Операция на щитовидна жлеза - 19

  • 37 275
  • 778
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 293
Значи може би сте постъпили добре. А къде се оперирахте? Кой Ви беше хирурга? Бързо възстановяване пожелавам и в епикризата да видите хубави новини!

# 766
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Чак пък сърдити! Длъжни са да опишат всичко в епикризата, разбира се. И не се тревожете, и аз бях със спазми заради анемия, а в деня на операцията беше много тегаво след като излязох от упойка, с почти същите симптоми като вас.

# 767
  • Мнения: 301
Значи може би сте постъпили добре. А къде се оперирахте? Кой Ви беше хирурга? Бързо възстановяване пожелавам и в епикризата да видите хубави новини!

Във болница Каспела при професор Росен Димов. Какво да кажа,добре си вършат работата,но не липсват схеми както навсякъде. За жалост винаги трябва да си нащрек и да проверяваш диагнозите си.


mari6a Благодаря че ме успокои! Как може аз само от четене и търсене на информация да стигна до това заключение,а докторите учили по 10 години да ми говорят че нищо ми няма! Много алчни са станали,заради тези пътеки,нищо друго не виждат и не ги интересува! Господ да помага!

# 768
  • Мнения: 710
Вече имам насрочена операция през март. Свиквам с идеята и всеки ден все повече се убеждавам, че това е добро решение за мен, понеже то няма и друго. Най-близкият ми човек обаче е изпаднал в дълбока паника, а не успявам да го успокоя, че от това не се умира. Щеше ми се вече всичко да е минало и да си продължавам живота. Крайната цел е да съм здрава, за да имаме бебче в близко бъдеще.

# 769
  • Мнения: 2 889
. И честно казано имам съмнение относно диагнозата.
Станалото вече е станало, какво има да се съмняваш? Сега продължаваш напред. С половин жлеза си, ще си следиш хормоните и при нужда ще пиеш хапчета.
Ех, и аз колко ги молих да ми оставят поне едно парченце от жлезата, ама не, не се съгласиха.

# 770
  • Мнения: 301
. И честно казано имам съмнение относно диагнозата.
Станалото вече е станало, какво има да се съмняваш? Сега продължаваш напред. С половин жлеза си, ще си следиш хормоните и при нужда ще пиеш хапчета.
Ех, и аз колко ги молих да ми оставят поне едно парченце от жлезата, ама не, не се съгласиха.

Нямам представа дали решението ми е правилно. Само времето ще покаже. Напълно осъзнавам,че може да се наложи да махна и другата половина,но съм готова да поема този риск.

# 771
  • Мнения: 120
Силве,
нищо не се знае, миличка. 🤗

Възможно е резултатът от хистологията да не потвърди биопсията и дори да се окаже, че е можело и да не се оперираш.
Ако всичко е "спокойно" и няма "лоши" неща. 🍀
А дори и да се потвърди - няма да мислиш: "Ще се случва ли нещо и в другия лоб след време?"
Това само ще ти разтревожи психиката допълнително и излишно.
Пък и си е "Божа работа"...
Д-р Димов е щял да прецени на място какво да прави - ако се беше съмнявал.
И нямаше да се съобрази с твоето изрично желание.

Досега, от коментарите на момичетата тук, във форума, само д-р Видинов се е наемал да оставя половината жлеза, дори и да се е съмнявал, че възелчето в другия лоб не е "добро".
Но не са споделяли да им се е сърдил за това...
Напротив - бил е толерантен и човечен. 🙂

Каквото и да се окаже - ти ще знаеш, че за себе си поне, си взела правилното решение и си следвала интуицията си.
🌺🍀🌈

# 772
  • Мнения: 3
Здравейте!
През април 2022г., тогава бременна в 6-ти месец, посетих ендокринолог пофилактично, който откри два възела в десен лоб с р-ри около 4мм., долепени.  Тогава ми каза да се върна отново след около година и половина, за да ги проследим. И така до вчера, когато с ужас за мен се оказа, че са пораснали и вече са към 7мм, като единия го е описал с микрокалцификати. Препоръча биопсия при доц. Шинков. Днес звънях и ми казаха, че има час чак за май, попитах за платено, тогава можело и другата седмица. Та платено ще ходя, не мога да чакам чак до май, особено след като от снощи чета, че тия микрокалцификати показват точно това, от което най-много ме е страх. Не знам с какъв въпрос се включвам, просто май имах нужда да го напиша. В момента съм ужасна паника и не знам какво да мисля. Вече съм си написала присъдата.

Здравейте, как записвате час за преглед при доц.Шинков, благодаря Ви предварително

# 773
  • Мнения: 404
Zori Dr,
За биопсия на този тел. номер 02 895 6083. Ако е за преглед в частния кабинет, следете супердок. Освобождават се часове от днес за утре постоянно.

# 774
  • Мнения: 293
Вече имам насрочена операция през март. Свиквам с идеята и всеки ден все повече се убеждавам, че това е добро решение за мен, понеже то няма и друго. Най-близкият ми човек обаче е изпаднал в дълбока паника, а не успявам да го успокоя, че от това не се умира. Щеше ми се вече всичко да е минало и да си продължавам живота. Крайната цел е да съм здрава, за да имаме бебче в близко бъдеще.

Хей, всичко ще мине и замине! И аз се боря за бебче, и знам, че ще успеем и аз и ти Simple Smile Горе главата, ще видиш, че ако до сега ти е било напрегнато и много притеснено, то след операцията ще ти олекне. Ако нямаш добър ендокринолог под ръка сега му е времето да потърсиш, да си готова за след операцията, да те следи, защото за една бременност ще трябва доста наместване на хормона, пък и за ехограф, за да си спокойна. Най-близкия ти човек да влезе тук и да види, че има мноооого момичета писали преди години и още пишат, страшно е ако не се вземат мерки и се неглежира проблема Simple Smile

# 775
  • Варна
  • Мнения: 900
Само да ви вдъхна кураж - половин година след махането на цялата жлеза забременях, родих, кърмя 1,5 г вече - не пречи точно това на 100%. Иначе аз не съжалявам, че я махнах цялата, щеше да ме тормози повече вероятно

# 776
  • Мнения: 3 124
И аз имам детенце на 4г
Кърмих и имах чудесна бр-ст, така че смело напред, мечтата те чака, трудно е да преминеш през операция...страх ..., но си струва

(Без жлеза, на лтироксин всяка сутрин, след Базед съм)

Успех!

# 777
  • Мнения: 120
Момичета,
аз мисля, че Anikka и Anelia20 влизат все по-рядко тук и май няма кой да ни качи нова темичка.
А страниците станаха вече 52.

Разбирам ги, момичетата, продължили са напред и вече не им се занимава. 🍀

Аз вчера се порових в настройките и се опитах да направя нова, но се уплаших да не объркам нещо и се отказах. 😇

Ако някоя от вас има възможност и желание - може да се опита да качи новата, 20 тема, за да продължим напред. 🤗
Малко е тъжничка тази тема - но такива са нещата от живота.
🌺💚😘

# 778
  • Мнения: 349
Заповядайте в новата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1628320

Общи условия

Активация на акаунт