Октомврийско мъничко дете се подготвя вече за море- тема 4

  • 22 003
  • 657
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 226
Мами, кои пресни плодове ще предложите това лято?

Ние нямаме домашни и за сега освен ябълка и банан друго не съм давала. А ябълката в силиконова цетка я обожава.

# 16
  • Мнения: 261
Благодаря ви, мами! Страхотни сте ❤ Ще опитам да гледам по-положително.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 369
Здравейте, момичета! 🥰 От 3 месеца не бях влизала във форума, а толкова отдавна се каня, но все не остава време. Сигурно ще е дълъг пост... 😃

Голяма лудница при нас. Както заради Ковид 2 години си стоим предимно вкъщи, тази пролет вече "скъсах синджира".. 😄 Направихме едно пътуване до село, една Италия миналата седмица. Много съм доволна от децата и как се държат на път... Затова голяма лятна програма съм им спретнала. 😁 Море след 20 дена, края на юли- планина и целия август- пак море. 😊

Йоанка си върви дребничка- на 7мес беше около 6600гр/66см. След 10 дена прави 8мес и ще я видим колко е качила.

Със захранването вървим трагично.. 😄 Но хич не й се впрягам. Започнах на 6мес точно с пюрета, класически.. Ей, все едно го тровя и коля едновременно това дете- рев, рев, стиска устата... Мъчих се 2 седмици- не и не.
Минах на ЗВБ- преродихме се и двете. Така си хапва с голям кеф. Но хайде едно пътуване, второ... Кой ден си остане само на кърма.. И сме точно до под кривата круша... (Но пробва италианска коричка от пица 😁) А вашите вече са на пържоли някои. 😁

А по повод движението- мислех, че няма по-голямо диваче от кака й, но... 😳 Йоана се изправи преди месец.. 🤯 Лази като изтребител вече, само се чуди къде да се набере и да се изправи. (Опита дори по гладката стена, което кака й правеше на годинка 🤯)
Шегувах се с приятелка, че не знам дали може да стои седнала самостоятелно, защото просто не се задържа на едно място за секунда... 😄
Ей я. 😁



За цикъла- както написах, далеч сме от всякакво заместено хранене, та си суче стабилно. Съответно, цикъл още нямам... Но и хич не ми липсва. 😁

Малко офтопик- много съм се зарибила покрай каката по positive/gentle parenting... За октомврийчетата е рано да се прилага в пълния му блясък, но ако има други ентусиасти като мен, ще се радвам да си общуваме.
Имам плашеща нужда от някого, с когото да си споделям по темата. 😊

Май вече ви отегчих достатъчно, та... Лека нощ засега. 😊

# 18
  • Мнения: 226
Яренце, много ми липсваше във форума. Много ме зарадва поста ти.

Малката е такъв бонбон и толкова стабилно стои на крачета. Heart

Браво на вас за пътешествията. Аз с едно не мога да се престраша за пътуване в чужбина, а вие - с две! Герои!

С две ръце съм ЗА позитивното възпитание. Ще се радвам да споделяме по темата, защото нашия тати поне за сега я умаловажава и ще съм май сам войн удома.

Все още не съм започнала да чета сериозно по темата. Имаш ли книга, която би препоръчала с две ръце? Има ли и тема тук във форума?

# 19
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Яренце, Йоанка е страхотна Simple Smile Много е стабилна, браво. Май момиченцата наистина по-бързичко схващат как става номера с изправяне и ходене. Много си е добре детето, виж какви хубави бузки има. Спрямо ръста теглото й е идеално.
За пътуванията супер, много се радвам на адаптивни деца, които се напасват във всяка ситуация и пътуват без проблем. Аз все се страхувам моето дали ще издържи пътя до морето и не смея да планувам нищо за това лято. Ние ходим септември, когато ще е на 9 м. Иска ми се или кратко море, или няколко дни на балкан. Но все се питам - ще заспи ли на чуждо място, ще се адаптира ли, ще издържи ли пътуването, като в колата повече от 30-40 мин не спи и желанието за почивка ми се изпарява. Иначе, ходим до Родопите, на кратки разстояния до 1 час път и после пикник и издържа. Но за дълго все ме е страх.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 369
Katelyn, Тук не знам дали има теми, но във фейсбук има доста странички и групи.
А за момента и аз малко се затруднявам да зарибя таткото, но сравнително ме изслушва като давам съвети какво и кога да се говори/прави. Но да прочете нещо са - абсурд. 😒
А имам стабилна библиотека вече. 😁



А за пътуванията- няколко неща:
1. Аз съм голям пътешественик и искам да науча децата, че това е моят/нашият лайфстайл... Да свикват, дето се казва. 😁
2. Какво е най-лошото, което може да стане? Да пореве малко. Еми, голяма работа.. 😁 И вкъщи реве понякога, та поне да реве на ново и интересно място. 😁
3. Все пак държа очакванията си ниско 😃 по този начин децата често ги надскачат и всъщност си изкарваме супер! 😊

Ето малко снимки от Верона. 😊









# 21
  • София
  • Мнения: 853
Яренце! Радвам се да те видя пак тук!

И ние сме до под кривата круша със захранването, също ЗВБ. Аз карам на сървайвъл моуд вкъщи. Едвам стигам до това аз да ям, пък камо ли за нея да приготвя нещо... Та повечето дни, я предлагам плод, я правя картоф или нещо друго на фурна да ѝ дам... Или просто кара на кърма. Чак последните две седмици хапва някакво количество, а сме почнали на 6 месеца (вече е на 8 ).
От плодовете съм предложила вече ябълка, круша, банан, домашно гръцко манго, малини... Май е това. През лятото ще предложа още праскови и кайсии, череши, диня, пъпеш, СМОКИНИ (пиша така, защото цяла бременност се разпрах от смокини, та направо нямам търпение да видя дали и тя ще харесва, аз по принцип не харесвам), грозде... Каквото има реално.

Нас ни тресат други проблеми. Както спеше по 2:30-3:30 часа без прекъсване нощем, от месец насам се буди на час, час и половина максимум. Четох за регресия в осми месец, отделно ѝ е подут венеца, та май са и зъби. И понеже имаме драми и със приспиването, а това лято сме на сватба, на която няма как да я вземем и ще я оставим на свекито, ще прибегна до услугите на консултант по сън, да помогне със самостоятелното заспиване.

Последна редакция: ср, 15 юни 2022, 12:19 от Eleyn

# 22
  • Мнения: 578
Еха, Яренце браво на вас. Да сте много здрави още много пътувания да направите.
Ирина стана вчера на 9 мес и е 8,850 кг и 72 см. Качила е 550 гр и само 1 см. Ама си яде стабилно. От вчера замествам и вечерното о нощното кърмене с АМ,. Засега и харесва. Пълзи назад и седи сравнително стабилно без опора. Очаквам да пропълзи скоро и напред. Не се опитва да се изправя още. Доста по бавна е от брат си. Но пък вече казва ма-ма или ам-ам, ба-ба, та-та. Изнася речи вечер на масата.
Ние направихме едно пътуване до морето. Плака малко, давахме играчки. Брат и я забавлява. Но най-добре е когато и двете спят. Тогава наваксваме с пътя. Че иначе като ревне и не се успокоява спирахме. И ако не е за хранене, беше за пълна пелена. Но не сме спирали повече от 3 пъти в посока. Гледаме да тръгнем, когато на нея и е време за съм. Баткото или си играе с колички или заспива и той. Сега мислим малко да поседим в София, че съм на рехабилитация, и юли да сме цял месец на морето. Не знам как ще се оправя, ако съм сама с децата. Ама ще го измислим.

# 23
  • Мнения: X
Айде и аз да се включа в разговора. 😆

Не знам дали момичетата са по-бързо схващаши, ама Тервел направо не ми дава никакво време да свикна с новите му умения. Другата седмица стана на 8 месеца. На 5 месеца и половина пролази ама както си трябва, на 4 крака, като кученце 😆 Съответно имаше тук таме падения. На 6 месеца пък започна сам да си сяда, айде пак стой зад него, защото губеше баланс след 2 3 минути. На 6 месеца и половина започна да се изправя от пода като се хващаше за дивана. След това по стените, вратата на терасата и така. Лудница е, защото не се спира за секунда. Постоянно обикаля, постоянно се изправя, дърпа столове, сушилници. Пуска се вече като е изправен, пада на дупе и пак се изправя. Аз съм само след него. Супер палав и див е. Аз му прибирам играчките в кутията, той ги вади постоянно...

С храненето не знам до къде сме. Ако яде само зеленчуци не му харесва, ако яде и месо много му се отваря апетита. Плодове не харесва кой знае колко, може би защото му сладнят, не харесва сладкия вкус. Понякога замества обяд, понякога си го кърмя. Не бързам кой знае колко.

Зъби, има съвсем леко пробили долни два. Иска да хапе, постоянно има нещо в устата...

Откъм пътуване, повече от 1 час не издържа да е в колата. Иска да се движи и се изнервя вързан.

Ето малко снимки на юнака:




# 24
  • Мнения: 226
Ние сме от днес на детска кухня. 8++
Възхитена съм. Страшно вкусно, а самата кухня е невероятно чиста. Явно имах много занижени очаквания.

Бебка все така си хапва по много мъничко и мама с удоволствие изяде десерта днес Heart Eyes Дано скоро се осладят манджичките и на слънчицето ми.

# 25
  • София
  • Мнения: 853
Кейтлин, на коя кухня я записа? Държавна ли?

# 26
  • Мнения: 226
Да - държавната и затова бях силно резервирана, но ме спечелиха от пърния ден. Дори съжалявам, че не съм я записала и по-рано.

Оказа се, че от скоро вече записват и 6 - месечни, а аз мислех, че започват от 10-ти месец.

Много вкусни и ароматни яхнийка + супичка + десертче!

# 27
  • Мнения: 1 266
Да - държавната и затова бях силно резервирана, но ме спечелиха от пърния ден. Дори съжалявам, че не съм я записала и по-рано.

Оказа се, че от скоро вече записват и 6 - месечни, а аз мислех, че започват от 10-ти месец.

Много вкусни и ароматни яхнийка + супичка + десертче!
Аз знам, че държавната е най-хубава (с малки изключения). Взимала съм и на големите, много вкусно готвят и имат разнообразие на месото и менюто, което трудно човек може да постигне вкъщи, да не кажа невъзможно, пък да не говорим, че е 1 лев в Пловдив.
Katelyn, къде записват от 6+? Тук ми казаха, че трябва да е на 10 месеца. Аз сега взимам пробно с купони на приятелка, която пътува, но за юли ще сме без. Смятам тогава да поръчвам от частна. Обаче в тези две частни, които са ми удобни, дават десерт нишесте постоянно, а в държавната един ден е грис, един ден извара с плод, един ден е макарони на фурна или сладка баница и тн. Разнообразието им е в пъти по-добро, та сега се чудя как да процедирам.

# 28
  • Мнения: 226
Бубамара за Плевен става въпрос. Тук също официално на сайта на общината и в заповедта пише "10м", но на място като попитах, казаха "от 6м". Дори и на кутийките с храна пише, че е за 6м до 1г.

Тук цената е 80ст.

Единствено не ми допада, че се използват пластмасови кутийки.

# 29
  • Мнения: 578
Аз записах Ирина на кухня, но ще взимам от септември, защото август те почиват, а юли ще сме на море. В София е 1.3 лв. при нас е с бурканчета, он ядене носих 30 буркана и 60 капачки и дрънчахме по улиците. Даже вече се записва виртуално. Когато вземах на големия беше вкусна. Сега ще видим. От частните съм взимала много малко. На Юначе ми хареса. Другите бяха с много нишесте и дори супата беше гъста. За сега готвя или взимам бурканчета. На Слънчо и харесаха, на Бебевита не много. Иначе яде месо и ушите и плющят. Направо и давам парченца и си ги дъвче. Правих и бананова палачинка, хареса й.
Със съня обаче сме на приливи и отливи. Тъкмо беше започнал да спи по 2 пъти и напоследък пак взе да се буди след половин час и да спи по 3 пъти. Вечер заспива към 22.30 - 23.00, което според мен е късно. Мисля че растат първите зъби и понякога се буди по 100 пъти.

Общи условия

Активация на акаунт