Снежна сльнчева седмица 27.11 - 03.12 - последна от ноември !!!

  • 9 184
  • 246
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 907
Абе хора, ей тук си седя и ми се иска да споделя нещо, ама да отварям тема за това няма смисъл. Така 4е ще ползвам седми4ната тема за отдушник  Laughing То не 4е е нещо кой знае какво, ама като ме дразни, ще го кажа. Зна4и не може да не сте забелязали как биват дублирани гласовете на актиорите ( за правописа - на моята клавиатура не успявам да напиша нито 4, нито ИО...та не ме критикувайте моля Wink ) по бг. телевизия. Едно 4е като запо4нат на4алните надписи един глас винаги ти казва " Българската телевизия представя...", после се казва " в главните роли: Шон Конъри, Лайза Минели, Иван от 4ирпан, развъждащ добитък..." . След този момент филмът запо4ва. Преди да 4уем изобщо дублажа, зрителят 4ува замъгленият в дале4ината глас на актиора... После с много бездарна дикция( а и цялата интонация, която за мен не е на актиор , ама на първият хванат от пътя) нашият български "актиор" рецитира това, което трябва да е реплика, с други думи дублаж! Кажете, това не ви ли дразни? Аз полудявам като 4уя някой като на идиот да ми 4ете главните артисти, това само в Бг. май го има. А за дублажа нямам думи.

Напоследък запо4нах и аз да гледам някои бг. предавания по и-нет. Ужасена съм от бездарието на българските журналисти! Ужасена съм и от простотията на някои цигани, на които незнам кой е позволил да модерират предаване. Индивиди като Слави Трифонов, Влади Въргала ( който дори не говори на български, ами на шопски...) за мен са загадка. Как е възможно да просъществуват изобщо в ефир, камоли да имат такава широка популярност!? Наистина ли в България не останаха свестни, средностатисти4ески журналисти, които  да докоснат публиката? Или май нивото на публиката е ниско, та затова и трябва да се идентифицира с първия селянин, който телевизията и предоставя?  Поговорката " В царството на слепите и едноокият е цар" ми изглежда много правилна за господин Трифонов, но тъжното е , 4е една цяла страна му се възхищава.... на елементарната, евтина простотия.

Ето, казах, олекна ми.  Laughing

# 16
  • Мнения: 6 390
Банда здрасти  Grinning

Карлиус
хайде дано да минава вече, че тази Т. е доста изтощителна  Confused Hug

чумби
много кофти при вас с тази кашлица  Confused стискам палци, да разберете по скоро от какво е  Thinking

Мимкееееее
браво на теб  Party хайде, чакаме ви  Hug Hug Hug Hug
С малкия бандит ли ще идвате  Party

Амейке
стискаме палцим, за една малка сладка Линда  Wink  Hug Hug Hug

Сонитке
мерси за голяяямото кафе  Wink

Пиколинке
честито на патерици на твоето ЛС   bouquet
А за Коледа, и аз съм любопитна, какво ще каже  Wink а иначе бг манджите харесват ли му?

Отивам малко да позачистя куФнята, че след малко пък ще фръкаме на вън  Crazy Grinning
Весела седмица желая   bouquet

# 17
  • Мнения: 7 914
mystic, то не само за качеството на дублажа не само и качеството и точността на субтитрите , но за мен е крайно дразнещо когато не чувам гласа на актьора Rolling Eyes...Дори и филма да е фреснки ( понеже на френски нищо не разбирам), пак си го предпочитам в оригинал със субтитри....
 Специално в Бг съм се опитвала да гледам дублиран филм и не съм издържала... винаги съм превключвала на подобни канали на AXN, където си има субтитри Peace


Eli_cz, весела седмица и на вас  Hug

# 18
  • Мнения: 11 314
Mystic, много е тъжно, когато се опитваш с пръдня боя да правиш.
Единственото свястно синхронно студио обслужва само филмчета на Дисни.
Останалите се правят в едни забутани малки студиа, дето няма нужната техника да се наложи гласа на дублирания актьое, няма практика да работят като на запад - един актьор да дублира във всички филми само Робърт де Ниро например, а за това, че вземат по 0,20лв на страничка дублаж, мисля, че ти е ясно защо го карат на халтура и не влагат нищо особено или актьорско от себе си.
За Слави и прочие няма да коментирам - сама си го казала. Каквото търсенето, такова и предлагането.

