Столче за кола 3 в 1, кое?

  • 2 674
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 292
И аz го имам тоzи проблем  newsm78

Бебо стана ве4е 10 кг и поиz4етох и погледнах доста не6та по темата, накрая ре6их 6те лежи в старото макси коzи което е група 0 плиус до 13 кг ,после 6те му купя седалка като zа 15 кг,тя се слага само под дупето и отгоре се прихва6та с колана като въzрастен. ВСИ4КИ седалки комбинирани и пр са рисковани ако слоzа бебо да седи в посока на движението. Така си спи сладко в макси коzито ни6то 4е малко му стар4ат кра4етата поне сам спокойна 4е е обеzопасен ако недай си боже не6то стане.

Дано съм права с моите иz4исления zа кг и седалки Laughing

# 16
  • Мнения: 201
здравеите моми4ета, аз сте си купувам стол на марцата Concord, които е от 0 месеца до 18 кг.
е тжа е един от моделите и от цветовете
http://www.mundobaby.com/mbb/prod/ultimax_coold_-white_05_g.jpg
е тва е страницата
http://www.concord.de/
и после само сте смениа от 18 до 36.
поздрави

# 17
  • Мнения: 545
дъщеря ми е на 4 години и столчето до 18кг и е поомаляло и започнахме да гледаме за следващия размер до 36кг. Оказа, че те нямат положение за спане. Затова почнахме да търсим комбинирано, но във всички магазини, които проверихме бяха единодушни,че комбинираните столчета не покриват изискванията за сигурност. Затова ние още си ползваме старото докато съвсем ни стане малко.   

И на мен в магазините ми казваха това, когато обикаляхме за столчета и си мислех за 3 в 1...
После ходи разбери дали не си е чист маркетинг, но предпочитам да не предприемам риск...
Това е нашият избор:

Concord Ultimax   Peace

# 18
  • Мнения: 7 091
Наскоро обсъждахме точно тази тема ( аз смених и двете столчета на децата си) и моето мнение по въпроса е, че прекалено комбинираните столчета ( от детска градина до колеж Laughing) са нож с две остриета.  Моето столче за малката е convertible, но само до 40 lbs.
Аз лично избрах столчетата по показателите, които имаха на тестовете за сигурност- цена, удобство, цвят, това са неща, които са тотално без значение за мен. Живота и здравето на децата ми е прекалено ценен, за да спестявам от такива неща. Четох Consumer Report-ите, четох много review-та в нета за различни столчета( включително от родители, които са били в катастрофа с такива) и на базата на това взех решение какви столчета да купим.
При вас стандартите са различни, но предполагам държавните стандарти и резутлатите от тестовете са достъпни за всички, така че на твое място бих се поинтересувала много сериозно.  Peace

Ето и темата , в която говорихме за това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154798.0

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 19:28 от Tandoori

# 19
  • Мнения: 7 091
И на мен в магазините ми казваха това, когато обикаляхме за столчета и си мислех за 3 в 1...
После ходи разбери дали не си е чист маркетинг, но предпочитам да не предприемам риск...
Това е нашият избор:

Абсолютно необективни са в магазините ( по мой личен опит), както и идея си нямат как се е представило столчето на едни или други тестове. Моя съвет е да се отиде в магазина СЛЕД като вече сте проучили кое столче какво е. Не очаквайте адекватна помощ от продаващите столчета.  Peace

Друго нещо, което пропуснах да кажа е, че възглавнички за глава ( най-различни видове) се продават отделно и това пък съвсем не е причина да се или да не се купи столче.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт