В ДОБРИЧ скоро през комина Дядо Коледа пристига(17)

  • 12 314
  • 282
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 821
Amarena, добра работа сте свършили...браво!!!Радвам се, че станах част от тази инициатива. Описанието ти на обстановката не ми допадна Thinking...никога не съм посещавала дом за деца Blush...представям си какво бих изпитала...

Ти пък сега! Човек да не спести нещо за Хаваите! Joy

нали са ти останали 15ст....колко повече искаш Joy

# 196
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте и от мен.
Радвам се, че се включихме в инициативата на варненските мами. Надявам се това да ни е първата от много следващи акции!!!
Като имаме предвид, че не е само домът в Овчарово. До 3 годинки са в Добротица, а учениците са в дом "Зора". Има толкова много нуждаещи се дечица...

Стискайте ни палци утре, ще правим ренген на коремчето на малкия. Praynig
Сега не ми се разказва, по- нататък ще споделя по- подробно какви изследвания и защо правим. Peace

Приятна вечер на всички!

# 197
  • Мнения: 4 392
anuschka , стискам палци! Дано не е нещо сериозно! Praynig

mama_Blue , дано не си ме разбрала погрешно. Личи си , че за децата се грижат добре. Весели са и не са стресирани. Но недоимъкът на храна е очевиден. Варненските майки правят и невъзможното, за да им осигурят продукти и това не е от днес и от вчера Peace, но днес в разговор с директорката стана дума, колко месо на ден трябва да яде дете на тяхната възраст според рецептурника (160г)..А колко прави това на месец? А за 30 (вече 27 ) деца? Ами другите продукти? Не ми се говори направо! ooooh!
Като знам, какви количества храна изяжда дъщеря ми на ден, мога да си представя колко е необходимо на 5-6 годишно дете , например...Днес децата за първи път опитаха фурми и бяха много доволни. Grinning
Проблемите не са нерешими. Могат да се намерят и спонсори, но трябва да съдействаме и ние, колкото можем. Peace


Ти пък сега! Човек да не спести нещо за Хаваите! Joy

нали са ти останали 15ст....колко повече искаш Joy
Току- що преброих останките. 13 стотинки са даже...Утре мъжо ще  сканира касовите бележки. Ще почакате малко. Като не пускате бакшиш да си купя едно скенерче.

# 198
  • Мнения: 13 512
Здравейте,момичета
благодарим ви за ентусиазма, с който  се включихте   и за оказаната помощ. надяваме се и за в бъдеще да се кооперираме  за благото на децата. Амарена сигурно ви е разказала за това,което видя в дома, а на 21.12 и вие имате възможност да видите. Следващото си посещение бихме искали да съчетаем и с посещение на  Дом "Дъга",което можем да направим заедно с вас.Те също имат  тържество на 21-ви декември.
Поздрави на всички !

# 199
  • Мнения: 4 392
Монда ме изпревари. Часът на тържеството в дом "Дъга" още не е уточнен, но преди малко получих ЛС от една майка, която е вътре в нещата там и разбрах, че най- вероятно ще е следобед.
Децата там материално са добре, но имат нужда от любов и внимание. Ще бъдат щастливи, ако има кой да им ръкопляска и да ги поощри! Peace

# 200
  • Мнения: 434
Здравейте мами,
малко в страни от темата ви ама искам да ви питам къде пазарувате най-ефективно в Добрич /  в смисъл, цени, асортимен/, от къде може да се купи Фризовом най-изгодно и памперси Мамиа. Питам щото ше гостувам на свекърите известно време в Рилци.

# 201
  • Мнения: 4 392
Здравейте мами,
малко в страни от темата ви ама искам да ви питам къде пазарувате най-ефективно в Добрич /  в смисъл, цени, асортимен/, от къде може да се купи Фризовом най-изгодно и памперси Мамиа. Питам щото ше гостувам на свекърите известно време в Рилци.
За тези артикули нищо не мога да кажа, защото не съм ги купувала, но по принцип пазаруваме в магазинчето до Младежкия дом и в Оазис-а.

# 202
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
В Оазиса памперсите са по-скъпи, отколкото до Младежкия дом. Зависи доколко познаваш града. Тези, които държат магазина на Мл. дом държат и магазичето на бившия Ансамбъл, до Поликлиниката. Във Вип бебето, до НОИ също е скъпо. Но аз правя изводи само за марката Памперс, защото такива купувам.

# 203
  • Мнения: 4 392
На мен вече навсякъде ми се виждат скъпи. Последния път направо ме застреляха.(31,90лв. -пакета Rolling Eyes)Явно наистина отдавна не бях купувала, все мъжо ги урежда тези покупки.. Симона да започва да ходи на гърне, не ме интересува... Crossing Arms Имаме и успешни опити, но още  сме основно с пампи... Flutter

# 204
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Много се радвам че сме могли да помогнем на дечицата.
Добро утро
Честит рожден ден на Радо на Арчела,да ти е жив и здрав.
Лек ден на всички.

# 205
  • Мнения: 3 810
....посещение на  Дом "Дъга",което можем да направим заедно с вас.Те също имат  тържество на 21-ви декември.

Ами това си е по- лесно осъществимо. В най- лошия случай- едно такси дотам.
Обаче аз пак не мога...
Тази сутрин тати ни изненада приятно- на 21 в кукления театър ще идва дядо Коледа и ще раздава подаръци на децата на родители работещи в татювата фирма.
Не мога да ги лиша от това...

Днес времето е супер! Яхайте количките!!!

# 206
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Mimi_kir то тържеството ще е за деца, не за майки LaughingЩом ще има Дядко Коледа и подаръци, децата въобще няма да се сетят за теб.
И къде ходите в този кучи студ бе? Климатичето ми духа топличко и слънцето го гледам през стъклото.

# 207
  • Мнения: 531
Аз използвам Мамия и най-евтини са в магазинчето до младежкия и до ансамбъла.Аз излизам на разходка из квартала,тъй че Амарена,Fapua,къде сте?

# 208
  • Мнения: 218
Добро уитро... вече ден!

Първо, включвам се и аз с поздрави към рожденика Радо! Малко със закъснение... То 2 години си е сериозна възраст! Да расте здрав и обичан!

Не си мислете, че съм ви забравила. Вчера си прекарах деня в легнало положение, вечерта опитах да направя една нощна разходка /очарована съм/ и пак се тръшнах като оставих мъжете да вечерят сами, да се къпят сами и само си поех ролята на биберон за бозайника и пак си легнах. Днес съм по-добре... засега Simple Smile

Радвам се, че инициативата е успешна! Нашият татко вчера беше Дядо Коледа - в един дом за деца с увреждания и в един за сирачета. Каза, че е много тежко да ги гледаш в такова положение и му било свито сърцето през цялото време Cry

Нашето тържество е на 24-ти в Кукления, има ли други празнуващи тогава?

Амарена, питах мъжо ми за помещение в Кукления, в което да можем да съберем децата. Каза, че няма нищо подходящо... Какво остава тогава? Ние ще можем да дойдем на Коледното парти, може би след 17:30 ч, защото спим по 3 ч следобед.

Я да питам и нещо, за което се присещам от време на време.. Има ли някой, който живее в нашата част на града? Ние сме на ул. Дунав, предполагам знаете къде е... Живеем в последния от дългите блокове - 24. Свиркайте ако има желаещи наблизо за по на кафе по чехли, пантофи, джапанки и др. такива домашни одежди Wink

Бягам, че трябва да се наредя на опашка за да платя тока и до скоро!

# 209
  • Мнения: 216
Здравейте, момичета! Искам и аз да ви благодаря за желанието, за помоща, за добрите идеи! Надявам се да се видим и на Коледното тържество.., защото освен от храна, децата имат нужда и от малко топлина. Елате да ги нагушкаме!

Поздрави! Hug

Общи условия

Активация на акаунт