Проблемно спане през нощта

  • 963
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте, детето ми е на 1г. и 7м. и още от много малко бебче не можеше да заспи без да държи пръста на ръката ми и все още е така. Дори през ноща се буди от 2 до 10 пъти за да ми търси пръста и вече става нетърпимо и супер изнервящо за мен. Случвало се е да стоя до леглото по 2 часа, защото като си дръпна пръста изпада в истерия. Опитвала съм да заменя пръста с други предмети/играчки, но без успех... Наистина не знам как да премахна този навик и се чувствам безсилна вече от недоспиване и нерви. Повечето пъти се буди по 5 6 чъти и накрая я взимам при мен да спи, защото не издържам вече. Не искам да я свиквам да спи с мен и не знам как да постъпя с нея и ако сте имали подобен период моля споделете как се справихте с проблема, защото не издържам вече на умората нито психически, нито физически...

# 1
  • Мнения: 1 038
Милата недоспала  мама. Спомням себе си преди 30 години. Подобна ситуация. Преместихме кошарката до нашата спалня. Моето момченце заспиваше по същия начин или ме държеше за косата. Като че ли като долепихме леглата се успокои и с времето го израстна за около година. Не сме махали решетката на детското легълце. Сега е голям мъж.  Радвайте се на вашето си време заедно. Толкова бързо порастват децата!

# 2
  • Мнения: 594
И моето момиченце е така. На годинка и 2 месеца е. Не заспива без да ме е хванала за ръка. За да може да се наспим и аз и тя, отдавна спи при нас на леглото за ужас на много хора. Но с мъжа ми сме си говорили и тя не пречи и на двама ни и сме съгласни все още да е така. За мен това е период и щом детето ми има нужда от мен за сега ще сме така.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 726
Това не е навик, а период. Моята дъщеря също минаваше през такъв период. Нямам определен съвет просто Ви трябва малко повече търпение. Явно детето има нужда от вас.

# 4
  • Мнения: 6 557
Вземаш детето при вас на спалнята и проблемът е решен. Ти си спиш, то ти държи пръста и всички са доволни. Спокойно няма да спи при вас до първи клас. Около 4-5-годишна възраст съзряват за идеята за собствена стая.
Пп. Моят син също спи между нас на спалнята. Почти на три е. Не виждам проблем в съвместно спане. Важното е всички да са наспани.

Общи условия

Активация на акаунт