възможно ли е да нямаме астма,а стафилококи?

  • 3 620
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 806
Бихте ли споделили как и къде се прави изследване на секрет? За гърлото става въпрос.
Във всяка болница ли има такава възможност или трябва да се ходи/праща в София?

# 16
  • Мнения: 1 938
Аз съм от Пазарджик. Казаха ми, че лекар - специалист УНГ ще вземе секрета за изследване. После този секрет се изследва в лаборатория - прави се посявка.
    Мисля че към всяка болница трябва да има лаборатория. Peace

# 17
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Nellina
Цитат
Дъщеря ми е на 10 месеца и досега има 2 пневмонии. Едната беше двустранна (на 3 месеца), а другата беше преди 10-ина дни. И двата пъти лежахме в болница.
    Лекарите са категорични, че трябва да се изследва носен и гърлен секрет и че наличието на стафилококи би обяснило тези чести боледувания.

 - Не е толкова важно коя бактерия ги причинява, може и да са пневмококи, по-важното е че детето е Пред-раз-по-ло-же-но към заболявания на горните дихателни пътища, с рецидивиращи пневмонии, а това ни насочва към Туберкулиновия Миазъм.
 

# 18
  • Мнения: 1 938
Nellina
 - Не е толкова важно коя бактерия ги причинява, може и да са пневмококи, по-важното е че детето е Пред-раз-по-ло-же-но към заболявания на горните дихателни пътища, с рецидивиращи пневмонии, а това ни насочва към Туберкулиновия Миазъм.
 

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Какво означава това?

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Туберкулиновия Миазъм е Хомеопатично понятие, означаващо буквално замърсяване, или  предразположение към заболявания на белите дробове: - пневмонии, бронхити, плеврити дори и туберкулоза  Sick
 - Особено характерно е безпрепятственото и бързо слизане на настинката от носа и гърлото - в белите дробове.
 - Лекува се успешно и окончателно с точното, индивидуално подбрано противотуберкулиново хомеопатично лекарство. Peace

# 20
  • Мнения: 8 585
"Туберкулиновия Миазъм"
-> си е миазъм в нечии глави.

@Nellina
Това вероятно са вирусно провокирани бебешки бронхиолити.
Често повтарящи се детски бронхиолити по принцип се смятат за ранен Астматичен феномен, но ми е трудно да кажа дали са били наистина два точно епизода или нелекуван добре един с "опашка", или вирусна инфекция повторно.
За съжаление, аускултаторните класификации в Бг педиатрия са доста объркани и затова много често приемат бронхиолит за "пневмония". И на други места съм имал възможност да коментирам колко лесно се поставят тези "пневмонични" диагнози, когато всъщност се касае за вирусни бронхити или бронхиолити.
Така че единственият изход е да се наблюдава детето и да се проследява. Ако направи за трети път "свиркащ" бронхит, то тогава би било уместно включването за късо на Фликсотайд и/или Вентолин с балонче. От отговора към тях може да се даде по-точно заключение във възраст, в която спирометричните изследвания са неприложими.

Ако детето има ринит с продължителност над 5-6 дена е добре да направите посявки, макар че към тези (+) на Стафилокок посявки аз се отнасям с много голяма резервираност. Като мярка за "безкрайни" лечения.
Много често посявката е от кожата в областта, или секрета от хроничната хрема е толкова замърсен, че едва ли Стафилокок е първопричината за хремата. Тоест, съществувал ли е в началото, или се е появил впоследствие и вследствие от безкрайните манипулации с нослето на детето. Например от Коларгол или разни други терапевтични "изобретения", откъде можем да сме сигурни че не сме "посяли" ние Стафилокока, замърсявайки детето с безкрайни "манипулации"??

# 21
  • Мнения: 1 938
Birdie,
Детето ми има секрет в едната ноздра още от родилното...Обърнах внимание на педиатърката ни, която каза, че това не било страшно и че детето се "чисти". Да де, ама това ми е второ дете...Баткото не се "чистеше" така...
Относно пневмониите:
Първата беше, когато бебка беше на 3 месеца. Без температура. На слушалки - нищо. На рентген - Pneumonia bilateralis. #Cussing out Последва лечение в болница - Ceftriaxon - i.v.; Ventolin - инхалации; Bromhexin.
Втората пневмония - преди 10- ина дни.Започна с кашлица, хрема и температура - до 39,6. Педиатърката каза, че чува хрипове, а на снимката от рентгена не се видя нищо - "Няма рентгенологични данни за белодробно заболяване". Приеха ни в болница. Този път бяхме на Axetin - i. v.; пак инхалации с Ventolin; пак Bromhexin. Включиха ни и Salbutamol. Сега сме вкъщи и продължаваме с CEC, Bromhexin i Collargol. Thinking

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 20:51 от Nellina

# 22
  • Мнения: 8 585
Добре-направете посявка на носен секрет по правилата.
Ако е (+) на Стафилокок (или друго) лекувайте съответно. Назалният "Бактробан" е ефективен срещу Стафилокок.

Пневмония без температура и учестено дишане е много, много рядка находка.
Вирусен бронхиолит може да протича така, както го описвате.
Моля, не слагайте или ползвайте "Коларгол". Допотопно средство, силно изгарящо носната лигавица.
Бромхексин на малки деца (под годинка) не е уместно да се дава. Изсушава секретите и няма прогрес.
Колкото и Антибиотици да давате, ако не дадете инхалаторен Вентолин (течен) и/или Фликсотайд няма да има значим прогрес, ако се касае за бронхиолит.
Лично мнение, от практиката ми, разбира се.
Неангажиращо Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 938
Birdie,
 и при двете "пневмонии" сме правили инхалации с Вентолин. Thinking

Съжалявам, че оспамихме темата. Нека се включат и други майки, чиито деца са боледували от пневмония и да разкажат как тя е протекла при тях. Какво лечение им е назначено, изследван ли е назален секрет?
Интересно ми е дали при изолиран стафилокок ифекциите на дихателните пътища са по-често явление и как са лекувани. Thinking

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 10:02 от Nellina

# 24
  • Мнения: 8 585
Birdie,
 и при двете "пневмонии" сме правили инхалации с Вентолин. Thinking
Не е достатъчно. Вентолин не премахва и не лекува дълбоките възпаления в бронхиалната стена и последващите от това хронична кашлица, астматични по тип кашлици, вечерни или при усилие. Без Фликостайд за късо време:

*или ще кашляте до м. Април
*или ще има рецидивиращи инфекции и бронхити с температура и АБ употреба.

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
"Туберкулиновия Миазъм"
-> си е миазъм в нечии глави.

Birdie - един прост въпрос - защо твоята медицина е напълно безпомощна в този и хиляди други случаи, и то не с месеци - а с години, въпреки прикриването си зад сложна за обикновения пациент фразеология на  латински език., и въпреки използването на все по-мощни антибиотици?

 - И защо Туберкулозата пак се завръща, мутирала и неповлияваща се от специалните още  скъпи и мощни Антибиотици?

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 12:28 от Aleksander

# 26
  • Мнения: 8 585
Защото природата е непобедима. Ние сме скромните и служители. И защото животът има много страни.
И поради редица други неща от чисто медицинско естество.
Но не и поради "миазми".

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Защото природата е непобедима. Ние сме скромните и служители. И защото животът има много страни.
И поради редица други неща от чисто медицинско естество.
Но не и поради "миазми".

 - Добре Бирди, подсети ме за един лозунг през Социализъма :

 "ДА ПОБЕДИМ ПРИРОДАТА!"  Laughing Laughing Laughing

 - виждам и че вече си низустил понятието Миазъм  Peace
 - значи имаме прогрес  Hug - значи Монопола вече се пропуква  Peace
 - не казвам че е ще е лесно, и на мен не ми беше лесно когато наизустявах медицинската латинска терминология навремето...и се чудех защо хубавото и далеч по-точно народно наименование "Стресница" - е трябвало да се прекръсти на Херпес ... Shocked

 - А сега сериозно, щом казваш че си Скромен служител, защо да не приемеш факта - когато го видиш с очите си разбира се, че има много ефикасни Хомеопатични л-ва, които прекъсват и лекуват порочните Рецидивиращи Пневмонии, Астми, бронхити и т.н.
 - Ето, аз например и за миг не се колебая при започваща пневмония, веднага да насоча към Антибиотици  Peace

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 15:46 от Aleksander

# 28
  • Мнения: 8 585
Изобщо не поддържаме становищата, които ти си мислиш че поддържаме.
Нито пък даваме АБ като пръв и единствен избор.
Медицината (както и всяка друга специализирана област) говори с термини. Специфични термини.
Нямат нужда от "лаичност", защото това не помага да навлезеш в материята, ако не я владееш.

Педиатрията по принцип няма нужда от добри интерпретатори и тълкуватели.
Има нужда от добри практикуващи я. След като са си я тълкували и интерпретирали с години на спокойствие под нощната лампа.

Тъй като по закон ти нямаш нужната квалификация да:
*поставяш диагнози
*предписваш лечение
*водиш болни
е добре да стоиш по-нисък от тревата в тази област.
Както аз стоя например в областта на ядрената енергетика и не давам "мнения" как да се поставят пръчките в реактора.

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 18:06 от Birdie

# 29
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Тъй като ти беше изгонен от този форум, по-добре стой по-нисък от тревата, и не бъди така брутален и нервен към мненията, които не съвпадат със твоите. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт