Парфюмни размисли и страсти - 273 юни 2022 г.

  • 54 730
  • 664
  •   1
Отговори
# 645
  • Филибето
  • Мнения: 1 043
Да подариш Шанел 19 на човек който харесва Мон Герлен за мен е твърде лош подбор. Извинявам се за мнението си, аз любителка на Шанела и си кътам малко от него.. Дори ми  е интересно как е направен този подбор. Твърде странен и нелогичен , много се изненадАх. Grinning
Ковачева е обяснила много добре ситуацията.

# 646
  • Мнения: 2 209
Привет, момичета!
Може ли някой, който има Molinard Habanita да ми претегли бутилката с или без капачка, празен или пълен...все ще ми е от полза.

# 647
  • Мнения: 435
Не познавам мадами като вас, които толкова мн да разбират от парфюми. Снощи когато започнахте да отговаряте, мнения едно след друго, все едно съм в Национално управление по химия и изследване на парфюмите (от НАСА). Брайт, обмислях Алюр, обаче за мен е демоде. В същото време Коко ми е съвременен, само че трябва да се знае кога се носи.
За гифт карта се чудих, Атина (това е любимата ми богиня), но не искам да има от нейна страна избиране, колебание, в което съм аз, ще й го спестя. Едва я накарах да вземе Мон и редува с LVEB, не може така.

На принипа на изключването избрах 19, Chocolat_.  От Шанелите, които нямам, не съм разносвала, затова попитах вас. Утре той е на дневен ред, ще се изясни кой кой е. Не се извинявай, имаме различни възприятия.
За Идол Интенз, мирише ми на ароматизатора в BSB, не твърдя, че е същия, вероятно в дълбочината на розите, в момента на помирисването свързах с магазина. Ще отида в магазина, за да се уверя, че се различават и ще взема решение. Иначе шишенцето наистина е скандално.

# 648
  • Мнения: 703
Ralitsa_, съгласна съм с много от направените предложения. Но, ако можех да подаря Chanel, без никакво колебание, бих избрала Coco Mademoiselle! "Кога се носи?" При желание, по всяко време на годината. А лятото е прелест! Вероятноста да се хареса е близка до 100%. Аз днес доволно си разхождам мостра на NR Pоudree. Имах го, подарих го, сега за втори път съм запленена от него. Много е красив, но повече ми пасва в хладно и студено време. Успех в избора!

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 18:52 от Magda Dimitrova

# 649
  • Мнения: 363
Ralitsa,  ако ми позволиш и на мен да изразя мнение по твоето търсене. То е ясно, че колкото хора толкова различни позиции ще имаме, но все пак.
Аз, ако реша да избера Chanel за подарък ще взема далеч по-безопасните според мен Chance  или Tendere,  но и също така бих препоръчала Elixir  des Merveilles
 Hermes
. Не мога да си представя по-класически, женски, цветен, класен аромат от него, мога да изброявам до безкрай всякакви хубави  прилагателни за него и всички ще са верни.
А защо не и LA Bele /Le parfum Jean Paul Gaultier , вярвам, че е на ниво и ще бъде оценен положително.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 20:00 от Пепеля6ка

# 650
  • Мнения: 31 341
Аз харесвам Мон Герлен и Ла Ви.
Ако някой ми подари Шанел 19 ще го подаря на моята любима Шанел 19 наша съфорумка и приятелка.❤ Тя е родена, за да носи този парфюм, аз не.
Ралица, продължавам да държа на парфюмите на Живанши за подарък. Абсолютно сигурна съм, че ще хареса сладкия дъвков Линтерди Едп. Този парфюм има феноменален шлейф и се възприема много добре от хората.

# 651
  • Sofia
  • Мнения: 7 021
Жената явно харесва ванилови. Мисля ,  че шиприте на Шанел биха били грешен избор. От друга страна не е сигурно дали и се носи нещо в досегашната гама. Изобщо изборът  на парфюм за друг човек е трудна задача с висок % риск да не се хареса.

# 652
  • Мнения: 31 341
Ако харесва ванилови Адикт е един от най- добрите въобще в света на парфюмерията.
А Joy Dior също е подходящ за подарък.

# 653
  • Мнения: 4 084
Подкрепям за Адикт и Joy. Мисля че са много подходящи. Афикт не ми е демоде. Дори обмислям покупка. Супер е.

# 654
  • Мнения: X
Аз Joy почти не го регистрирам.
Това, което долавям е монотонно и скучно. 🙄

# 655
  • Мнения: 919
За подаръка, бих Пробвала с Шанс. Ако искате да и подарите класика и вземете Шанел 5 премиер версията , мисля е най - носимата версия. Но не знам дали е удачно да се опитвате да превъзпитавате някого с подарък.... Реално погледнато Ла ви и Мон са един и същ аромат с вариации,така че и предишния път не сте успяла да промените носеното от нея....

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 21:34 от FBID506926992788781

# 656
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Раличка, пиши какво си избрала, че ми е интересно.Още повече ми е интересно дали го е харесала.За мен Мон няма нищо общо нито с ЛВЕБ , нито с Адикт, това е много субективно.

# 657
  • Мнения: 5 321
За мен Мон няма нищо общо нито с ЛВЕБ , нито с Адикт, това е много субективно.
За мен също. Адикт всъщност не познавам, но за другите два подкрепям. И на мен ми е любопитно в крайна сметка какъв ще бъде изборът за подарък и дали ще се хареса.

# 658
  • Мнения: 919
За съжаление повечето "модерни" аромати са доста еднакви, всички яхнаха вълната на ЛВЕБ -  плодoво, сладко, пачули. От мис Диор през Армани Си, до Мадмуазелката. Мон Герлен определено и той е там. Всъщност точно популярността на тази тенденция в причината като отидеш в дъглас примерно всичко да мирише еднакво. Не казвам че има еднакви нотки, но структурата е абсолютно идентична,поне това е моето усещане. Вариации на тема.
Всъщност, поправям се, мисля Мадмуазел е първата подобна (и за мен най-интересна)

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 21:20 от FBID506926992788781

# 659
  • Мнения: 10 024
Всеки преценява кога как да ухае.
Понякога е подходящо са си актуален.
За щастие, доста нишови къщи предлагат коренно различни неща, и изборът е огромен.
На който му липсва "добрата, стара, почтена школа", да преслуша Ani на Nishane - великолепна, тлееща амбра, омайна ванилия, и облак екзотични подправки. Магия голяма. Ще го придобия задължително за Коледа.

Общи условия

Активация на акаунт