Отново за детските колички - моля за съвет

  • 1 808
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 483
Здравей!
Сега, след като сина ни е почти на година, и имам поглед в/у нещата-определено не бих си купила комбинирана количка! Мн са тежки-моята е Mag England-перфектна е за бебето, широка, добре вози, голям кош за покупки, но и мнооого тежка за мен и със зор влиза в багажник на кола.
Лятото купихме триколка, латна на Chipolino-перфектна!-супер лека, карам я с една ръка, бебо си спи в нея =има напълно легнало положение/. В момента още сме с нея, въпреки студа-купила съм чувал със силиконова вата /мн по удобно от всякакви пелени които ти падат по гумите, и завиваш нон стоп бебето../
Отноно килограмите на количката-бебето не стои на 3-4кг...то дебелее, багажа който требе да носиш се увеличава..а ако имаш и стълби до вкъщи../аз съм на 2-и ет.т.е. в едната ръка държа бебо с другата дърпам количката/.
Другия момент са гумите, ако ще я караш по асфалт-малките колелета ще са ОК, но едва ли..колкото са по-големи гумите /а ако са пък от тези които се помпят още по-добре/ по-добре, не друса толкова бебето и е по-лесна за каране по дупки, бордюри и пр.
Обезателно предните колела требе да са маневрени, в противен случай при всяко завиване ще трябва да вдигаш количката на задни гуми за да завиеш..
По-удобно е да се върти дръжката, а не коша. Представи си- сменяш посоката на движение и пече в очите на бебо /чадъра не винаги върши работа/ та не става да спреш, да вадиш бебе, да обръщаш кош...
Относно дамаската-супер е да е светла, но обърни внимание дали се сваля-мн бързо се замърсява/сенника/, особено като прояде бебо оранжевите пюрета - и останалата част, седалка страници:mrgreen:
Дано съм ти била полезна Grinning
Всичко добро!

# 16
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Някой знае ли точната цена на Play S4  и  S6 ?
Виждала съм Т5 и това ми беше фаворита за количка - невероятни са количките на Плей! Аз все още избирам и ако ме устройва цената бих си купила някоя от тези!
И аз искам да знам каква е цената на тази количка.От сега да почвам да събирам пари за второто дете. Joy

# 17
  • Мнения: 4 428
Някой знае ли точната цена на Play S4  и  S6 ?
Виждала съм Т5 и това ми беше фаворита за количка - невероятни са количките на Плей! Аз все още избирам и ако ме устройва цената бих си купила някоя от тези!
И аз искам да знам каква е цената на тази количка.От сега да почвам да събирам пари за второто дете. Joy

Преди около месец-два питах в Малечко /вносителите/ колко струва S4 и казаха, че е о/о 1000лв със столче за кола, което може да се ползва за кош в началото /има няколко степени на облегалката/. Излизат малко по-евтино от Куини примерно.

# 18
  • Мнения: 188
да се включа набързо по темата

и аз се бях загледала в Play S4  обаче когато помолих да ми я сгънат и продавачката свали всичко /беше в летен вариант/ и чак тогава я сгъна се хванах за главата, попитах я всеки ли път трябва да я разглобявам до основи и тя "да"  Shocked
може да е била некомпетентна знам ли ....
както и да е

важното е при избора на количка да се съобразиш с начина си на живот и средата около теб
ако караш кола и ще пътуваш често ти трябва количка която не тежи много лесно се сгъва и столчето за кола се монтира на количката, ако ще се разхождаш предимно из квартала и нямате една здрава улица /като при нас/ ти трябва вседеход - големи помпащи се гуми, ако е равно и гладко -друга, ако ползваш асансьор - трябва да влиза в него, ако ще я носиш по стълбите - да е ЛЕКА.

аз ползвах зимен кош и не съжалявам, мисля, че на моето дете му бе по-удобно в него. отначало мислех да не купувам, но си взех Chicco S3  http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1568278
и си доиде комплект с него, оказа се че за първите 3-4 месеца е най-удобно за бебето да в него.

МНОГО е важно да е маневрена, да може да я управляваш с една рака, мен това ми спаси детето от сгазване

сега си взех и Zapp, защото карам кола и обикалям София и ми трябваше нещо леко и компактно
и така се докарах с 2 колички една за разбития ни квартал и за по-дълги разходки и друга за колата.
ако живеех на по нормално място бих си взела тази http://www.play.es/new/server/static/media/catalogo_paseo_ficha_foto_78.jpg
http://www.play.es/new/server/static/media/catalogo_paseo_ficha_foto_75.jpg
PLAY Dawntown
Успех в избора



# 19
  • Мнения: 4 422
Аз мога да сравня ЧИКО и Куини Бъзз.Имам ЧИКО 6 WD TECH с 6 гуми ,предните са двойни въртящи могат да се застопоряват, големи са,задните са единични още по -големи.Комбинирана е има напълно легнало положение,огромен сенник и е голяма и комфортна за бебето.Вози много меко заради големите гуми.Има и приставка Клик-клак за закрепяне на бебешко кошче-седалка за кола,което е много удобно ,защото като пътуваш и бебето спи в кошчето,като спреш с едно движение слагаш кошчето в/у количката и не закачаш бебето  Grinning то си спи...Единствения недостатък за мен е ,че като се сгъне трудно се събира в по-малък багажник като моя..По-късно взех Куини Бъзз базовия комплект понеже вече бяхме големи за кош Дрийми..ЕЕЕЕЕ страшно е лека.Направо супер лека и удобна за мен. Бебка си спи непробудно по 3-4 часа в нея.Компактна е като се сгъне и я събирам даже и в моя багажник..Много я харесвам...
Сега съм си харесала  STOKKE XPLORY  http://www.stokke.com/xplory/en/camp_forunderstanding.asp
 много ще се радвам ако я намеря отнякъде преди да сме станали големи за количка вече,че тая тук не се продава.

# 20
  • Мнения: 795

и аз се бях загледала в Play S4  обаче когато помолих да ми я сгънат и продавачката свали всичко /беше в летен вариант/ и чак тогава я сгъна се хванах за главата, попитах я всеки ли път трябва да я разглобявам до основи и тя "да"  Shocked
може да е била некомпетентна знам ли ....


Ей това ме разочарова! Не живея в София и ще ми се наложи да пътувам за да преценя на "живо", дано продавачката да е била некомпетентна!! А ме интересуваше и друго - когато количката е в летен вариант облегалката има ли достатъчно легнало положение - виждала съм бебета, които спят почти седнали, направо да те хване жал!!! ooooh!

# 21
  • Мнения: 22 934

и аз се бях загледала в Play S4  обаче когато помолих да ми я сгънат и продавачката свали всичко /беше в летен вариант/ и чак тогава я сгъна се хванах за главата, попитах я всеки ли път трябва да я разглобявам до основи и тя "да"  Shocked
може да е била некомпетентна знам ли ....


Ей това ме разочарова! Не живея в София и ще ми се наложи да пътувам за да преценя на "живо", дано продавачката да е била некомпетентна!! А ме интересуваше и друго - когато количката е в летен вариант облегалката има ли достатъчно легнало положение - виждала съм бебета, които спят почти седнали, направо да те хване жал!!! ooooh!
А какво имаш предвид под всичко?Мисля,че облегалката има напълно легнало положение.

# 22
  • Мнения: 4 428
виждала съм бебета, които спят почти седнали, направо да те хване жал!!! ooooh!

Това понякога не зависи от количката, а от бебето  Laughing Моята щерка вече не иска да спи в легнало положение  Shocked Спусна й облегалката - рев, вдигна я - спокойствие. И само така може да заспи Shocked Зяпа си нещо и така, докато си зяпа и заспива. После й дърпам обрегалката надолу.

# 23
  • Мнения: 188
ами до колела и рама, всъщност май махна и предните колела защото стърчаха, аз бях толкова потресена, че не помня точно...
не очаквах толкова скъпа и хубава количка да не е измислена да се сгъва с летния вариант.
спомням си че продавачката ми каза че платът пречел на сгъването  Shocked
 не знам нека някоя мама с плей да каже как е, аз все още не мога да повярвам, че е така
мисля си че може продавачката да не е знаела
а за това колко ляга, също не помня
разочаровах се много и не съм запомнила друго

# 24
  • Мнения: 22 934
S4-сгъната,мисля че е с летния кош





Ето тук е показано и само рамата.




Ако имам време ще отскоча до Малечко и ще ви кажа как е в действителност. Peace

# 25
  • Мнения: 795

Ако имам време ще отскоча до Малечко и ще ви кажа как е в действителност. Peace
[/quote]

На първата снимка наистина е сгъната с летния кош Peace! Ще чакаме да разкажеш! Ако не забравиш - попитай и за точната цена! Предварително ти благодаря!  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 926
Честно казано трябва да питаш бебетата за това, коя количка е най-удобна. Аз съм виждала ухилени до ушите циганета, които се возят в щайга с 4 колела и се чувстват прекрасно. Така че скъпата количка е основно удобство и комфорт за майката. Ти си тези, която бута всекидневно по няколко часа определена тежест, ти си тази, която качва стълби, преодолява подлези и влиза в асансьори, ти се тревожиш дали на бебо му духа и дали е по-добре кошът да се обръща или дръжката на количката Crazy Всъщност като цяло хлапетата са доста непретенциозни Wink
Сега за мен хитът е Плей Даунтаун. По-горе са ти дали линк. изреждам предимствата за градска количка - малки, маневрени колелца, които са като валячета - не са двойни, за да ти закачат по разни камъни (за сведение бутам Пег Перего А3) и определено няма да се пълнят със сняг. Според мен изглежда доста проходима точно заради конструкцията на тези колела. Има столче за кола, което е единственото със степени на облегалката - т.е. има пълно легнало положение. Летният вариант изглежда широк и удобен за бебето, сгъва се компактно и багажникът си го бива. Не съм я бутала с дете и не мога да кажа какви биха могли да бъдат недостатъците, но най-вероятно ще са свързани с размера на колелата. Както и да е според мен е идеална за градска количка. Спийдито, както всъщност и всички добри триколки имат доста неприятен проблем - трудно влизат в асансьори. Добре, че като гледах за нашата беба (бях влюбена в Спийди) и се сетих да премеря колко се отваря вратата на асансьора - нашият е от онези старите с решетка... та бързо ми се охлади ентусиазмът. Т4 на Плей е страхотна, но тежи 15 килограма, което е идеално ако имаш двор и няма да слизаш и качваш стълби.
Моята количка е супер, ако не броим, че в сгънато положение не е толкова компактна колкото изглежда по снимките и трябва по-голям багажник, та сега се оглеждам за Запп или нещо такова на старо, че мъж ми само като чуе за количка (тази ни е четвъртата Crazy ) и му става лошо на човека Wink Laughing

# 27
  • Мнения: 1 186
Нашата количка е такава само че е Розова
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/433
Много съм доволна и е много лека Peace

Общи условия

Активация на акаунт