Октомврийско мъничко дете се подготвя вече за море- тема 4

  • 24 133
  • 676
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: X
Здравейте, момичета!
Аз идвам с един странен проблем. Малкият от вчера започна да върви с дясното краче силно навътре, та чак се получава куцане. Досега никога не е имал проблем с походката, проходи рано към 10 месец и всичко е било окей. Следобед ще го водим на лекар, но искам да чуя мнения и тук. Видимо няма дискомфорт, нито го боли при опипване и натиск. Единствено от време на време сочи към палеца и казвам сам боли, но през останалото време скача, бяга, танцува. Идея си нямам какво може да е, но ако някой е имал сходна ситуация, ще се радвам да чуя.

# 601
  • София
  • Мнения: 892
Не знам какво може да е, но кажи после какво е казал лекаря.

Пуснахме Зори на ясла от миналата седмица, всеки ден е до обяд. Днес се случи за първи път да реве още вкъщи. Вашите деца как се справят с ходенето на ясла? Как върви адаптацията? Всеки ден по-лошо ли ще става?

# 602
  • Мнения: 659
foxxyy, аз също не мога да се включа по въпроса, но стискам палци да се окаже нещо временно и незначително 💛

Eleyn, нещо говори ли ви? Някой да я кара да не се чувства добре? Някой да ѝ се кара?
При София е опака ситуацията - уикендите постоянно ни дава зор да я караме на ясла и е трудно да ѝ обясним, че няма как. Обръщаме ѝ внимание, гледаме максимално да ѝ разнообразяваме живота с нас, но си иска в яслата и това е 🤷🏼‍♀️
Та, обратно към темата за Зори - може би, когато започне да остава повече време с дечицата и си намери приятелчета там, ще започне да се чувства по-добре и ще премине този период. В никакъв случай не вярвам, че ще става по-лошо. 🙏💛

# 603
  • София
  • Мнения: 892
Казва просто че не иска да ходи. Иска да остане вкъщи и да се гушка с нас. Тя е била само три дни на ясла до момента и донякъде е проблем,  че точно първия ден, в който тръгна на ясла, аз влязох по спешност в Шейново за задържане (нали пак съм бременна). Вече ме изписаха, но е първи ден от както съм вкъщи, в който тя трябва да иде на ясла. А аз трябва да лежа и не мога да ида с нея до яслата, само мъжа ми я води. Та драмата е двойна, тя вижда, че аз оставам вкъщи, но един вид я гоня да излиза. Опитах се да ѝ обясня, че там ще си намери приятелчета да си играят, но не ме чува за момента.

# 604
  • Мнения: 1 428
Моят реве по цял ден там май и е болен през 3 дни буквално сега пак е болен...
Според педиатърката от стреса заради раздялата с мен много  му е паднал имунитета иначе уж влиза без рев ма ми казват,че много реве там ....

# 605
  • Мнения: 198
Надявам се всичко да е наред с крачето и да няма нищо притеснително!

И моето момиче първите дни любопитството я абстрахираше от това, че я оставям и после вече само като чуеше думата ясла и казваше неее, с мама вкъщи. Но аз я спрях, първо защото вече почти два месеца тя ходи по 3 дни и после по 10 е вкъщи, а последния боледува тежко, а аз съм бременна, след нея започнах и аз и просто не мога си позволява тоя омагьосан кръг от болестите. За плача предполагам в един момент ще ср адаптират, но ако не ми се налага да работя или друго и ако детето ми отива с нежелание, не се храни там, не  пие вода, не ходи на гърне и само плаче, по-добре да си го гледам вкъщи. В този случай яслата не е градивна, а обратното. Та и за мен са малки още да приятелчета и игри, всеки тича като свободен електрон само тези, които са малко по-настъпателни и може би по-порастнали като развитие могст да сформират игра и да си взимат каквото и когато искат, а пък моята е притеснителна и това е един негатив, но какво да я правя.

# 606
  • София
  • Мнения: 892
Е, да. На някои им е рано за ясла и това не е до възраст, а до характер. Зори обаче там яде, играе с децата и се смее. Ни на отиване е драма. Още не е боледувала, но дето се вика - има време, ходи от много скоро.

Фокси, кога ви е прегледа?

# 607
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Росен от 1.11 е на ясла.Първите два дни ходи с кеф,после-все с рев.И драмата е че мама не влиза с него.Иначе там е спокоен,яде,играе,спи,дори на гърне седи,а пък вечер мрънка че не иска да си ходи.Пробвахме баща му или дядо му да го водят -пак реве за мен,ако някой друг го прибере същата работа -рев за мама.Но аз съм спокойна, защото знам че вътре не плаче и му харесва, все някога ще свикне и без мен.

# 608
  • Мнения: 258
Каката ни кривеше крачето и ортопед каза, че е нещо от стегнато ахилесово сухожилие и правихме едни упражнения за отпускане и се оправи. А беше и в период с нови обувки, които явно допринесоха за проблема.

  Малкия ходи от 3 дни на ясла. Реве когато го оставям и след 5 минути е забравил и се е успокоил. Още не е свикнал, защото неще да говори там, ама вярвам че ще се отпусне.
Свикват децата, някои по-бързо, други по-бавно, но мисля, че е добре за тях.
Кака му хич не е боледувала в яслата, та се надявам и той да е така.

# 609
  • Мнения: 1 266
Foxy, дано всичко е наред с крачето 🤞 За съжаление и аз не мога да помогна.
Относно ясли и рев какво да кажа. Баткото ни толкова ревеше и толкова боледуваше, че каката я пуснах директно на градина. Сега София също не ходи, имам отпуски и ги взех, но февруари трябва да се връщам. На мен ми се реве. Толкова ми е хубаво с нея, че ще ми е трудно да вляза в друг режим. Опцията, която измислих е да намеря работа на половин ден и да я дам в една частна ясла до нас. Няколко деца от махалата ходят и майките са  доволни. Но дали ще реве или не зависи от детето. Същото е и с боледуването. Имахме едно дете в градината, почти нямаше отсъствия, за 1 година бяха платили само два пъти непълна такса.

# 610
  • Мнения: 704
Привет, мамчета.

Аз влизам с една неочаквана новина за мен.

Бременна съм. Преди два дни както вечеряхме така ми се допи кола, че станах и запалих колата, отидох и си взех, и мъжа ми на майтап взе че каза да няма нещо, и аз сутринта си казах я да пробвам един тест, иии..излезе втората черта.

Цикъл имам от 3 месеца, редовен и дълъг, сега тлябва да ми дойде след 5дни, и не знам реално как да реагирам.
Не е планирана бременност, в първия момент се зарадвах и стъписах и за миг пред очите ми си представих мъките който преживях с първата ми успешна бременност, дали ме очаква същото..хапчета,системи,инжекции..тревоги..

Наистина не го очаквах…целувки.

Иначе сина ни доста често боледува, почти всяка седмица, ходи по 2 дни на ясла и после филма-сополи, кашлица…

# 611
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 304
Честито! Разликата в годините вече е много добра. Фаталните 2 са минати. 😁

Малкият толкова бързо расте. Настига брат си. Имам чувството, че близнаци имам. Баткото е на 3.3 м.
Вече се заиграват повече, но и се бият повече. Копират един от друг и каквото иска единия и другия го иска. 🫣

Малкият отскоро казва, че бил батко 🤣 питам го на кого не казва🤣 днеска люля кошарата и пее - спи бебе, спи 🤣

# 612
  • Мнения: 226
Sunshine202, честито!

Казват, че всяка бременност била различна. Пожелавам ти втората да е по вода или по-добре по-мед и масло.

Да й се наслаждаваш спокойно.

# 613
  • Мнения: 1 266
Sunshine202, честито и от мен! Моите и трите бременности бяха различни, не се страхувай 🤗 И аз мислех, че третата ще е по-зле от втората, а тя се оказапнай-яката бременност от трите. Нито ми се гадеше, нито се чувствах зле, нито надебелях като звяр, любим период ми беше.

# 614
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Честита Коледа и светли празници на всички вас и семействата ви.Бъдете здрави, щастливи и благословени ❤️

Общи условия

Активация на акаунт