Съвети за Никулден - кой, какво и как ще сготви за празника?

  • 10 434
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 904
ухааа, добра рибка!
Ние току-що напълнихме нашия шаран с лук, домати, орехи, дафинов лист, магданоз, целина. Покрихме с лимони, завихме във фолио и пекохме.

# 61
  • Мнения: 382
Аз смятам да сложа на трапезата:
Шаран в тесто
Пържен калкан
Торта "Киевска"
Сладки "Кошерчета"
Пита

За салатите се двоумя още,  едната ще е "Тифани", защото ще имаме гости, които я обожават и са си дали поръчката за нея. Но другите- не знам още.

Джемма,дай рецептата з атази салата 'Тифани' и тортата Heart EyesЗвучат доста апетитно. Grinning

# 62
  • Мнения: 382
Момичета,стархотни сте.Дали сте супер рецепти и идеи,а аз нямах възможност да влизам във форума последните дни и мислех,че темата съвсем е изчезнала Mr. Green

Ето рецептата за миналогодишният  ми шаран.Само плънката доста я бях обогатила GrinningСписък на необходимите продукти:

за тестото:
3 ч. ч. брашно
1 ч. ч. вода
2-3 щипки сол

1 шаран (около 1 кг)
2 глави лук
1 морков
1 стрък целина
1 ч. ч. орехи
3 с. л. олио
морска сол
сол  


Начин на приготвяне:


 1. Лукът, морковът и целината се нарязват наситно и се запържват. Разреждат се с малко вода и се задушават 4-5 минути.
 
 
 2. Към омекналите зеленчуци се прибавят орехите и 2-3 щипки сол, разбърква се.
 
 
 3. Шаранът се почиства от люспите и вътрешностите, пълни се с плънката и се зашива. Омесва се лепкаво тесто. Разточва се на не много тънка кора и се поръсва с 2-3 щипки морска сол. Шаранът се увива в тестената кора.
 
 
 4. Поставя се в намазана с олио тава и се пече 50-60 минути в средно загрята фурна при температура 160-170 градуса
 
 http://www.bonapeti.tv/images/r/2001/12/1707_0.jpg
- в готов вид изглежда така.
 Само в плънката добавих гъби,стафиди и малко ориз и маслинки

Сега май пак ще сме та това,ако не ми дойде муза за друго.

За десерт мисля да направя шоколадово руло със заквасена сметана Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 1 065
Аз не го чувствам много като голям празник,защото и двамата със съпруга ми през деня сме на работа и ще се приберем вечерта ,но рибата вече сме я купили.Иначе салати ,предястия и десерти може и да нямаме,но БИРИЧКА задължително ще има.

Общи условия

Активация на акаунт