И Холандия няма да отвори трудовия си пазар.

  • 2 184
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
Хех. Да, усещам накъде отива темата.
Класика просто.

Само да отговоря за примера с Нигерия - да, би трябвало България да отвори трудовите си пазари, ако сме в съюз с Нигерия. Ние в тактъв съюз ли сме?

Точно от емигранти ми е малко странно да слушам "какво ще стане ако Холандия отвори пазари за сънародниците ми", но приемам, че всеки,  който иска да емигрира така или иначе ще го направи, независимо от трудовите пазари, политики и тн. Пак повтарям, че всяка държава има право да приема правилата, които са изгодни за нея. Странно ми е  неравняването по други граждани на ЕС, каквито и ние ще бъдем от 1 януари.
За високата квалификация също - Калинка, хората имат право да търсят по-добър живот точно толкова, колкото и ти.

Но не разбрах това, което Гери каза, тоест, Гери, дай ако искаш разяснения по този цитат:

"По zакон гражданите на ЕвросъЮzа са с равни права. Ние като новодошли сме със специални условия. Тка че холандия няма право да пише Холандци, а пише граждани на ЕО..."

По кой закон са с равни права и точно какви и в какви сфери са специалните условията за БГ.
Има ли обща Европейска конституция, която да отменя съществуващите национални такива? newsm78
Тоест, аз съм наистина заинтересована да прочета някакви сериозни документи и тн, които казват, че сме със специални условия и най-вече по отношение на какво, на кои държави и тн.
Точно това ми липсва, като информация, тоест , ако си чела нещо - сподели го.

# 16
  • Мнения: 1 559
но приемам, че всеки,  който иска да емигрира така или иначе ще го направи, независимо от трудовите пазари, политики и тн.

Абе така е,ама българина е като стадо .....и куцо и съкато ,ще трагне да си търси късмета. Joy

# 17
  • Мнения: 945
Лени, искам да отговоря първо на въпроса ти с какво сме раzлични... Като икономически най нераzвитата страна в ЕС България ПОЛУЧАВА помощ от Европейската общност. За съжаление теzи пари не идват от нищото, а се дават от раzвитите страни като Германия, Франция, Холандия. По голямо неравенство от това zдраве му кажи...

Реалният Европейски съЮz се раzличава много от теоретичния.  На теория в основата на ЕС са 3 идеи (не zнам как е точния превод, на немски е 3 säulen)... Първата е идеята на Европейската икономическа общност, вклЮчваща единна валута, единнен паzар(тук влиzа и паzара на труда), аграрна политика и т.н.. Втората основна идея е zа съвместна външна политика и отбрана и третата идея вклЮчва съвместна работа във вътрешната политика и съдебна система. За сега реалния ЕС е реалиzирал една мааалка част от теzи идеи. И дори това е станало с много компромиси.

В договорът, който са подписали старите страни членки е zаписано, че работния паzар е открит. За това и каzах, че Холандия не може да пише холандски граждани, а пише граждани на ЕС. Но тоzи договор не се раzпространява автоматично при влиzането на нови страни. С тях се подписва оттделно нов. Предполагам, че в нащия договор никъде не е упоменато zа пълен достъп до паzара на труда, а каквото не е иzпично упоменато, не действа. Никой не е каzал, че България става равноправен член на ЕС по всички параграфи веднага с приемането си. България беше и си остава една слабо раzвита страна. Но това е един компромис, който са приели както българските управници, подписващи доровора zа приемането ни, така и европейските.

И както вече каzах, тоzи съЮz все още съществува благодарение на много компромиси. Ако той се раzпадне БГ ще остане иzведнъж беz парички... Няма да го има големия батко, който да налива средства с голямата лейка. Не можеш и да искаш примерно България да има право да скапе работния паzар на Германия с нископлатена работна ръка, zащото рано или късно това ще рефлектира обратно на България. Не е и честно да отвориш границите на БГ, zащото така ще ти иzбяга квалифицирания персонал. А zа какво и е на ЕС една страна само с пенсионери? Да не говорим, че това е пагубно zа БГ...

Имаше една пговорка, която прераzкаzвам по памет "Не давай на бедния риба, а го научи да я лови.". Точно това е нужно на БГ... zа да има и след 20 години България.

Сведение zа ЕС аz черпя от википедията. Так има ликове към свички договори. Колкото до европейската конституция, тя не е в сила още. А ето и линк към описание на 3те основи на ЕС http://en.wikipedia.org/wiki/Three_pillars_of_the_European_Union

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 12:00 от .:Geri:.

# 18
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Лени, напълно си права, но защо се учудваме на подобно отношение newsm78 и да не е честно и ние сме тези, които говорим за другите като megan79 . за тях една "чернилка" от Нигерия не е по-различна от един българин. за повечето. и да ни е криво и да се тупаме в гърдите, ще мине много време за да ни приемат поне наполовина равни. това е положението.
а и не е нормално да си мислим, че ние като сме се спасили, други не трябва да напускат страната. щото видиш ли какво щяло да стане, ако всички квалифицирани я напуснат. вярно не трябва да забравяме от къде и защо сме тръгнали..... Peace

# 19
  • Мнения: 2 195
Споко , сега кат сменят правителството , може и да се оправят нещата за нас. И ако силно влюбената в нас ( във всички чужденци) - "Фердронк" си отиде - урааааааааааааа  Wink

# 20
  • Мнения: 1 559
Аз подкрепям Лени.За6то постоянно ни подценяват?!Не сме виновни 4е циганите така ни представиха в Европа.Аз специално сам на мнение 4е БЪлгарите заслугават по добър живот,независимо дали са  в ЕС или НЕ!!!!

Дани за жалост вече сме се оакали  Sick....нас само цигани(нямам нищо против тях,и те са хора,ама насам все крадливите идват #Cussing out) и курви ни представят навсякаде(е тях вече не ги дишам ooooh!..щот са варгалят и с наи вмирисаните помяри Sick,и сами са си избрали пътя hahaha).

# 21
  • Мнения: 1 910
.:Geri:. , м_е_р_и, дали сме дорасли икономически въобще не е наш проблем. Да не са ни приемали. И точка. След като са ни приели следва да имаме правата и задълженията на останалите членки. Не се справяме. Довиждане. Такива двойни стандарти говорят зле за цялата "обща европейска работа". Започва да понасмръдва. 


.:Geri:., примерите за руснаци, нигерийци и т.н. са изключително необмислени. Те не са от страни влизащи в ЕС. Което не е без значение принципно погледнато.

Не съм съгласна ,че холандците ги мързи,по склонна съм да вярвам,че на българина му дай шопска салата ,ракия и шкембе чорба и му гледаи сеира танцуващ по масите. Joy
А по въпроса с трудовите бюра и социалните помощи ела и виж с кви са пълни ,само с чернилки ,турци,и всякакви тропикал изненади, Sickдошли от някаде си бедни и гладни и тук само лежат и чакат някои пак да им даде помощ.Холандеца работи ,плаща данаци като замаян за да има пари за някакав цървул от някаква си м.....
Просто нямам думи що за расистко изказване.
megan79, всеки който работи плаща данъци, като замаян. И не са само холандците са работещи в тази страна. Извинявай, ама кой ти насади тази мисъл за "изключително работните холандци" и "изключително мързеливите други". Други различни от "белите" нации.  Crazy
А какъв е проблема, че българина си има своя начин да се весели?  Rolling Eyes  ...и че не го кара на чаша чай и ЕДНА бисквитка.


Понеже по BBC доста бистрят темата...ами оказва се, че броя на заминалите да работят в Великобритания е далеч под очаквания брой хора от новоприетите страни. НО някои политици имат просто полза да раздухват какво цунами от българи и румънци ще ги залее.  Crazy

Амам моля ви се. За какво куцо и сакато говорите!? Та то Лондон е 8милиона. Ние и да се напънем, едва ли можем да изпратим 1 милион да работят навън. Изключваме децата до 18, доволните от работата си, пенсионерите и тези, на които просто не им се разправя. Разпределено по страните членки смятайте за какво число става въпрос. То е направо несериозно. От горе на всичко това, че тези 1млн. ще тръгнат да търсят работа не значи, че ще ги наемат. Може да не им е достатъчна квалификацията например. Така че бройката още намалява. И накрая. Разни дето ще ги наемат на черно. И тях не ги броя. Те така или иначе и сега ги наемат.

И въобще ми е много смешна постановката как сме се "изложили" пред "големите" нации. Ами не сме се повече от други. Те просто си го имат надменното отношението и мнението за себе си, като някакви "по-хора". Ако ще да са оакани тъпанари, курви и т.н те са просто нещо повече. "сами са си избрали пътя", както каза megan79. Пътя на ограничените предрасъдковци. Моите уважения към останалите, различни от коментираните по-горе.

