За и против ЕС. Защо?

  • 2 241
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Против съм. Не ми харесва това налагане. Не че някои рамки са приемливи и за мен, но в повечето случаи  са си чисти интереси на по-силните икономически държави. Одобрявам забраната за варене на ракия, коленето на животни, но не одобрявам спирането на блоковете на АЕЦ, налагането на чужди стоки и неприемането на нашето образование. Не мисля, че ще можем да отговорим на евростандартите и в повечето случаи не е необходимо.

# 31
  • Мнения: 25 655
Цитат
"Дори да бъдем на различни мнения, мога да обещая, че ще ви слушам", заяви вчера пред евродепутати в Брюксел кандидатката за комисар от България Меглена Кунева.

 ooooh! Нямам думи...  Sick

# 32
  • Мнения: 1 840
       Аз съм против, но кой ли ме пита. Още не съм наясно какво ще спечелим от влизането си в ЕС, но със сигурност цената, която трябва да платим, е твърде висока. Всички ще пострадат в един или друг аспект - заради качването на цените (което вече започна под сурдинка), заради спирането на 3 и 4 блок от АЕЦ, заради изискванията, на които трябва да отговорим (примерно малкия бизнес ще претърпи поредния си трус), членския внос, който ми се струва неоправдано висок и пр. и пр.
       Много ме е яд, честно казано, че никой не ни попита какво мислим по въпроса. Трябваше да има референдум, като преди него трябваше честно да ни обяснят какво ще загубим и какво ще спечелим - и хората трябваше да си преценят искат ли я тази промяна или не. За каква демокрация говорим всъщност? Какво се промени в сравнение с комунизма? Нищо - само хубавите неща отпаднаха. (Между другото - не съм комунистка, даже бях тъмно синя седесарка)
      Ще следя темата, защото ми е много интересно какво мислят другите.

# 33
  • Мнения: 2 292
Как' Сийке, за влизането питам, но който иска и по-свободно може да поразсъждава.  Laughing
Аз лично бих го закрила тоя ЕС, щото вече се изражда...
Още от преди две години (с присъединяването на 10-те) е набрала скоростта на "ЕС на две скорости", където едни държави си се интегрират повече от останалите заради икономически изгоди. Не му виждам нито края в "целта" на Лисабонската стратегия, нито никак... ама нейсе...

ЕС няма да се zакрие, zащото именно това му е целта, оеднаквяване на системите, стандартите и по тоzи начин премахване на черноработничеството и неравномерното раzпределяне на работна ръка (евтина <>скъпа) . Никога нямаше да има подобни проблеми, ако нямаше 2 раzлични стандарта иzточен и zападен. Ако успеем да спрем раzделението на иzток и zапад , ще почнем да се приемаме не като някакви балкански субекти в иzточната част на Европа, ами като нормални хора и няма да се плашим толкова.

Vivita, E.ON в Германия са с една политика, но  в БГ тя е друга;
хич не ми се вижда токолова розово всичко....

Нали целта е да има еднаква политика, като навсякъде в Европа   Wink

Лошо няма да се присъединяваме, ама що като 2-ра ръка?!
Ако ще сме член на ЕС, нека да сме пълноправен в пълния смисъл на думата.
Омръзнало ми е някои да са по-равни от другите.

Против съм, защото единственото, което виждам е как постепенно се превръщаме в черноработници на "големите". Вече я има тенденцията, още преди да сме в ЕС. Във всички големи компании в България висшия мениджмънт е от чужденци. Толкова ли са ни ниски възможностите? Или от известно време, малко по малко, се поставя една летва, която не можем да прескочим....


Ами да сме направили нещо, че да не сме втора ръка? Така си се държим, така си ни въzприемат. Ето вzеми и прочети мненията по таzи тема, никакво самочувствие, ниакво конструктивно, оптимистично и идейно мислене ... само страх . От какво? От неиzвестното? Защо да е толкова неиzвестно. Отвори сайтове на немски градове , всеки град има сайт със своето име и прочети zа органиzацията, градския транспорт, общинската политика, младежката политика , пътната обстановка на града ... Какво му е неиzвестното?


Тая скапана държава не трябва да е в ЕС. Не сме достойни за това членство.

Те си zнаят zащо ни приемат. Надявам се да положат някакви основи, zа промяна на скапаната държава. Защото и аz си обичам родината, но като прочета, как се намалявали средствата zа лечение на рак на гърдата, zа недоносените деца, като прочета zа раzни пребити и убити деца и ми става лошо. Пак един пример от Германия (съжалявам, но zа другите дсржави нямам поглед върху нещата) . Полицията всяка година иzлиzа с доклад ... ами да престъпността се е увеличила, боя на престъпленията zа съжаление (иzброяват кои престъплениа и т.н) и докладват раzкриваемост 90%  Hug После иzлиzат общините и социялните с тяхните програми . Е не е съвсем zле, нали?

# 34
  • Мнения: 3 818

цените те притесняват? Преди 5 години си пазарувах в София, защото ми беше по евтино, сега изобщо нищо не пазарувам там, защото ми е по ск-по отколкото в Германия.
В Германия когато някоя фирма обяви , че иска да вдига цените на тока или газта веднага се повеждат дела исъд решва имат ли основание за вдигане на цените ...ако реши , че нямат не се позволява и цените остават същите. В БГ като някой реши, си вдига цените как си щ? и никакво обяснение не получваши нищо не можешда направиш.

Цената на една тухла в България в момента е 70ст., в повечето европейски страни- 2евро. Цените на стоматологичните услуги са в пъти повече. Цената на тока и водата се вдигат непрекъснато, за да се уеднаквят с европейските. Преди време баща ми беше говорил с шефа на тукашния ни ТЕЦ, приятели са, та той му беше казал, че реално цената за отоплението на един тристаен апартамент не е повече от 30лв., но понеже от ЕС са ни натиснали да си взимат пари, плащаме четворно повече... Това са само щрихи, не ми се задълбочава в подробно проучване, но не вярвам, че ще ни стане по-евтино, когато влезем в ЕС. Не е важно, че саламът примерно ще поевтинее. Ами жилищата, земята и всичко по-крупно?

Отделно начинът, по който лазим по земята и се съгласяваме на всичко, е противен. Как пък за толкова години не се научихме да имаме достойнство! 

# 35
  • Мнения: 6 155
Искам обратно СССР Crossing Arms Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 292

цените те притесняват? Преди 5 години си пазарувах в София, защото ми беше по евтино, сега изобщо нищо не пазарувам там, защото ми е по ск-по отколкото в Германия.
В Германия когато някоя фирма обяви , че иска да вдига цените на тока или газта веднага се повеждат дела исъд решва имат ли основание за вдигане на цените ...ако реши , че нямат не се позволява и цените остават същите. В БГ като някой реши, си вдига цените как си щ? и никакво обяснение не получваши нищо не можешда направиш.

Цената на една тухла в България в момента е 70ст., в повечето европейски страни- 2евро. Цените на стоматологичните услуги са в пъти повече. Цената на тока и водата се вдигат непрекъснато, за да се уеднаквят с европейските. Преди време баща ми беше говорил с шефа на тукашния ни ТЕЦ, приятели са, та той му беше казал, че реално цената за отоплението на един тристаен апартамент не е повече от 30лв., но понеже от ЕС са ни натиснали да си взимат пари, плащаме четворно повече... Това са само щрихи, не ми се задълбочава в подробно проучване, но не вярвам, че ще ни стане по-евтино, когато влезем в ЕС. Не е важно, че саламът примерно ще поевтинее. Ами жилищата, земята и всичко по-крупно?

Отделно начинът, по който лазим по земята и се съгласяваме на всичко, е противен. Как пък за толкова години не се научихме да имаме достойнство! 

Затова ли намерихме апартамент в голям zападногермански град (масив, тухла, теz и ... ) на цената на подобен си апартамент в Борово в София ????? Ксде отиват парите от раzликата тогава? Не те ли интересува?
Колко плащаш zа парно &  топла вода & електричество на месец? Майак ми плаща повече от мен в София #Crazy  Аz плащам месечно 70 евро общо zа трите, като до сега никога не сме имали спиране на топла вода, ток или парно. Домакинство от 3 ма души  Hug
Вдигането на цените на ток, вода и парно почна беzобраzно и беzогедно доста преди да се zаговори , че ни приемат в ЕС. Защо ли и на какво основание? Някой да ти е дал обяснение? А кокко ги иzловиха иzкрали милиони  newsm78 Ама не те са виновни. ЕС е крив  Sick

# 37
  • Мнения: 3 818
Вивита, ще поживеем и ще видим Peace
Но България не е София все пак Peace

# 38
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Ами всичко е много хубаво, само дето пак ще си останем втора класа(или дори трета) ooooh!
Пак ще сме си най-бедни, пак ще ни плюят за щяло и нещяло, ще имаме санкции и забрани, а пък ще си плащаме ЦЕЛИЯ члески внос за държава-членка Crossing Arms  Crossing Arms  Crossing Arms
Ама нали знаете много хубвао не е на хубаво, дори Станишев взе да предупреждава, че първата година е най-трудна ooooh! Ама лошото е ,че няма да е само първата....

# 39
  • Мнения: 2 292
Ами всичко е много хубаво, само дето пак ще си останем втора класа(или дори трета) ooooh!

Яво сме такива и zа съжаление такива ще си останем, като гледам мненията по темата. Защото ние така се въzприемаме, така действаме (шмекеруваи и хитрей, тарикатлъка, като наин на живот ... ) , никакво самочувстие никакво, от конструктивна критика не въzприемаме, ами се обиждаме и се цупим, кой пък ще ни каже на нас ... я ги виж колко са тъпи ... ще си я караме как си zанем . Е докато ние се въzприемаме и действаме така и се представяме така кой е длъжен да седи и да ни прави псих. профил на проблемите , та да вzеме да ни помага да се въzприемем по друг начин и да се отнася към нас по друг начин. НАли zнаеш, че каквото човек сам си направи , никой друг не може да му го направи.

# 40
  Категорично съм против, но ако кажа защо ще ме изгледате ето така Shocked, затова ще си премълча.

# 41
  • Мнения: 3 423
Все тая какво мислим по въпроса,
каруцата вече е тръгнала към дерето.
Разбира се, че съм за членството на
България в Европейския съюз. За умните
ще има много предимства и ако успеят
да са наистина умни, има шансове
да живеят и без да са чалгапевици.
Подкрепям горните мнения на Вивита.

# 42
  • Countryside
  • Мнения: 11 631

Яво сме такива и zа съжаление такива ще си останем, като гледам мненията по темата. Защото ние така се въzприемаме, така действаме (шмекеруваи и хитрей, тарикатлъка, като наин на живот ... ) , никакво самочувстие никакво, от конструктивна критика не въzприемаме, ами се обиждаме и се цупим, кой пък ще ни каже на нас ... я ги виж колко са тъпи ... ще си я караме как си zанем . Е докато ние се въzприемаме и действаме така и се представяме така кой е длъжен да седи и да ни прави псих. профил на проблемите , та да вzеме да ни помага да се въzприемем по друг начин и да се отнася към нас по друг начин. НАли zнаеш, че каквото човек сам си направи , никой друг не може да му го направи.

Аз не се възприемам като човек 2ра класа, камо ли 3та Naughty
Каквото съм сметнала за нужно постигнала съм го, мисълта ми беше, че НАС (българите) ни възприемат в ЕВРОПАта като 2ра класа държава, пък ако щете и нация. На един хал сме с румънците, значи смятайте колко сме добре ooooh!
Взели са ни в ЕС ЕДИНСТВЕНО И САМО заради геополитически фактори и интереси - ние сме далеч от покриване на критериите за членство и скоро няма да ги стигнем Crossing Arms

# 43
  • градът на правите улици
  • Мнения: 52
Доста ни е рано. Пък и да не ни е едва ли ще се оправят нещата в близките 10години.

# 44
  • Мнения: 1 383
Хем ми се иска, хем не ми стиска. Лееко ми се повдига самочувствието от този факт, но имам много притеснения, най-вече за семейния бизнес, който е в производствената сфера.

Общи условия

Активация на акаунт