# 19
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Здравейте, мами   bouquet

Нека болните да оздравяват бързо  Praynig
Тони пък е нахапан от някакви инсекти и едното му ухо е цялото тъмно4ервено  Confused

В4ера ходихме на Коледния празник, организиран от предприятието на татито и за Тони имаше подарък колело  Party  Имаше и спектакъл и много лакомства, а за възрастните - боулинг на воля  Grinning

Мистик, а забелязала ли си и интервюираните хора колко неистински говорят, но извинението им е, 4е не са професионалисти. Аз филми рядко гледам, но много ме дразнят и водещите на предавания, откъде ги взимат тези странни интонации  Close

# 20
  • Мнения: 1 860
 Здравейте, момичета!

 Вече си имаме интренет и съм много хапи.  Party Новата ни квеартира както казах е страхотна, по-късно ще направя снимки и ще ги пусна.

 Хайде, лека, успешна и много хубава седмица Ви желая! На всички болни малчугани бързо оздравяване, а на всички бременелки много целувки по коремчетата!  Hug

# 21
  • Мнения: 1 110
Mistik, ама напълно съм съгласна. Е не ги издържам тези дублираните и гледам да си намеря все нещо със субтитри. А Слави мисля, 4е не само е една недомислица, ами то и простотиите му се из4ерпаха ве4е.
Искам да гледам БГ новини, но те и там '4етците' са зле с дикцията и аз се изнервям докато си кажат изре4ението.

Mama Strumpf бързо да се порава Тони. Hug

Нана аиде 4естито още веднъж нова кавартира и нов нет  bouquet

# 22
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Здравейте и от мен.
Ако не пиша преди да ви прочета, пак няма да успя да се вкл. днес.
Та загубих се, ама нали свършва годината, та имахме показно от балета и тържество по случай края и. Заминаха си така сряда и четвъртък. Ама пък вие не се спряхте да пишете, а аз шия и плета, че си нямаме дрехи за студено.
Честито на пиколина за синята вест, аз съм от позналите
МегиХ, идвай де, познала или не какво значение, не може само на позналите да ходиш на гости, Освен това ще помогнеш с англ., че трябва да давам Ина на уроци по пиано при руснаците.
Като ви дочета ще пиша, ама не обещавам, може да е след сряда
На болните да оздравяват.
Приятна ви седмица.

# 23
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет милички, най-накрая и ни се дочакахме обстойния преглед Blush Blush.....Растем, мърдаме отговаряме точно на 20 седмица, и всичко е наред...Мишо видя дребосъчето и много се радва.  Blush Heart Eyes
Само дето не разбрахме пола на малкото мишле  Embarassed Rolling Eyes....доктора нещо смънка,  smile3506 че щял да се види другият път.... Flutter Crazy Embarassed
Е,  изненадата тепърва предстой,  Peace таман за Коледа подарък..  Crazy Mr. Green
sonitaлелеееее какво кафенце апетитно , kaffeetrmker_2 май ще се наложи да си направя едно слабичко, че от 5 чеса съм будна от нетърпение. Embarassed
piccolina, Калида Hug Hug  bouquet
chumbi, бързо оздравяване на дечицата..  Hug
Мамче kariluis, дано Алех-чето вече да е по-добре, поне е ясно защо тези Т.
Нещо ме плаши холандското здравеопазване ...и особено сега като и Звездичка ми по-разказа  Shocked Close
Хей, Звездичке никакви грипове whistle: Hug Crazy
mystic то и тука положението с дублажа не по различно, аз лично малко гледам игрални филми по Тв-то защото не ми допада  как всички имена стават от примерно Кейт Мос става Кейт Мосова,  Twisted Evil ...чешки окончания дори на западните има...Ядоса ме сега преди два дни даваха Хари Порът ..лелеееее как ги бяха избирали тези дубльори , особено на домашния дух Тоби, гласа беше блиокс... Whistling
Сега следя само LOST , но и там нещо като слушам не ми е наред защото брат ми каза, че го следял  на Анг. и е доста по ясно кой как се изразява и какво преживява.
Най-харесвам всъщност не превеждани неща било то на чешки,  било на Бг никакви дублажи и тем подобни...
Колкото за ситуацията в Бг на съм много на ясно, но за сега като изтеглим нещо доста се радвам и не обръщам внимание на грешките....Също и на Слави се кефя и без това го виждам два пъти в годината..та го изтрайвам.
nana_cool честита ви нова къща, обаче картички чакай на старата  Mr. Green
Лек ден   bouquet

