Октомврийско мъничко дете се подготвя вече за море- тема 4

  • 23 775
  • 666
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 266
Привет и от мен! Ние също сме добре. София е вкъщи, защото тръгна на ясла и за 2 седмици окапа. Оздравя за щастие, но 2 седмици по-късно още покашля и не я пускам. За сега се справяме, защото бабите се сменят, да са живи и здрави, а ние с таткото караме големите по училища и спортове. Аз се върнах на работа, но ми е голям хаос. Освен това от второто секцио получих тежко срастване и другата седмица ще ме оперират, за да го изрежат. Животът си върви общо взето, шарен. И ние бързаме ли бързаме да го догоним, но аз все съм на опашката 🙂 Все имам чувството, че съм пропуснала нещо с децата, защото знам покрай най-големия, че порастват за едно мигване и това време никой не може да ти го върне. Та гледам да не я мисля работата, а всяка минута да съм с тях.
Памперсът и при нас е с променлив успех. Един ден казва, на другия не.
Хубав уикенд на всички!

# 631
  • София
  • Мнения: 873
На Зори махнах памперса от раз преди малко над 2 седмици. Тя показваше признаци на готовност от Коледа. Имахме инциденти само първите ден и половина. Директно махнах и нощния памперс, като в началото сменях чаршафи по 1-2 пъти на нощ. Последната седмица само веднъж се напишка през нощта. Така че броя махането за успешно. Ще видим сега като родя второто (което явно ше е тия дни) дали няма да има регрес.

Иначе ходи на ясла, харесва ѝ, не боледува много. Приказва мноооого, пее песнички всякакви, повтаря всичко, което чуе.

Аз бивам като цяло. Бременна вече в почти 38-ма седмица. Тежи ми, само ми се спи, киселини ме мъчат. Въобще ми се иска да свършва вече.

# 632
  • Мнения: 698
Леко раждане! Ще чакаме след месец-два да разкажеш за адаптацията! Много се вълнувам за този момент. 🥰🥰

# 633
  • Мнения: 653
Леко раждане на бъдещите мами 🤗
При нас всичко е наред, посещава яслата редовно, страшно много ѝ харесва, притеснявам се единствено дали ще ѝ харесва толкова много и в детската градина. Много е привързана и към дечица и към персонал и започнах малко да се тревожа.
Боледува рядко (за щастие!), мен пък ме тормози тежка алергия и компенсирам със сопол и кашлица за цялата къща 😑

# 634
  • Мнения: 1 111
Леко раждане на бременните мами Simple Smile

Моето момче си е голям приказливко още от есента. Аз памперса го махнах миналото лято, отдавна го забравихме, той си е вече голямо момче. На ясла не ходи, баба му го гледа, аз съм си на работа. Надявам се есента да започне градина.
Единствено беше назад с дъвченето. Но преди месец изведнъж започна да дъвче. Започна със залъци с лютеница, а на следващия ден си хвана лъжицата и започна и сам да се храни. Направо бях в шок! До онзи момент всичко ядеше само на пюре.
Наскоро му бяха първият цял банан в живота, първата ябълка, първото кюфте и т. н.

# 635
  • София
  • Мнения: 873
Аз като казах "тия дни", имах предвид днес Joy

Зори стана кака на Явор този следобед.

# 636
  • Мнения: 698
Еййй, добре че Ели раздвижи темата да получим такава хубава новина! Честито ❤
Леко възстановяване и спящо бебче ти желая!
Иначе отново се уверявам колко различни са децата, моето например от годинка си се храни сам с всякаква храна, но за сметка на това ака в гащите по три пъти на ден и после се хили.. не знам какво да направя, че да се научи да казва. Защото той разбира какво прави, ходи да се скрие някъде да се изака и после идва да ми каже.. а днес 2 минути преди да се изска буквално бяхме в тоалетната, но той няма търпение да седи и да чака, просто тръгва на някъде 😂

# 637
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 057
Честит да бъде Явор!Да спинка,да папка,да няма колики и да е най-прекрасното братче на кака Зори ❤️ На мама бързо възстановяване ❤️
Имаме и други родили момичета от темата,но се надявам да влязат и да съобщят те радостните новини.
А моят дребос днес изяде цели два банана в рамките на 2 часа (и няма да казвам още колко храна покрай тях,но като цяло си е ящен, добре че е слабичък-няма и 15 кг при ръст 95).

# 638
  • Мнения: 1 111
Олеее, моят е 11, 200 и 88 висок. А яде много, реве след ядене и винаги иска още, когато и да го попитам иска още. Кака му на 5 яде някой път по-малко от него.
Но гледам да не преяжда, че веднъж така му се беше издул корема, чак пъпа изглеждаше отворен.

# 639
  • София
  • Мнения: 1 369
Ели така като ни подканя- айде и аз да се похваля 😁 с един Александър, който е вече почти на месец! (На 18.03 се роди 😊)

# 640
  • Мнения: 1 266
Аз като казах "тия дни", имах предвид днес Joy




Зори стана кака на Явор този следобед.
Честита радост! Бъдете здрави 🫶
Яенце, честито и на теб! Да са здрави и трите сладкиша.
Много добре ми се отрази раздвижването в темата, върнах се към любим период 🫶

# 641
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
Яренце, героиня си! Аз не мога да се представя с 3 малки деца.
С 2те съм на ръба вече. Иначе мн ми се иска момиченце, но нямам нерви вече.

Честито на всички новородили! 💐

# 642
  • София
  • Мнения: 1 369
Героиня- чушки! 😄
Досега виках по каките да лягат да спят, защото положението тук е:
- ако НЕ спят следобед- окапват в 17ч и едвам ги удържам до към 19:30.. а вече с това топло време и късно стъмване- не става така
- ако спят следобед- вечер са на линия до към 23ч

И все пак- от позицията на времето- с всяко следващо дете сякаш ми е било по-лесно. 😃
Сега те двете като са заедно предимно си играят помежду си и не са такива лепки за мен.

# 643
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
Днес са се наговорили да не спят всички явно.

Не им издържам лиготиите вече.

# 644
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 057
Яренце, геройство си е с три толкова малки дечица.Надявам се,че имате малко помощ.Аз съм с две с голяма разлика,живея в малък град и пак не успявам понякога да се оправя.Добре че са свекърите,че иначе не знам(и чак сега осъзнавам,че ако бях останала сама в София с двете деца още преди малкия да е навършил 1 щях да съм луднала)...

Общи условия

Активация на акаунт