Съществува ли "криза на 40-те " при мъжете?

  • 4 425
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 239
Тогава не съм те разбрал. Много мъже крият в себе си някакъв голям проблем и се държат по този начин. Хубаво е да бъдеш с него докато го изживее този период. Бъди с него, все пак сте в един отбор.

# 16
  • Мнения: 1 568
Точно в този момент обаче,мъжете се затварят или бягат и въобще не искат да сме отбор!! Това му е страшното на тази криза,искаш да му помогнеш,а той те гони или игнорира!!!

# 17
Точно в този момент обаче,мъжете се затварят или бягат и въобще не искат да сме отбор!! Това му е страшното на тази криза,искаш да му помогнеш,а той те гони или игнорира!!!
Как да го накарам да споделя и да разбера, че искам да го разбера и евентуално да му помогна!? Rolling Eyes
 ...Или просто трябва да стискам зъби и да чакам да отмине отсамосебе си newsm78 #Crazy

# 18
  • Мнения: 1 568
Има една страхотна книга:Мъжете са от Марс,жените от Венера!
Там е описано как да се действа в такива периоди!
Мълчаливо по-принцип,без да се дават съвети,това убивало мъжете и без да им даваш решения на проблеми,защото това било по-тяхната част и ако жената давала решения,те се чувствали ненужни и бягали!
Сравняват състоянието като един ластик! На единият край е мажът,а на другият жената,мъжът започва да опъва,когато има проблем,жената обаче не трябва да го следва,защото ластикът остава хлабав! А когато тя си седи в нейният край,а той бяга и опъва в един момент фазата сама приключва,ластикът е опънат до краен предел и той изпитва непреодолимо желание да се отпусне и със всичка сила се връща при нея!Ти просто си бъди ти!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Как да го накарам да споделя и да разбера, че искам да го разбера и евентуално да му помогна!? Rolling Eyes
 ...Или просто трябва да стискам зъби и да чакам да отмине отсамосебе си newsm78 #Crazy

Не си ли познаваш човека?
Моят например, като изпадне в подобно настроение, не го закачам - оставям го на спокойствие и когато е готов - идва и сам си казва всичко. Ако го притисна става по-зле...
Дай му да разбере с някакъв жест или направо му кажи, че те е грижа състоянието му и му дай време. Ако това обаче продължава прекалено дълго, бъди по-настоятелна за разговор - може причината да е по-сериозна.

# 20
  • Мнения: 1 212
Това е част от глобалната мъжка конспирация за заблуда на жените. Показвайки, че не му е добре, мъжът задейства инстинктите на жената да го търпи и да му слугува още повече. През това време напълно нормалният и правещ се на ударен мъж започва да ходи по пичета многократно по-често защото знае, че капанът е проработил. Говорим за вековна измама, за първия номер в книгата.



Ех знаех си , че и тази вечер не ми е загубена напразно , четейки тук във форума.... Joy hahaha Joy hahaha
Винаги можеш да научиш нещо ново!
Може да ти е странно , но съм напълно съгласна с горецитираното съждение...... Peace

Иначе по темата, ако има нещо такова за кризата на 40 те, то аз съвсем скоро би следвало да я усетя и у дома..../ с оглед възрастта на половинкта/ ......
Мисля , че трябва да продължиш усилията си да действате като един отбор, дори временно да го възприемаш само като "главна резерва"...а ти да опъваш каиша за всичко......
Мисли за момента , в който теб ще те тресне критическата / а тя при жените е много по тежка отколкото при мъжете/ и как ще реагира той...дали ще прояви разбиране и търпимост.../! Peace
Успех !

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 00:00 от Magesta

# 21
  • Мнения: 239
Има една страхотна книга:Мъжете са от Марс,жените от Венера!
Там е описано как да се действа в такива периоди!
Мълчаливо по-принцип,без да се дават съвети,това убивало мъжете и без да им даваш решения на проблеми,защото това било по-тяхната част и ако жената давала решения,те се чувствали ненужни и бягали!
Сравняват състоянието като един ластик! На единият край е мажът,а на другият жената,мъжът започва да опъва,когато има проблем,жената обаче не трябва да го следва,защото ластикът остава хлабав! А когато тя си седи в нейният край,а той бяга и опъва в един момент фазата сама приключва,ластикът е опънат до краен предел и той изпитва непреодолимо желание да се отпусне и със всичка сила се връща при нея!Ти просто си бъди ти!!!

Аз тази книга съм я чел преди двете планети да имат имена все пак.

Хубаво са го обяснили, особено за американци. Те авторите са двойка - мъж и жена. Не знам дали се сещаш. Книгата много елегантно показва, че жените са добри по душа същества, на които трябва да им се помага чрез мълчание и усмивки след което могат да бъдат и полезни. Подозирам, че авторът де факто е мъжът, а жена му е включена като ко-авторка за да не изпадне в депресия, че не се е реализирала професионално. Американски джентълмен все пак.

# 22
  • Мнения: 1 568
Подозирам,че пишеш тук с усмивка на уста,в смисъл голям си шегаджия!Което  не е лошо!

# 23
  • Мнения: 215
Те цял живот са в криза  Joy

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Липсват му на мъж ти мнооооооого и качествени и отговорни задължения. Та затова има време да се самовглъбява.

# 25
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Моите наблюдения върху 40 год.мъже ме навеждат на мисълта че тази възраст е като граница между относителната младост и вече началото на старостта.Всички се плашат от остаряването просто на някои им личи повече.Едни губят желание за каквато и да е активност,а други обратното проявяват нова такава и то обикновено в посока много по-млади от тях жени.Може би това ги кара да се чувстват все още вървежни.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ние с моят мъж се взехме почти на прага на тази възраст, беше на 38, сега е на 41. Онази вечер водихме разговор на тази тема. Той се промени много за тези три години и повече за добро. Преди беше егоист, ама абсолютен, смяташе, че светът и респективно всички хора трябва да се съобразяват единствено с него. Извън служебните ангажименти, животът му се състоеше във вечери по ресторанти, носене и прибиране на дрехи от химическото чистене и тук-таме някое другарче за секс Mr. Green, но за предпочитане да не предявява претенции за каквото и да било друго. Сега е пръв домошар, толкова трудно го убеждавам да излезем някъде - най-хубаво си му било у дома. Менютата по заведенията ги знаел наизуст и заради едната вечеря нямало да излиза, като вкъщи всичко било много по-вкусно; находил се бил, ама аз започнах да излизам покрай него и все още ми се излиза сред хора; рядко изпада в анализи на възрастта си, но усещам, че го е страх, че остарява; особено, когато той съвършеният попита с какво ме е заслужил  Rolling Eyes Скоро се усети и че е порастнал достатъчно да стане баща #Crazy Абе, изобщо да, смятам, че изживява криза на възрастта в момента, която обаче не засяга работата му. Той е човек, който мисли за работа 24/7 и това понякога ме побърква, но като го видя замислен, не го закачам, докато сам не сподели.

# 27
  • Мнения: 2 700
Моите наблюдения върху 40 год.мъже ме навеждат на мисълта че тази възраст е като граница между относителната младост и вече началото на старостта.Всички се плашат от остаряването просто на някои им личи повече.

Подкрепям Peace
Има и нещо друго. На тази възраст настъпват и първите физически промени в организма на мъжете. Не случайно рискови се водят около 40-45 и следващата рискова възраст за мъжете е 60-65.

# 28
  • на кого му пука
  • Мнения: 923

При вас няма криза а израстване от потенциален самотник в партньор.

# 29
  • Мнения: 3 268
Мъжът ми е на 41 г. и тепърва ще разбера Rolling EyesИмаше една криза на 35,преодоляхме я.Не искам паааак!

Общи условия

Активация на акаунт