# 24
  • Мнения: 11 314
Кита, кога ви бяха почивните дни? Нещо помня, че бяха по средата на седмицата, ни в клин, ни в ръкав.  newsm78

# 25
  • Мнения: 2 381
Калида, благодаря за милите думи.

Лека седмичка на всички.

Украсихте ли елхите момичета? (Не се стягаме за четвъртък)

# 26
  • Мнения: X
здравейте мацки и честита седмичка и начало на адвент
много лощо с тези болни юнаци, бързо да се оправят
...
Тази сутрин бяхме първи при нашата си докторка и се оказа, че Алекс е със жирусна инфекция на средното ухо и му изписаха антибиотик Амоксициклин (т.е пеницилин). Ако тъпа4ката от спе6ното си бе6е дала труда да го прегледа щчеше да му спести на малкия едно денонощие с 39-40 градуса, ама на.
..
kariluis, един съвет
по повод на тъпаците от опита ми в Дания се научих да лъжа - детето е неразположено, но аз си имам репертоар : температура, болки в корема и ушите, кашлица, за да съм сигурна, че ще прегледат всичко, иначе само си измиваха ръцете с : "да пие кока-кола и ще се оправи", та лъжи си на воля, представяй нещата по-сериозни, за да си свършат работата

Калида, есето е само на шведски, не ми се превежда сега, но освен че представих всички подфоруми, говорих също и за различните инициативи, като повишаване на майчинските, помощта за домовете и новата инициатива против насилието над деца - оказа се, че си нямат такова животно тук
утре класът на Криси вечерта ще има купон заедно с родителите, ще правя банички (добре, че намерих кори, че нямах време да точа), ще разказвам у тре с подробности
иначе на културния ден в моето училище правих голяма точена баница - авърши първа и питаха за още

много целувки на всички и да сте здрави

# 27
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Вечернице, почивните дни само за мъжа ми са четвъртък и петък, иначе за другите са си както навсякъде.

# 28
  • Мнения: 2 195
Мистик , преди да си вземем сателитната бг. телевизия бях свикнала с някои сериали тук и като си отидех в Б-я ми бяха много мсешни дублирани.Да не говорим , че не само дублажа , а и превода куца понякога  ooooh! , но сега вече не ми прави впечатление,свикнах.Слави го гледам сега само в четвъртък , заради конкурса - страхотни са ти я хорица , дето танцуват!
Ели , всички ще сме , душа...Цели 7 дена са това , няма на кой да го оставя малкия  Rolling Eyes
Иначе ми се щеше романтична почивка , щото това ни  е първата екскурзия с мъжО ( освен тези да Б-я ) и много се вълнувам , нямам търпение да стане 26-ти  Wink

# 29
  • Мнения: 1 909
точно от ткова имах нужда...благодаря, Сонитка Hug Heart Eyes  bouquet



добър денннн  Heart Eyes
да не те гони махмурлук?  Joy
снимки, нещо... ? Rolling Eyes Mr. Green


Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 18:36 от geminarius

Общи условия

Активация на акаунт