Захранване - въпроси и отговори - тема 13

  • 30 493
  • 753
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 021
Цитат на: mariamp28 link=topic=1455243.msg44994217#msg44994217 date=16
[/quote
иб
Благодаря за съветите. На хип и гербер има и телешко, поне в интернет излиза. Но тези всичките са с ориз, което нарушава пропорциите
Вижте процентното съдържание на месо. Винаги към месните заготовки добавят и някакви добавки като оризово брашно и подобни. Да попитам да ми препоръчате пюрета, в които се съдържа глутен - ръж, ечемик и т.н. Защото няма да ги въвеждам под формата на каши, ами се иска да са в готово пюре. Благодаря:)

# 31
  • Мнения: 36
Здравейте, може ли да ми препоръчате педиатър или консултант по хранене в гр.София, който подкрепя кърменето след годинка? Може и на частно, просто искам да се консултирам за храненето на детето (предстои да въведа вечеря), а моята педиатърка е твърдо против, че още го кърмя ( на 10 месеца е).

# 32
  • Мнения: 536
Здравейте, може ли да ми препоръчате педиатър или консултант по хранене в гр.София, който подкрепя кърменето след годинка? Може и на частно, просто искам да се консултирам за храненето на детето (предстои да въведа вечеря), а моята педиатърка е твърдо против, че още го кърмя ( на 10 месеца е).
Д-р Цанова е педиатър и нефролог. Преглежда в Манастирски ливади. Аз да Ви кажа честно относно кърменето не се допитвам до нашата педиатърка. С дъщеря ми въведох вечеря около годинката. Сега със сина ми ( с тайната надежда да спре поне едното нощно хранене) въведох на 10 месеца. Не се промениха нощните хранения ( в 12ч и около 3-4ч). Когато избива зъб е като новородено. Сега на 1г и малко и в периода между никненето на зъбите спа няколко нощи с едно кърмене към 1-2ч.

# 33
  • Мнения: 1 021
Сега на 10 месеца и половина за пръв път дадох жълтък (само няколко трохички). Мисля да давам през ден по няколко трохички до достигане на 1/4 жълтък. Мога ли примерно 5-6 дни след започване на жълтъка да въведа още нови храни (примерно каша от елда - малкия не е ял още и каша, но е ял от зърнените храни варен ориз и царевица на пюре)?

# 34
  • София
  • Мнения: 771
Aз не виждам причина да не може. Синът ми яде и жълтък и елда от 6 месечна възраст. Не съм се замисляла да не ги засичам.

# 35
  • Мнения: 436
Здравейте, имам бебе на 7 месеца и храненията ни изглеждат така:
1 - 200 мл АМ
2 - 60 гр. плод и 170 мл АМ
3 -  около 200 гр зеленчуци с месо/жълтък
4 - около 200 гр безглутенова каша
5 - 200 мл АМ

Чудя се с какво трябва да започна да замествам второто хранене. Мога ли да въвеждам глутеновите култури чрез каша тогава например? После това хранене да се превърне в попари, макарони и т.н.?

# 36
  • Мнения: 523
Здравейте, бебчо е на 7++ и започвам захранване с глутен. Дали ще е проблем да добавям по малко овесени ядки, които аз съм сварила и пасирала, към обяда. И какво количество би трябвало да бъде? Благодаря

# 37
  • Мнения: 536
Здравейте, бебчо е на 7++ и започвам захранване с глутен. Дали ще е проблем да добавям по малко овесени ядки, които аз съм сварила и пасирала, към обяда. И какво количество би трябвало да бъде? Благодаря
Аз така правех. Сварявах и слагах или към обяда или към СЗ по 1ч.л. После същото с ръже ни ядки и после дадох каша с пшеница. За около 10тина дни общо.

# 38
  • Мнения: 1 021
Здравейте, бебчо е на 7++ и започвам захранване с глутен. Дали ще е проблем да добавям по малко овесени ядки, които аз съм сварила и пасирала, към обяда. И какво количество би трябвало да бъде? Благодаря
Аз така правех. Сварявах и слагах или към обяда или към СЗ по 1ч.л. После същото с ръже ни ядки и после дадох каша с пшеница. За около 10тина дни общо.
10 дни общо за 3те вида ли?

# 39
  • Мнения: 536
Да. Въведох го за 10тина дни и после вече си ядеше неща с глутен.

# 40
  • Мнения: 12
Здравейте! Как захранихте със заешко месо?
На пазара не откривам чисто пюре със заешко,има само пилешко и пуешко.

# 41
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 724
Здравейте! Как захранихте със заешко месо?
На пазара не откривам чисто пюре със заешко,има само пилешко и пуешко.
Плазмон имат, но аз само захраних и не давам. Само 30 % месо е, другото е нишестета. Дъщеря ми не хареса Плазмон. Давам Гербер и понякога Хип, но след случая с кървав тампон в млякото на Хип, няма да рискувам да купя нищо тяхно.

# 42
  • Мнения: 1 021
Здравейте! Как захранихте със заешко месо?
На пазара не откривам чисто пюре със заешко,има само пилешко и пуешко.
Със заготовките заешко на Плазмон. Имат чисто заешко, без зеленчуци. Давах по две-три лъжички, после 5-6, после половин и накрая цял буркан. Те са с около 30% съдържание на месо, бурканчетата май са около 80 гр. После започнах да купувам меню на Хип Картофи с див копър и заешко, което е 190 гр с 8 процента месо.

# 43
  • Мнения: 975
Момичета, как въведохте глутен? Още сме на безглутенови пюрета и каши (безмлечните).

# 44
  • Мнения: 704
Аз го въведох с кашата на Хип с овес и ябълка в продължение на около 10 дни като увеличавах количеството и смесвах с различни безглутенови каши. После й дадох многозърнеста пак на Хип.

Заешко и аз дадох за първи път със смесените пюрета на хип.

Общи условия

Активация на акаунт