Отношенията с партньора по време на бременност

  • 3 340
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 837
А той знае ли, че като напредне бремеността и още повече, като се роди бебето, ще трябва да поеме цялото домакинство поне за месец преди и месец след раждането, защото ти хем ще се възстановяваш, хем няма да може да спиш, и няма да имаш сили Thinking вземи от сега го подготвяй, че да не му дойде изненадващо.

# 16
  • Мнения: X
Може би аз не се изразих правилно, не е като нищо да не прави вкъщи, пуска прахосмукачка понякога, миялна, мие под, слага масата и отсервира. Просто повечето неща правя аз и то ежедневно. Не изпитвам удоволствие от нищо, защото съм активен и социален човек, а сега нямам много желание и енергия да излизам с хора.
Благодаря на всички изчели ме и на тези, които са ми дали полезни съвети. На хапливи и нападащи коментари няма на отговарям.
Аз съм открит човек и говоря за всичко с партньора си, но в случая не мога да преценя дали наистина има защо да се натъжавам или просто мисля егоистично, затова поисках странично мнение.
Помисли като се роди малкото човече какво ще е.

Дами, мъжът чисти и помага, но има и социален живот. А дамата няма желание за такъв и иска и той да няма. Бременността, ако не е проблемна, не е болест.

Точно това ме притеснява. Да не го разбере той по този начин, защото далеч не е така. Обичам партньора си и не желая да го лишавам от каквото и да е, най-малко да е нещастен заради мен. Просто някакси се чувствам изоставена, може би завиждам, че той може да си живее по старо му, а аз не. Не знам, за това писах тук. Да видя как изглежда отстрани.

# 17
  • Мнения: 46 600
Дами, мъжът чисти и помага...
Понякога. Ежедневните задачи са само за нея. При положение, че и двамата ходят на работа.

Не е нужно да се изолират. Но и нищо няма да му стане, ако адаптират социалния си живот към промените, които са настъпили и тепърва ще настъпват в живота им. Като приключи със задачите вкъщи, като отдели време да се видят и за общи занимания, като планира общи срещи с приятели, когато е удобно, чак тогава може да мисли за лични занимания. Ако са му останали сили и време. Но да игнорира отговорностите си и да ги поставя пред самостоятелни забавления за мен е точно егоистично.

# 18
  • Мнения: 771
Напълно права си. Не е редно единият човек да се лишава от социален живот и излизания, а другият да си живее живота все едно нищо не се е променило. Не е нормално в градския транспорт например да ти отстъпват място или на опашка за чакане чужди хора, защото си бременна, а твоят собствен мъж да те третира като слугиня. Въобще мисля, че той трябва да поеме по-тежката домакинска работа. Има моменти, повреме на бременността, когато искаме да сме активни, но възможностите ни не кореспондират с желанията.
За съжаление, на мъжете трябва да им се казва директно, защото не винаги се усещат. Говори с него. Ако е голям мъж и не му се чисти, а му се излиза да извади едни пари за домашна помощница.  Сега и без това ги харчи по кръчми.

# 19
  • Мнения: 6 837
Ако "социалния" му живот се свежда наистина до кръчми и запиване с аверите, докато жена му седи бременна у тях и готви и чисти... лошо, момиче, зле си се обзавела. Нямам кво друго да кажа.

# 20
  • у дома...
  • Мнения: 3 100
Добре де, ама дамата сама се ограничава със социалния живот. Трябва ли, ако аз не искам да излизам с никой, и той да стои у дома?

# 21
  • Мнения: 5 743
Две неща бих казала. Делегирай му повече отговорности, сега е моментът и бремеността е подходящ аргумент. Обясни му, че от една страна по- лесно се уморяваш и е демотивиращо (когато вършиш битовизмите сама) от друга имаш желание да се свърши по- бързо, каквото там трябва, за да имате лично време за двамата.
Другото е, че според мен е хубаво и ти да излизаш с него. Не е добре в дългосрочен план това самостоятелно излизане. Не казвам, че не може, но нали ме разбираш.
Вероятно на дискотеки и вечерни заведения няма да ти е ок, но вечерни разходки са идеални и полезни.
Отдалечите ли се сега ще изпуснеш положението. Просто поговорете. Сподели му, че се чувстваш несигурно и не съвсем комфортно в ситуацията, и че той би могъл да ти помогне да минете през този хубав етап за младото семейство леко и с любов.
А, и не изтъквай пред него какво си говорите с майка ти и с приятелки. Ще помисли, че те настройват.

