягоди, и каквото още се сетите сутрин, обед и вечер. А вечер не само баклавите, а и кадаифа и реването бяха изключително вкусни.
Алкохола бе качествен и почти нямаше местен, а повечето бяха маркови напитки. Дори и коктейлите се правеха с вносен алкохол.
Освен основния ресторант и денонощно работещия снек бар можете да обядвате по меню и в двата ресторанта до основния басейн и плажа. Отделно на алеята водеща към плажа има гюзлеме, бургери, мекици, пълнени картофи, палачинки, гофрети, варена царевица, кексове, сладки, фризери със сладолед отворени през целия ден.
Хотелът е за изключително спокойна почивка.
Ако някой търси разнообразни анимации и забавления това не е неговото място. През деня има традиционните игри в и до един от двата основни басейна, а вечер е  жива музика в един от панорамните барове и малко шоу програми в амфитеатъра.
Освен изключително качествената храна и напитки много ни хареса обслужването. Персонала е само от турци и те работят неуморно. Изключителни професионалисти. Сервитьори, бармани, камериерки просто летят и те обслужват на секундата. За разлика от други хотели, в които персонала е от бившите съветски републики и обслужването просто го няма никакво.
Руско говорящи имаше не повече от 10-15 човека.
70% са немци, 15% англичани, не повече от 5% турци, малко холандци, 2 българи и май това беше. Всички от персонала говорят немски, турски и английски.
Май само един човек от рецепцията говореше руски. Дори и в гест рилейшънс екипа нямаше човек с руски. Всички от персонала са много приятелски и дружелюбно настроени.
Ние бяхме резервирали стая с излаз на басейн с голяма тераса, маса със столове, два шезлонга, отделно в стаята има диван, фотьойл, малка масичка. Спалното бельо бе изключително качествено, а матракът и възглавниците удобни.  Тези стаи са само за възрастни и беше просто супер, защото нямаше около нас във водата скачащи и викащи по цял ден дечица.
За мен слабото място на хотела е, че има много стълби, и ако не ти се чакат асансьорите, си има доста ходене предвид терасовидните сгради и хълмистата територия. А и макар че са осем асансьора в натоварените часове чакането е голямо. Добре, че нашата стая бе с такова местоположение, че асансьор ни се налагаше да ползваме не повече от два три пъти за целия престой.
Но пък за сметка на това за трудно подвижните и инвалидите имаше дори и фуникуляр, който да те свали до един от основните басейни и алеята водеща към плажа.
В заключение- хотелът е в средния клас / без излишни глезотии/, но с изключително високо ниво на обслужване, и високо качество на храната и алкохола.
Снимки има в този линк:
https://www.facebook.com/groups/pochivka.v.turcia/?multi_permali … ric&ref=notif

# 724
  • София
  • Мнения: 3 491
Може ли инфо за автобусите на Емералд?Получих имейл за начислена горивна такса-20лв. на човек.
И за Версо чух, че искат 20 или 30 още преди месец

Мдааа. Май месец пътувахме до Кушадасъ с тях+ + 20 лв.

# 725
  • Мнения: 2 419
Може ли инфо за автобусите на Емералд?Получих имейл за начислена горивна такса-20лв. на човек.
И за Версо чух, че искат 20 или 30 още преди месец

Мдааа. Май месец пътувахме до Кушадасъ с тях+ + 20 лв.
За цената,явно е масово,а комфортни ли са ?

# 726
  • Варна
  • Мнения: 3 955
За цената,явно е масово,а комфортни ли са ?

Това за комфорта е въпрос без отговор защото много от ТА нямат автобуси и си наемат от фирма която има примерно 400 и кой ще се падне никой не знай. Имаме тук любима фирма с 4 автобуса от едногодишен до 15годишен и все се молим да ни се падне новия. С ДОРИС  сме се возили с 3месечен и с изтърбушен 16 годишен Sad уж все една марка ама ......................

# 727
  • Мнения: 2 419
Peterky2002,благодаря за споделеното мнение!До този момент все със самолет сме резервирали и като за първи път с автобус се притеснявам.Дано имаме късмет.Приятна почивка на всички!

# 728
  • Варна
  • Мнения: 3 955

нищо друго - една фирма с 400 автобуса ми се скара седмица преди тръгването що ги притеснявам кой ще ни е автобуса - те определяли наряда предния ден

# 729
  • Мнения: 34
Здравейте. Резервирахме за хотел Pemar Beach Resort в Сиде за септември, въпреки, че не открих почти никакви отзиви от българи. Прочетох, че е имало пожар началото на месеца и се притеснявам вече, че не направихме най-добрия избор. Моля, ако някой скоро е почивал в хотела да сподели мнение. Също ме интересува дали на някой му предстои почивка там, че вече си мисля, че не ходят българи там. Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 17 юли 2022, 14:06 от emmma1

# 730
  • София
  • Мнения: 1 845
Здравейте. Резервирахме за хотел Pemar Beach Resort в Сиде за септември, въпреки, че не открих почти никакви отзиви от българи. Прочетох, че е имало пожар началото на месеца и се притеснявам вече, че не направихме най-добрия избор. Моля, ако някой скоро е почивал в хотела да сподели мнение. Също ме интересува дали на някой му предстои почивка там, че вече си мисля, че не ходят българи там. Благодаря предварително!
Емма, за съжаление от април, когато пак зададе този въпрос досега май никой не е почивал в Пемар.
Тогава ти описах трите неща, с които си спомням хотела, а сега ще си позволя да постна отзива, който съм писал преди 11 тодини за него. Не зная доколко ще ти помогне, но все си мисля, че е по-добре отколкото нищо Simple Smile
Скрит текст:
Избрахме хотел Пемар ресорт бийч- 5 звезден хотел на брега на морето в Сиде. Всъщност това е последният хотел, който се води в Сиде, на 15 км. от Манавгат е, веднага след него започват хотелите на Алания. Като първият от тях е Делфин де лукс. Хотела е нов, открит е 2004год. И разполага с огромна изключително красива и озеленена територия. Настаняването на рецепцията отне точно две минути. може би заради късния час на пристигане, около 21,00 часа и защото нямаше други пристигащи. Не сме давали никакви бакшиши на рецепцията и получихме това, за което сме платили. Стая с изглед море и басейни. на петия етаж. Мисля, че Пемар бийч ресорт е  един от малкото хотели, в който на рецепцията не вземат бакшиши, а  ако искаш по-добра стая  си плащаш по официалната тарифа на хотела. Има видеонаблюдение и  се страхуват да не ги видят, като вземат бакшиши на рецепция. Собственикът на хотела е грузинец. 60% от почиващите са руснаци и украйници. Има и германци, холандци, англичани, французи, поляци, румънци и малко турци. Освен нас имаше още едно семейство българи. Стаите са сравнително големи и много светли. Добре обзаведени. Голяма спалня, два фотьойла, масичка, телевизор. Климатика работи добре, в банята хавлиите се сменят всеки ден, всеки ден се оставят и шампоани, душ гелове и сапуни,  спалното бельо се сменя на всеки два дни. Мини бара в стаята е платен и добре зареден. Чистотата в хотела е на изключително ниво. Всички работещи са като пчелички. не можеш да видиш нито един, който да се мотае и да не върши нищо. От ранна сутрин до късна вечер. Хотела разполага с над 500 стаи, над 1000 почиващи/без децата/, но не се усеща претрупване на хора където и да е било. Нито в ресторантите, нито на плажа, нито на басейните. Разбира се руснаците сутрин в 5часа си оставят хавлиите на шезлонгите и вбесяват останалите, които не могат да си обяснят защо трябва да станат в пет, за да запазят шезлонг, след като има шезлонги за всички. Хотела разполага с два големи ресторанта. Основният ресторант е на два етажа с над 1200 места. Като над 600 от тях са разположени на открито около басейните и на терасите. Вторият ресторант е за 300 човека и е на брега на морето. И в двата ресторанта вечер свири жива музика, което създава още по-емоциовална и топла атмосфера. Единият изпълнител е около 60 годишен изключителен виртуоз на цигулка, който свири страхотно и хората не спират да танцуват. А другите музиканти са бенд с певица, които изпълняват популярни джаз и поп парчета. В комплекса има 5 бара, които работят ол инклузив от 10 до 24 часа, след това напитките са платени. Има и две дискотеки. Една, открита на брега на морето, която е по-хубава, а в закритата не се пуши и е някак по-задушна. Хотела е рай за децата. Има мини клуб, луна парк, аква парк и целодневна анимация за малките. За възрастните също е помислено с целодневна анимация. Мини голф игрише, тенис кортове, волейболно и футболно игрище. Билярд и тенис на маса, стрелба с лък, водна топка и какво ли не още, стига да ти се спортува и забавлява. Всяка вечер в амфитеатъра има представление за деца от 20,30ч., а от 21,30 за възрастни. Особено впечатляващо е сутрин в 10, когато пред басейните излиза голяма част от персонала- готвачи, охрана, пикола, камириерки и др., които заедно с аниматорите изпълняват танца на хотела. наистина впечатляваща гледка!!! За храната е излишно да се говори. Изобилие от всичко. Всеки ден има печена риба, и пилешки пържоли, чак да ти дожалеят готвачите по скарите, които се пържат в жегата. Изключително разнообразие от сладкиши и плодове. Сигурно на вечер се нарязваха по 1 тон дини. Температурата беше между 30 и 38 градуса на въздуха и 22 на водата. Пет плувни басейна, които преливат един в друг са разположени пред хотела. Има още два в аква парка и един, в задната част на хотела, за хора търсещи спокойствие и уединение. Спа център, магазини, фризьорски салон, фитнес център на открито и фитнес център на закрито. Алкохола, включен в ол инклузива е местно производство. Бирата и бялото вино са добри, а напитките/водка, ром, коняк, ракия/ по-слаби като градус. Персонала е изключително вежлив, усмихнат и внимателен в общуването. За 7 дни не видяхме и не чухме нито един, който да си позволи да повиши тон или да бъде нацупен. Повечето от тх говорят английски, немски и  руски. На баджовете на всеки един със знаменце е отбелязано какъв език владее и ти помага по-лесно да се ориентираш с кого да общуваш, в зависимост от езика, който владееш. Плажа обаче е чакълест и е хубаво да имате аква обувки, за да не нараните краката си. Има изграден пирс и може да влизате във водата направо от него, ако нямате обувки. Въобще като се замисля единственото лошо нещо е че почвката продължава твърде кратко

# 731
  • Мнения: 52
От два дни почиваме в Сиде - Seaden quality resort & spa UALL 5☆
Хотелът е нов, отвори през юли 2021 г. Тук е страхотно, има всичко необходимо за една чудесна почивка. Храна на ниво, голям ресторант и 3 ала карта. Бяхме в италианския-вкусна храна и добре поднесена. В стаите гледка море в 90% от тях, всеки ден зареждат минибара - вино, кафе, чай, кола, фанта, спрайт, студен чай, сок натурален, сода, бира, вода, солети, бисквити. Няма аквапарк, деца до 10.99 г е по оферта. Има деца, занимават ги. Основно има немци, нивото на обслужване е високо. Освен мен и дъщеря ми, други българи няма. Персонала говори английски,  руски и немски. Плажа е пясък, подхода плавен и не става бързо дълбоко. По крайбрежната алея може да се стигне пеша до Антик-Сиде. Сега ще се насладя на шоу програмата. 😀

# 732
  • Мнения: 67
Здравейте, ако някой от вас е бил в някой от тези два курорта нека да сподели мнение.Имам чуденка кой от двата да избера и също така искам да попитам ако някой е запазвал резервация от booking.com да ми каже как седят нещата.Без кола сме и ще си взимаме допълнително автобусен билет, а хотела ще го резервираме от booking.

# 733
  • Мнения: 1 652
Здравейте, ако някой от вас е бил в някой от тези два курорта нека да сподели мнение.Имам чуденка кой от двата да избера и също така искам да попитам ако някой е запазвал резервация от booking.com да ми каже как седят нещата.Без кола сме и ще си взимаме допълнително автобусен билет, а хотела ще го резервираме от booking.
Като цяло Букинг е скъп за резервации за турски хотели по морските курорти, ако са AI.
Не става ясно кои са ви курортите.

# 734
  • Мнения: 67
Кушадасъ и Анталия

Общи условия

Активация на акаунт