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
.:Geri:. , м_е_р_и, дали сме дорасли икономически въобще не е наш проблем. Да не са ни приемали. И точка. След като са ни приели следва да имаме правата и задълженията на останалите членки. Не се справяме. Довиждане. Такива двойни стандарти говорят зле за цялата "обща европейска работа". Започва да понасмръдва. 
Peace Моите думи, но перефразирани  Mr. Green
Обаче от друга страна и Гери има право  Thinking
Много объркано стана  Crazy Бъдещето ще покаже! Дано този път имаме късмет!

# 23
  • Мнения: 6 167
мдам, и аз тъй мисля.

писах, писах, ама се затри.

та, да добавя нещо в подкрепа на горния постинг:

- бг е приета евЕс  в резултат на сериозен предприсъединителен процес.
- бг има 6% икономически растеж за мин. година ( вж доклада на ЕК)
- бг е 6 милиона барабар Петко с мъжете , т.е не сме Никаква заплаха за никой да го 'залеем'.

и последно да добавя, че поглед към средния доход на страни като Гърция, Португалия, Испания в момента на присъединяването им  ще разсеят голяма част от предрасъдъка, че сме приети по 'милост'.

имам чуството, че голяма част от нещата и мислите си ги насаждаме ние самите, поради комплекси за малоценност. някаква лична политика ' наведена глава сабя не я сече' или ' всички са маскари'.. . кофти.

# 24
  • Мнения: 1 559
7of9 за жалост от както съм тук,явно станах расистка.... Twisted Evil
И да я мадрим тази тема,само ще си чешем клавиатурите Crossing Armsфакт е че българина ,не е желан за работа ,и още няколко години няма да е желан,и аз стоя зад това решение. Whistling..спирам да пиша ,че ще се изпокараме.Всеки си има мнение,а какво се получава дефакто го решават хора ,които имат правото за това..не и ние. bowuu

# 25
  • Мнения: 1 559
Извинявай, ама кой ти насади тази мисъл за "изключително работните холандци" и "изключително мързеливите други". Други различни от "белите" нации.  Crazy

Мъжът ми,които е холандец bowuu
А какъв е проблема, че българина си има своя начин да се весели?  Rolling Eyes  ...и че не го кара на чаша чай и ЕДНА бисквитка.
.
Аз не съм го констатирала като проблем нали Whistling Naughty

# 26
  • Italia
  • Мнения: 4 492
мдам, и аз тъй мисля.

писах, писах, ама се затри.

та, да добавя нещо в подкрепа на горния постинг:

- бг е приета евЕс  в резултат на сериозен предприсъединителен процес.
- бг има 6% икономически растеж за мин. година ( вж доклада на ЕК)
- бг е 6 милиона барабар Петко с мъжете , т.е не сме Никаква заплаха за никой да го 'залеем'.


и последно да добавя, че поглед към средния доход на страни като Гърция, Португалия, Испания в момента на присъединяването им  ще разсеят голяма част от предрасъдъка, че сме приети по 'милост'.

имам чуството, че голяма част от нещата и мислите си ги насаждаме ние самите, поради комплекси за малоценност. някаква лична политика ' наведена глава сабя не я сече' или ' всички са маскари'.. . кофти.

Лени,бяхме говорили веднъж с теб и тогава ти казах,4е никак не съм съгласна с гореизложените стъкмистики.Сега Ще го повторя отново. Peace Вярвам на о4ите си и на ли4ните си впе4атления. Thinking
Не мога съЩо така да се съглася,4е има място за сравнение между средния доход на българина и този на гърка,португалеца или испанеца към момента на приемането на съответната страна в ЕС. Naughty
Намирам за правилен гратисния период,който страните основателки на ЕС поставят на новоприетите. Peace

# 27
  • Мнения: 6 167
Добре де, ама къде е тоя гратисен период? За какви сфери,... къде може да се прочете колко ще е дълъг 'гратисния период' и тн.  newsm78
Има ли пердпазни клаузи, няма ли...

# 28
# 29
  • UK
  • Мнения: 1 334
за присъединилите се през 2004 е до 7 години периода, за нас още нищо не пише.

Общи условия

Активация на акаунт