Диета Аткинс

  • 26 633
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
от зеленчуците наблягам на краставици
по 1 краставица на хранене или зелена салта.
плодове не се хапват само през първата фаза, която е 14 дни. после може по 1 средно голям на ден и вече на трета фаза може и повече.
Самия Аткинс препоръчва в 4-та фаза, ако да се прави по 1 ден седмично само на плодове
ето това е пирамидата за храните

# 16
  • Мнения: 3 271
V zelen4ucite ima dosta vaglehidrati sasto,taka 4e se razre6ava SAMO po edna kupa na den,i to samo zelena salata,krastavici i domati  Peace Alkohol prez parvata faza - absurd !!!  Naughty

Доматите са към последните места, много въглехидратни са. В зелените зеленчуци са малко и то предимно фибри  Peace

# 17
  • Мнения: 650
по принцип ако сте чели оригиналната книга на Аткинс която е много тъничка-там се обяснява защо и как по нататък всеки си определя сам. Въпроса е да нзаеш колко въглехидрата има това което ядеш и затова има таблица. Никаде не е казал без плодове и само масло нагъвай:) въпроса е че никой няма да тръгне да мери колко тежи ябълката и е по лесно да не ядеш една мъничка ябълка или 1/4 ябълка и да изадеш една марула или краставица и си сигурен че не си надвишил. После има много диети които правт същото но са написали 1000страници с добре подбрани рецепти и накрая излиза че Аткинс е супер високо мазнинен а те са добрите. Интересно че при мен първият път имаше резултат -сега не иска SadУж същото правя newsm78а относно доматите в един среден домат има 4 въглехидрата грубо-колко домата на ден се ядат-и три домата да изядеш пак е добре-ако другото е протеин

# 18
  • Smallville
  • Мнения: 994
Ето тази статия намерих за Аткинс,много е подробна и изчерпателна,мисля,че ще намериш отговори на въпросите си
http://www.tialoto.bg/article.php?id=1600

# 19
  • Мнения: 3 271
Lana2004, абсолютно си права за леснотата на прилагане. Аз казах вече, че не харесвам Аткинс, прекалено е краен, едва 3-4 фаза са по-добре, но аз съм на НВД, там нещата са много балансирани, няма крайности, но се сваля равномерно и се задържа лесно като просто елиминираш чистите въглехидрати. За доматите е така, но все пак се избягват в 1-ва фаза, там дори млечните се ограничават. Все пак 20 г въглехидрати на ден е много малко. Иначе за сметките, аз смятах май около 2-3 седмици в началото. После вече просто знаех кое колко е горе-долу. А и като спрях да свалям активно нещата съвсем се опростиха. От време на време минавам за по 1-2 седмици на по-рестриктивен режим, ако съм качила нещо и това е. Исках само да допълня, че в голямото количество чисти животински мазнини няма нищо лошо. Това за холестерола и подобни си е поредната заблуда. Говорим за здрав огранизъм, без някакви нарушения в обмяната  Peace

# 20
  • Мнения: 1 028
Само ще кажа,че всичко,което съм описала съм яла без ограничения и без фази разни,и все пак постигнах резултата щом успях да махна тези 36 оки,значи и така работи.

# 21
  • Мнения: 3 271
ПАПИТУУУ, на това му се вика НВД, и аз това казвам  Peace

# 22
  • Мнения: 1 318
Аз правих тази диета като бях в Англия (там качих 10кг) и всъщност идеята ми даде преподавателката ми по маркетинг - тя така беше свалила кг и не ги беше възстановила. С една дума много ме запали, пък и тогава всички бяха луднали по тази диета Crazy Започнах я с големи надежди и на третия ден започна едно зверско главоболие, сутрин не можех да стана от леглото и след като симптомите взеха да се влошават, отидох на лекар. Пуснаха ми изследвания и се оказа, че не мога да издържам на този режим. Явно тялото ми си иска въглехидратите... newsm78 Така че лично на мен не ми понесе Sick. А много хора с тази диета свалят, и то много кг.  33uu

# 23
  • Мнения: 3 271
Shirley-Ann, както казах Аткинс е прекалено краен и нездравословен за мен. Опитай (ако искаш) да елиминираш простите въглехидрати като ориз, картофи, бял хляб и тесто. Можеш да си ги набавяш по-много по-добър начин от хляб Бонус, пълнозърнести храни, ядки, някой и друг плод. Никой не иска да премахне въглехидратите напълно, въпросът е да не поемаме празните калории и чистата захар  Peace

# 24
  • Мнения: 597
Когато пазих Аткинс като диета,беше....преди 24 години..толкова много отслабнах..ама и всяка ве4ер бях на дискотека..такива бяха времената...Направо се топях и се 4увствах страхотно,ама бях и млада../има си зна4ение,да знаете !/. Сега,когато се опитам да я спазвам, ме хваща страхотех запек,и нящо не мога да се мотивирам така,както преди..а сега имам 100 пъти пове4е неща,който би трябвало да ме мотивират,отколкото когато бях на 19..не знам,може би не диетата ми е виновна,а другаде е проблема,но това,което исках да кажа ,от моят опит на пазеща диети периоди4но,от 25 години насам.../мале.../,е,4е Аткинс и НВД са най доброто решение.Не коментирам тук кое колко е полезно,но с тези режими не си гладен,и може да се кара дълго време до постигане на крайната цел,като всеки сам си комбинира колко дръсти4но ще подхожда,което е много важно,защото има периоди,в който не сме толкова сколони на лишения../като пред цикъл напр./..И все пак май вси4ко е до мотивация и амбиции...

# 25
  • София
  • Мнения: 1 890
Аз правих тази диета като бях в Англия (там качих 10кг) и всъщност идеята ми даде преподавателката ми по маркетинг - тя така беше свалила кг и не ги беше възстановила. С една дума много ме запали, пък и тогава всички бяха луднали по тази диета Crazy Започнах я с големи надежди и на третия ден започна едно зверско главоболие, сутрин не можех да стана от леглото и след като симптомите взеха да се влошават, отидох на лекар. Пуснаха ми изследвания и се оказа, че не мога да издържам на този режим. Явно тялото ми си иска въглехидратите... newsm78 Така че лично на мен не ми понесе Sick. А много хора с тази диета свалят, и то много кг.  33uu

 Неслучаино Аткинс в книгата си изрично препоръчва да се пият витамини,описани са подробно вътре !  Peace Освен това диетата е несъвместима с някои лекарства,например някои противозачатъчни.
 

Общи условия

Активация на акаунт