Темата на Нова

  • 1 992
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
ZinaSt Понякога секциото е много по-доброто решение - когато има риск за бебето, когато е седалищно, тесен таз или други някакви причини, макари и по-незначителни, но които крият макар и минимален риск за бебето при нормално раждане.
  Никой тук не спори "за" или "против" секциото.Говорим за това, че като мотив да се избере секцио много майки изтъкват като причина, че то е по-нетравмиращо, по-нерисково и по-безопасно за бебето.Лекарите казаха, че е точно обратното и че това е абсолютна заблуда.
   Разбира се, че всеки сам решава.Има жени, които страшно се страхуват от нормалното раждане, има такива, които се страхуват от секциото /например аз/.Моето лично мнение е, че лекарят трябва да прецени.На мен например гинекологът, при който раждах ми каза "Бебето се е обърнало още в 7 месец, а ти си добре сложена и ще родиш много лесно по нормален начин".Оказа се прав.Родих нормално, без нито един шев и без никакви травми.Имам приятелка, която роди седмица след мен секцио и получи много тежки усложнения, три месеца не й се затвори раната /тя направо ненавижда Шейново/, а на друга - бебето й беше с тежка асфикция и лекарите й казали, че тя се дължи именно на секциото.Аз за това страшно се страхувах.
  Истината обаче е ,че не бива да се влияем от подобни истории, а да запитаме лекарите, на които имаме доверие как е най-добре за всяка индивидуално да роди, последното решение, разбира се е на майката.Това обаче го има само в България.В други страни се ражда нормално и това е - никой не те пита искаш ли или не.

# 16
  • Мнения: 5 140
Това е много тъпо според мен да си правят секцио в 7-ми месец, ама да питам аз какви са тези доктори дето им правят въпросното секцио? Crossing Arms

Много се радвам за малката Анджела и ще стискам палци да се оправи и да се пребори.
Каква малка душичка е....докато гледах се разревах, стана ми много мъчно за нея.
Желая й много късмет. Hug  bouquet

# 17
  • Мнения: 6 164
Ами да, и двете неща са ми известни отдавна. Самата Бритни Спиърс ако не се лъжа роди по-рано, за да не си развали фигурата и да не си разтегли корема. Редовна практика при звездите.

# 18
  • Мнения: 1 183
ZinaSt Понякога секциото е много по-доброто решение - когато има риск за бебето, когато е седалищно, тесен таз или други някакви причини, макари и по-незначителни, но които крият макар и минимален риск за бебето при нормално раждане.
  Никой тук не спори "за" или "против" секциото.Говорим за това, че като мотив да се избере секцио много майки изтъкват като причина, че то е по-нетравмиращо, по-нерисково и по-безопасно за бебето.Лекарите казаха, че е точно обратното и че това е абсолютна заблуда.
   Разбира се, че всеки сам решава.Има жени, които страшно се страхуват от нормалното раждане, има такива, които се страхуват от секциото /например аз/.Моето лично мнение е, че лекарят трябва да прецени.На мен например гинекологът, при който раждах ми каза "Бебето се е обърнало още в 7 месец, а ти си добре сложена и ще родиш много лесно по нормален начин".Оказа се прав.Родих нормално, без нито един шев и без никакви травми.Имам приятелка, която роди седмица след мен секцио и получи много тежки усложнения, три месеца не й се затвори раната /тя направо ненавижда Шейново/, а на друга - бебето й беше с тежка асфикция и лекарите й казали, че тя се дължи именно на секциото.Аз за това страшно се страхувах.
  Истината обаче е ,че не бива да се влияем от подобни истории, а да запитаме лекарите, на които имаме доверие как е най-добре за всяка индивидуално да роди, последното решение, разбира се е на майката.Това обаче го има само в България.В други страни се ражда нормално и това е - никой не те пита искаш ли или не.
Peace Точно така,съгласна съм с теб напълно  Hug,има го само в България,тука никой не те пита как искаш да раждаш,до последно си раждаш нормално и ако случайно се наложи спешно тогава  Peace

# 19
  • Bapнa
  • Мнения: 762
те формата трябва да са си я развалили доста преди 7-я месец тези луди майки  #Crazy а по въпроса за секциото - някои какво да направим, като сме прясно оперирани и ни казват, че друг безопасен начин няма ??  newsm78 мен специално много ме е страх да родя по нормален начин, за да не станат някакви усложнения от напъните ...  Cry

# 20
  • Мнения: 683
ZinaSt Понякога секциото е много по-доброто решение - когато има риск за бебето, когато е седалищно, тесен таз или други някакви причини, макари и по-незначителни, но които крият макар и минимален риск за бебето при нормално раждане.
  Никой тук не спори "за" или "против" секциото.Говорим за това, че като мотив да се избере секцио много майки изтъкват като причина, че то е по-нетравмиращо, по-нерисково и по-безопасно за бебето.Лекарите казаха, че е точно обратното и че това е абсолютна заблуда.
   Разбира се, че всеки сам решава.Има жени, които страшно се страхуват от нормалното раждане, има такива, които се страхуват от секциото /например аз/.Моето лично мнение е, че лекарят трябва да прецени.На мен например гинекологът, при който раждах ми каза "Бебето се е обърнало още в 7 месец, а ти си добре сложена и ще родиш много лесно по нормален начин".Оказа се прав.Родих нормално, без нито един шев и без никакви травми.Имам приятелка, която роди седмица след мен секцио и получи много тежки усложнения, три месеца не й се затвори раната /тя направо ненавижда Шейново/, а на друга - бебето й беше с тежка асфикция и лекарите й казали, че тя се дължи именно на секциото.Аз за това страшно се страхувах.
  Истината обаче е ,че не бива да се влияем от подобни истории, а да запитаме лекарите, на които имаме доверие как е най-добре за всяка индивидуално да роди, последното решение, разбира се е на майката.Това обаче го има само в България.В други страни се ражда нормално и това е - никой не те пита искаш ли или не.
Абсолютно съм съгласна с това  Peace

# 21
  • Мнения: 4 195
Клюката е, че Ирен Онтева е родила в 7 месец по желание - именно заради фигурата си. Не знам дали е вярно, но покрай тази клюка чух за желано по-ранно раждане и .............това са определено болни хора, не по-добри от тези,които си зарязват децата - поне според мен ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт