Октомврийско мъничко дете се подготвя вече за море- тема 4

  • 23 775
  • 666
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 119
Здравейте момичета, аз съм от ноемврийките, но следя и вас. Lovebirds, моля разкажи публично, че събуди тук голям интерес 😀 Много искаме, ама това спане...

# 61
  • Мнения: 1 266
Здравейте и от мен! Ние се готвим за дългоочакваното море. Нашият татко е много работен и няколко пъти отложихме. Бяхме до ВТ и като се прибрахме София вдигна 40 градуса. За 3 дни мина.
От два дни вече има зъбче. Развива се много бързо. Комуникира много с хората. Казва здрасти и чао с ръка. Казва мама, тата, на брат си ба, а на кака си ка. Пълзи бързо и се изправя сама на крака. Започна вече да си хапва добре, обаче този месец не беше качила и грам. На 9 месеца е 72см и 7500. Има ли други като нас, без качен грам? И още едно въпросче,ако имам мами в Гърция моля да кажете как е сега там?

# 62
  • Мнения: 278
Както бях споделила в 9тия месец и Изабела не беше мръднала грам, но този месец си навакса качила е 300гр и 2см - 9.400кг и 73см на 10м

# 63
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
Ние се домъкнахме в Гърция вчера  Доста рев беше, не искаше да стои в кошчето. А бе кофти преживяване. С големия на 2г нямаше проблем.

Сега дребния спинка на плажа.

# 64
  • Мнения: 1 266
la libellule, спокойно и приятно да си изкарате почивката. Да се върнете здрави. И аз съм се запасиа с търпение, че доста път ни чака и ще има реване.
мама Софи, успокои ме. Док даже на ПКК ни прати и се бях панирала малко.

# 65
  • Мнения: 278
И нас ни чака рев.. в края на месеца ще ходим на море, направо като си помисля ми се иска да избягам 😅 батковците обожават да пътуват, но малката е ад в колата.. плануваме да пътуваме през нощта, за да и хванем нощния сън,но дали ще успеем е друг въпрос 😃
забравих да се похваля вече е християнка!

Последна редакция: пн, 11 юли 2022, 10:37 от мама Софи Филчева

# 66
  • Мнения: 703
Здравейтее и от мен🤍

Моят син е вече с 6 зъбчета, четирите изникнаха наведнъж, беше кошмар, но отмина.
Сега е спокоен и си хапва.
Той така и не прояде пюрета и каши, записах го на кухня, яде на периоди, десертите не ги поглежда, набляга повече на месо и супи😀
Взех му от тези биберони за плодове, леле и тях не ги желае, подхвърля ги наляво и надясно и целия под е в сок.

Междувременно се преместихме в новия ни дом-от апартамент на къща…е да ви кажа, преродих се…двор, тераса…
Нашия апартамент беше доста малък и нямахме толкова пространство, и бяхме до свекърва ми🤣
Сега сме далеч, в един град, но по-далеч😀

Общо взето е това, хапе, ръмжи,вика,кряска бебока, джътка с проходилка, много се кефи когато сме на заведение, обича котета, кучета, всички деца, много е адаптивен към всичко и всеки, не плаче от непознати..но реши ли че не му е ден, свалям по 1 кило 😀мрънкане, реване…и те така..изминаха 9месеца, скоро щи се готвим за рожден ден..


Много ме мъчи друга тема, с повечето майки говорим за цикъл това онова, на тях им е дошъл, а на мен така и не ми идва..притеснявам се да не би пак ще съм с поликистоза и липсващ цикъл, защото не ми влияе изобщо добре..
Друг е въпроса че искам да си ходя отново при Карагьозова в София, но тжва пътуване 3 часа на отиване и връщане с бебе, как ли ще го бъде..


Това и от мен.
Целувки.

Всички бебоци са много сладки💕

# 67
  • Мнения: 1 266
sunshine, отиди на лекар. Ако не дай Боже ти каже нещо сериозно,иди при Карагьозова. Но може да се дължи на хормонален дисбаланс все още.
И ние сме добре. София е супер комуникативна. Знае вде повече неща, поздравява, казва колко голяма ще стане,как прави мека,кучето 😄 Общо взето е голяма маймунка. Обича хората,закача се с всички,но ако я вземе друг плаче за мен.
В неделя пътуваме. Ще пиша от Гърция 🤗

# 68
  • Мнения: 653
Момичета, привет и от мен! Все си ви чета и все не мога да пиша, когато стигна до края 🤷🏼‍♀️
Ние тъкмо се върнахме от втора почивка на море. Ами малката е на върха на щастието-разхожда се из пясъка, къпе се в морето, маха на всички за здрасти и чао, с целия плаж се сродихме покрай нея 😂 сега се връщаме, а вече мислим кога и как пак да идем, защото наистина грее това дете до морето!
Захранването върви добре, все още успявам да се справям с готвенето за нея, научих се дори бурканчетата да ѝ стерилизирам без аварии (уточнявам го това, защото нямам спомен дали ви се "похвалих" с една партида, която беше пълен провал 😬🤷🏼‍♀️) Исках да попитам има ли мами, които са въвели риба и каква е била първата?
Иначе жегата хич не ѝ понася, опитва се дори памперса сама да си махне, та разходките ни са концентрирани основно рано сутрин, което не е и много рано, че тя си поспива (за щастие).

# 69
  • Мнения: 1 266
chrissie, първата риба на адашката по спомен беше треска 🙂 Яла е и сьомга след това. Харесва и рибата. Не съм имала проблем с въвеждането и.

# 70
  • Мнения: 153
Риба въведох веднага след първото месо, още на 7 месеца. Сьомга на хип.

# 71
  • Мнения: 1 839
Здравейте и от мен. Малкия стана на 10м , тежи 9700, 74см. Вече лази,но не толкова активно колкото батко си. По -скоро се изтласква без да вдига хубаво дупето 😀 седи прав,подпрян за нещо,но все още трудно се изправя сам. От седмица съм го записала на кухня, някои неща си хапва с кеф,други не толкова,но в повечето случаи зависи дали ще му се спи,дали не е прекалено гладен и тн. Ако е огладнял много не иска да погледне нищо освен кърма😀 Опитвам се да не му давам през деня вече,а само за заспиване и през нощта. И ппреди да ме осъди някой,правя го ,защото целя цикъла ми да стане редоен,за да започна едно лечение ,свързано с това. До тук ми е дошло два пъти, веднъж ,когато беше на 7м и после чак на 9. Така,че се надявам този месец пак да ми дойде.
Ние сме цяло лято на морето, в началото мрънка от водата,явно му е хладна,после обаче му е кеф. Към пясъка по същия начин,в началото е много предубеден,после му става интересно😀 Има едва 4 зъбчета, като горните два излязоха доста бавно и мъчително,подозирам ,че и той както батко си ще ги вади трудно.Вечер излизаме на разходка към 8-9 след като е ял и заспива вечерен сън навън в количката. Мама се разхожда по хладно ,а той спи спокойно. Една вечер се прибрахме чак в 12 часа 😀 Предпочитам така отколкото да лягам с него към 9-10, да се Приспиваме по един час и тн , пък нека да ме гледат всички странно по улиците 😀

# 72
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
Моят не е впечатлен от водата. Хареса му на пясъка да се рови. Но като цяло много мрънкане и рев. Не знам какво му стана на това дете. И по пътя рев.
Миналата година баткото беше на същата възраст и се радваше на морето. Никакъв проблем не сме имали. Сега се замислям дали да си причиня още веднъж тази процедура с малкия.

# 73
  • Мнения: 476
Общо взето ние попринцип сме все по планините и по палатките 😀 Та просто след дълго колебание реших да поръчам нова, по-голяма палатка и да пробваме, храна топлих на газовото ни котлонче. Комари имаше за 1 час вечерта, но я сложихме в количката и я покрих с мрежичка, та не е имало ухапвания.
Риба дадох на 7 м., сьомга на хип.

Последна редакция: нд, 17 юли 2022, 09:51 от lovebirds

# 74
  • Мнения: 578
И ние сме на морето от две седмици. За мое щастие ми предстоят още три. Малко е трудно да съм само с двамата разбойници, но се справяме някак си. Ирина стана на 10 месеца и вече пълзи. Пясъка й хареса, доста си хапна от него. Без проблем си пълзи по него. Във водата я вкарвах леко, един ден крачета само, на другия повече. Сега вече си я топя цялата и умира от кеф, пиши и се смее, целия плаж озвучава. Иначе яде всичко, без кисело и прясно мляко. Киселото мисля да го вкарам като се приберем. Риба вкарах в 8 месец, на гербер първо, не знам каква беше. После сьомга и сега и давам, но не редовно. От млечната кухня готвят веднъж седмично, предполагам толкова трябва да се дава. Плодове яде всякакви. Много обича диня.
Този месец ще прескочим профилактичния преглед, но е дотежала, със сигурност е минала 9 кг. За височината не мога да преценя по летните дрехи.
Зъбите все още не са поникнали, но поне спря да плаче и не я мажа повече.
Пожелавам приятна почивка и по-малко ревящи бебета.

Общи условия

Активация на акаунт