# 22
  • Мнения: 46 600
Добре де, ама дамата сама се ограничава със социалния живот. Трябва ли, ако аз не искам да излизам с никой, и той да стои у дома?
Социалният живот тя си го ограничава по принуда. Когато една бременна е цял ден на работа, а след това чисти, готви, простира и т.н., малко вероятно е да ѝ останат сили за забавления.
Тя си прави сама разходките, а може да ги правят заедно. В почивен ден може да се съберат с общи приятели, примерно.
Поне аз така я разбрах - той си запълва свободното време с всичко друго, но не и с нея и не и с нещо, което трябва да се свърши.

# 23
  • Мнения: X
И двамата не консумираме алкохол и не ходим по кръчми. Излизаме и заедно, не мислете, че изобщо не излизаме заедно, това би било абсурдно. Просто ме наранява примерно това, аз половин ден да стоя и да чистя вкъщи, а той да отиде на фитнес. Ще питате защо не го изчакам, да изчистим заедно, ами защото после да можем да излезем да се разходим заедно.
Просто наистина предполагам проблемът е, че съм свикнала да правя почти всичко сама в домакинската работа и трябва да поговорим за това с него, защото както казвате, щом се появи бебето ще е още по-трудно.

# 24
  • Мнения: 46 600
Minzuharche013, просто говори с него. Комуникацията стои в основата на добрите отношения.

# 25
  • Мнения: 15 136
Наистина не разбирам на двама здрави възрастни какво толкова чистиш. Че ти, ако сега се впрягаш, бебето като почне да си мята храната из цялата кухня и да му пропуска пелената в средата на стаята, съвсем ще изкрейзиш. Успокой се малко, зарежи чистенето.
За мъжа ти - не е прав и не се държи коректно с теб, но за съжаление наистина така си си го дресирала. Не знам как за 5 месеца ще оправиш 6 години.

# 26
  • Мнения: 8 937
Не е хубаво мъж да пренебрегва бременна жена, но от написаното разбирам, че той ходи на фитнес. Трябва ли да спре да спортува, защото Авторката не може? Ако се наложи да спазва режим или да приема добавки/лекарства и той ли ще трябва?

# 27
  • Мнения: 5 339
За съжаление бременността се пада на жената, а за мъжа на този етап все още няма промени. Може би е добре да си изясниш дали искаш да сте заедно в свободното ви време и съответно частта със задълженията да я споделяте също или ти да вършиш домакинската работа във времето, в което той например е на фитнес (което казваш, че не ти допада).
Не е задължително след раждането да си чак толкова ангажирана с детето, че да нямаш време да изчистиш или да сготвиш. И с двете ни деца и съм чистила, и съм готвила само аз. Особено второто ни дете в началото само ядеше и спеше. Но това не означава, че баща му е ходил насам натам или пък не се е съобразявал с нас. Ние по принцип когато излизаме, излизаме заедно. С деца, без деца, рядко се случва някой да излиза със собствена компания. Просто след раждането си оформихме общ приятелски кръг и сме все семейства с деца в сходна възраст.
Седнете, подоворете, обясни как се чувстваш. Ако не те разбере правилно, няма да е добър знак за бъдещия ви семеен живот.

# 28
  • Мнения: 2 579
Ами...да не те плаша, но след раждането на детето съвсем няма да ти остава почти никакво лично време. Така че, радвай се сега на разходките и на книжките ( и на мъжа, когото си си избрала), защото после И за това няма да имаш време. Пак ще ходиш по разходки, но за да търчиш след малкото човече. А книжките ще можеш да четеш, само докато то спи, освен ако и ти не си заспала от умора.
На мъжа си му кажи в прав текст, че имаш нужда от помощ и че е срамота да остави бременна жена да върши цялата домакинска работа, докато той си ходи на тренировки и по мачове. Ако не му идва отвътре да шета, да отдели средства за домакинска помощница.
И да  - животът с детето се променя коренно. Не е същото като да мислиш само за себе си.

# 29
  • Мнения: 46 600
Не е хубаво мъж да пренебрегва бременна жена, но от написаното разбирам, че той ходи на фитнес. Трябва ли да спре да спортува, защото Авторката не може?
Проблемът не е какво прави, а какво не прави.
Ако е свършил всичко, каквото има и дома, разходили са се заедно или са прекарали време, правейки нещо друго, после, ако има още свободно време, ще иде на фитнес.
Ако не разполага с такова, ще си променят двигателната активност в посока, която позволява ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт